Janifer
11.06.07,22:33
Viete mi niekto poradiť ako zložiť záhradné jazierko, v ktorom sa možno aj kúpať?? Navyše, moje deti by ocenili, keby voda nebola zelená!!!:)
Marína
11.06.07,22:30
azol
12.06.07,06:15
Je to dobre riešenie ale si treba uvedomiť že na výstavbu takej stavby nevystačíte sám. Problémom môže byť nedostatočne veľká plocha na vybudovanie takého jazierka ktorý sa musí deliť na zónu okrasnú bažinatu a kúpaciu a hladina vodnej plochy ma byť 40 m2 .Bažinata plocha je ako biofilter dostatočne zasadene rastlinami a korene rastlín čistia samotnu vodu.Kupacia časť je hlpšia a oddelená . V kúpacom jazierku sa nemôže pridávať chémia preto môže byť problém udržať číru vodu ak je plytká zóna /regeneračná/ nedostatočne obsadená rastlinkami.Čistu vodu môžete docieliť tiež pomocou biofiltracie filtrovací systém čerpadlo, filter s prísadou a UV lampa na ničenie baktérii , skimmer ktorý nasáva z vodnej hladiny hrubé nečistoty . Na vybudovanie jazierka počítajte 5000,- Sk na štvorcový meter. Výhody Jazierka na kúpanie
Nízke prevádzkové náklady, je vhodne pre alergikov, rýchli ohrev vody, plní okrasnú zónu aj keď sa nedá kúpať,

Z pozdravom Azol pekný deň a veľa úspechov.
Janifer
13.06.07,20:07
Dakujem za rady. Prave o to mi ide, aby nebol potrebne pouzivat chemiu na cistenie - to je dovod , preco ma mysleienka biojazierka oslovila.

Janifer