janka27
12.06.07,08:16
dobry den,
chcem poprosit skusenych o info ohladom naroku na danovy bonus a pridavky na dieta. student vysokej skoly vykonal statnu skusku v juni, ale diplomovku bude mat az v septembri. chcela by som vediet dokedy ma jeho rodic narok na danovy bonus a pridavok na dieta.
dakujem.
jajko50
12.06.07,06:20
Štúdium definitivne končí diplomovkou--ak sa nemýlim, tak dovtedy. Prosím o potvrdenie od poraďakov.
Tweety
12.06.07,06:24
dobry den,
chcem poprosit skusenych o info ohladom naroku na danovy bonus a pridavky na dieta. student vysokej skoly vykonal statnu skusku v juni, ale diplomovku bude mat az v septembri. chcela by som vediet dokedy ma jeho rodic narok na danovy bonus a pridavok na dieta.
dakujem.
Štúdium na VŠ končí záverečnou skúškou. Júnom teda končí nárok na DB a RP.
sysula
12.06.07,06:24
Student by ti mal doniest potvrdenie o ukončení štúdia. Tak študium bude končiť dobou uvedenou na potvrdení.
nikulik
12.06.07,06:30
Podľa § 4 ods.3 zákona o prídavku na dieťa, sústavná príprava dieťaťa na povolanie sa študentovi vysokej školy trvá do skončenia štúdia, podľa § 65 a 66 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách.

Štúdium VŠ II. stupňa obvykle končí vykonaním štátnej záverečnej skúšky. Po tomto dni sa absolvent ďalej už nepovažuje za nezaopatrené dieťa.
Fany
18.06.07,07:14
Ak je na potvrdení zo školy napísané: "vysokoškolské štúdium ukončil vykonaním štátnej záverečnej skúšky dňa 1.6.2007". Za mesiac jún chodí ešte zamestnancovi daňový bonus a PND ? Chápe sa to že 1.6. ešte bol študentom, alebo už nie.
Tweety
18.06.07,08:01
Áno, chápe sa to tak.
beldine
24.10.07,11:14
dobry den chcela by som sa spytat ze ci moze mat moj priatel narok na danovi bonus ak nieje otcom dietata a otec dietata plati vyzivne a nechce sa ho vzdat dakujem
Tweety
24.10.07,11:16
Nie, nemôže.
Kolejová
26.10.07,12:52
Má nárok otec na DB, keď jeho syn je študentom VŠ ale pracuje na pracovnú zmluvu ?

Ďakujem
veronikasad
26.10.07,12:59
Má nárok otec na DB, keď jeho syn je študentom VŠ ale pracuje na pracovnú zmluvu ?

Ďakujem
Pokiaľ splňa podmienky na výplatu DB - príjem najmenej 1/2 min. mzdy, vek dieťaťa do 25 rokov, denné štúdium - má nárok na daňový bonus.
Príjem študenta aj na základe prac. zmluvy nie je prekážkou.

----------
Veronika
abel
26.10.07,13:00
Vyživovaným dieťaťom je nezaopatrené dieťa, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom na vysokej škole (okrem externého štúdia), vrátane prázdnin, bez ohľadu na jeho príjem. Čiže pokiaľ je študentom denného štúdia, tak má nárok.
Marti.ka
23.11.07,10:07
Vyživovaným dieťaťom je nezaopatrené dieťa, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom na vysokej škole (okrem externého štúdia), vrátane prázdnin, bez ohľadu na jeho príjem. Čiže pokiaľ je študentom denného štúdia, tak má nárok.
Ako je to však v prípade, ak je takéto nezaopatrené dieťa vydaté?
Má nárok rodič aj v takomto prípade na daňový bonus? Prípadne ho môže mať jej manžel? Doteraz som sa s tým nestretla, ale náš zamestnanec tvrdí, že sa to dá. Alebo si to snáď pomýlil s rodinnými prídavkami?
Mne sa to nezdá, veď si nemôže na manželku uplatniť daňový bonus a aj odp.
položku na manželku. Ďakujem.
Pepa
23.11.07,10:27
Ako je to však v prípade, ak je takéto nezaopatrené dieťa vydaté?
Má nárok rodič aj v takomto prípade na daňový bonus? Prípadne ho môže mať jej manžel? Doteraz som sa s tým nestretla, ale náš zamestnanec tvrdí, že sa to dá. Alebo si to snáď pomýlil s rodinnými prídavkami?
Mne sa to nezdá, veď si nemôže na manželku uplatniť daňový bonus a aj odp.
položku na manželku. Ďakujem.
Rodič si na konci zdaňovacieho obdobia môže za ustanovených podmienok na vydaté/ženaté dieťa uplatniť daňový bonus, ale len v prípade, ak manžel/manželka/ tohto dieťaťa nedosiahne za celé zdaňovacie obdobie úhrn príjmov presujúcich nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka, podmienka spolužiatia v domácnosti musí však zostať zachovaná.
Zita4
23.11.07,10:33
Kolejová
23.11.07,11:27
Čo so študentom VŠ, ktorý nespravil ešte záverečnú skúšku /šk. rok 2006-2007/ a teraz má potvrdenie že je študentom piateho ročníka /zase tak ako v minulom školskom roku/ do 10.1.2008 /opakuje len záverečnú škúšku/.

Má nárok na DB ?
Mal nárok na DB cez prázdniny ?

Ďakujem L.
Kolejová
23.11.07,11:34
Čo so študentom VŠ, ktorý nespravil ešte záverečnú skúšku /šk. rok 2006-2007/ a teraz má potvrdenie že je študentom piateho ročníka /zase tak ako v minulom školskom roku/ do 10.1.2008 /opakuje len záverečnú škúšku/.

Má nárok na DB ?
Mal nárok na DB cez prázdniny ?

Ďakujem L.
Kolejová
23.11.07,11:39
Čo so študentom VŠ, ktorý nespravil ešte záverečnú skúšku /šk. rok 2006-2007/ a teraz má potvrdenie že je študentom piateho ročníka /zase tak ako v minulom školskom roku/ do 10.1.2008 /opakuje len záverečnú škúšku/.

Má nárok na DB ?
Mal nárok na DB cez prázdniny ?

Ďakujem L.
Kolejová
23.11.07,12:52
Akosi mi nefungoval internet a poslala som otázku 3 x.

Sorry.

Poradí mi niekto ?