zlatica76
12.06.07,08:30
Som normálne registrovaný člen (aspoň si to teda myslím, keďže mám nick). Chcem si vytlačiť nejakú tému, tak v ponuke "práca s témou" si kliknem na ponuku "verzia pre tlač". A na moje počudovanie, mi to zahlási, že táto ponuka je len pre registrovaných členov.

Tak som registrovaná alebo nie? A keď si chcem z Porady tlačiť, kde musím byť registrovaná? (pozn. DRAKa nechcem, nerobím zo mzdami, ale všeobecné účtovníctvo a DPH ma zaujíma).
sta
12.06.07,06:35
Som normálne registrovaný člen (aspoň si to teda myslím, keďže mám nick). Chcem si vytlačiť nejakú tému, tak v ponuke "práca s témou" si kliknem na ponuku "verzia pre tlač". A na moje počudovanie, mi to zahlási, že táto ponuka je len pre registrovaných členov.

Tak som registrovaná alebo nie? A keď si chcem z Porady tlačiť, kde musím byť registrovaná? (pozn. DRAKa nechcem, nerobím zo mzdami, ale všeobecné účtovníctvo a DPH ma zaujíma).

Ja mám rovnaký problém :( :o
karpis
12.06.07,06:44
Neviem čím to môže byť ja taký problém nemám
Brkov
12.06.07,06:54
Viď debatu (od 03-05-07, 06:25 PM): http://www.porada.sk/t48961-tlae.html
zlatica76
12.06.07,07:15
Tak je to potom diskriminacia - nech teda spoplatnia aj poradu a pojde mi to..., resp. nech tam ta ponuka nie je, ked sme rovni a rovnejsi.

Tazko budem mojmu sefovi vysvetlovat, ze potrebujem DRAKa ked so mzdami nerobim.
jana007
12.06.07,07:23
Ja mám tiež tento problém už dlhšiu dobu. Čo mám urobiť ?
Zoltán Kovács
12.06.07,07:26
Odpoveď najdete tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=461443&postcount=18

Verte, že Richard robí maximum za to aby to fungovalo správne.
sta
12.06.07,07:31
Tak je to potom diskriminacia - nech teda spoplatnia aj poradu a pojde mi to..., resp. nech tam ta ponuka nie je, ked sme rovni a rovnejsi.

Tazko budem mojmu sefovi vysvetlovat, ze potrebujem DRAKa ked so mzdami nerobim.

Nie je to diskriminácia. Citujem z Richardovho príspevku:

"Tlač je momentálne k dispozícii len pre drakov, až do odstránenia tohoto problému."

Ja som z toho pochopila, že keď Richard odstráni problém, pôjde tlač normálne aj nám ostatným, čo nemáme DRAKA ;)
Richard
13.06.07,13:01
Ak, tak by som nepoužíval by som slovo diskriminácia, ale diferenciácia :)

Ale v tomto prípade to nie je diferenciácia, ale jednoducho chyba ktorú musím odstrániť :) a momentálne mám ešte stále niečo na vrchole priorít pred týmto :(
Pokúsim sa to však do mesiaca odstrániť.

Každopádne s diferenciáciou drakov to nie je zlý nápad, keďže nepriamo financujú aj Poradu :)
marwiny
07.07.07,13:24
No to by bolo super keby to slo aj nie Drakom:-)
ja by som chcela par diskusii vytlacit a hodit ludom do schranok na nedelne citanie:-)))
dik za skore spristupnenie!
Melnick
07.07.07,14:27
No to by bolo super keby to slo aj nie Drakom:-)
ja by som chcela par diskusii vytlacit a hodit ludom do schranok na nedelne citanie:-)))dik za skore spristupnenie!

To myslíš vážne?????:eek: Nezabudni potom citovať odkiaľ si čerpala námet.:)
marwiny
07.07.07,15:06
To myslíš vážne?????:eek: Nezabudni potom citovať odkiaľ si čerpala námet.:)

jasne ze to myslim vazne? nerozumiem tvojej otazke. predpokladam ze funkcia tlacit diskusiu je tu presne na to, aby si ju vytlacil. citovat nemusim lebo predpokladam, ze sa vytlaci na texte aj webova stranka...a samotny www zdroj/link diskusie..

inak nerozumiem na co sa pytas.
Melnick
07.07.07,15:11
Melnick
07.07.07,16:34
Nie som chlap.......:)



Hm. Zmizol predchádzajúci príspevok? Mala by som teda vymazať aj tento,kde vysvetľujem že nie som chlap. Lebo je mimotemy
Monika Kováčová
07.07.07,16:35
Nezabudni potom citovať odkiaľ si čerpala námet.:)


Toto tým Melnick myslela. Napísala ti to už. Marwiny, máš rýpací deň? :)
marwiny
07.07.07,19:18
Nie som chlap.......
to mi nedoslo kedze ste Poradak:-)))))))

ale kedze suhlasi aj pani navratilova aj ermon (to uz sa tu suhlasi s kazdou blbostou co kto napise?) tak to tak asi je. xixixixi
Melnick
07.07.07,19:24
No myslím,že s tým súhlasí aj môj manžel,nielen pani Navrátilová .:D :D :D
Melnick
07.07.07,19:34
??? asi fakt nechapem o co tu ide...tak este raz...neviem, ci ste uz niekto tlacil diskusiu, clanok alebo hocijaky text z webu...ale ked si nieco vytlacite tak tam nemusite uvadzat predsa ziadnu citaciu, pretoze to vytlacite aj s adresou webstranky a a vobec vsetkym, co tu vidite..a teda aj s nazvom webstranky aj s nazvon clanku alebo diskusie...takze teraz neviem, ci mam napisat nejaky sprievodny email k tomuto vytlacenemu textu mojim susedom alebo si skusite nieco vytlacit a uvidite, ze kazdy hned pochopi odkial text je... ????

takze dufam, ze sa bude dat skoro tlacit, aby som mohla tlacit diskusie pre nasich susedov.
marwiny je mi naozaj jedno,čo si vytlačíš. Veď keby si to nenapísala ,že ideš niečo tlačiť a vytlačila by si si to potichúčku doma ,tak naozaj o tom ani nebudeme tu diskutovať.
Ja som Ti pripla link o vykrádaní porady z toho dôvodu,že Poradu tu berieme ako serióznu stránku,kde si často vylejeme aj svoje srdcia. Ja viem,je to určité riziko,ale spoliehame sa asi na to,že tie naše boliestky a radosti nebude nikto ďalej šíriť a bolo by fakt možno nepríjemné pre niekoho,keby našiel doma v schránke leták a tam by boli jeho citácie a našiel by sa v nich on sám ,ba dokonca by ho spoznali aj susedia,lebo v domnienke,že nebude ďalej publikovaný,často uvedie svoje pravé meno.

Neviem,či som túto problematiku vysvetlila dosť jasne,ak nie ospravedlňujem sa za zbytočné zapĺňanie tejto stránky.
Orsz
07.07.07,19:45
??? asi fakt nechapem o co tu ide...tak este raz...neviem, ci ste uz niekto tlacil diskusiu, clanok alebo hocijaky text z webu...ale ked si nieco vytlacite tak tam nemusite uvadzat predsa ziadnu citaciu, pretoze to vytlacite aj s adresou webstranky a a vobec vsetkym, co tu vidite..a teda aj s nazvom webstranky aj s nazvon clanku alebo diskusie...takze teraz neviem, ci mam napisat nejaky sprievodny email k tomuto vytlacenemu textu mojim susedom alebo si skusite nieco vytlacit a uvidite, ze kazdy hned pochopi odkial text je... ????

takze dufam, ze sa bude dat skoro tlacit, aby som mohla tlacit diskusie pre nasich susedov.

Ty nechápeš? Ja nechápem, z akého dôvodu chceš práve poradu použiť na "nedeľné čítanie pre svojich susedov". Čo tak vymyslieť si niečo "vo vlastnej réžii", ak chceš zabávať okolie? Prepáč, možno som k tebe tvrdá, ale takéto činnosti fakt neuznávam. Dúfam, že takéto niečo Richard nedopustí.
marwiny
07.07.07,20:07
Ty nechápeš? Ja nechápem, z akého dôvodu chceš práve poradu použiť na "nedeľné čítanie pre svojich susedov". Čo tak vymyslieť si niečo "vo vlastnej réžii", ak chceš zabávať okolie? Prepáč, možno som k tebe tvrdá, ale takéto činnosti fakt neuznávam. Dúfam, že takéto niečo Richard nedopustí.

hm..prepac ale fakt nechapem o com je tu rec...preco by som nemohla vytlacit diskusiu?? skus mi to vysvetlit...preco by si moji susedia nemohli precitat diskusiu napr. o za tepleni domu? nie kazdy ma internet takze toto je forma akou sa to viacerym ludom da priblizit...ale ak mas nejake konkretne dovody preco to netlacit (naco je potom funkcia Vytlacit diskusiu) tak sem s nimi...Richardovi napisem o vyjasnim si o co tu vlastne ide.
marwiny
07.07.07,20:11
marwiny je mi naozaj jedno,čo si vytlačíš. Veď keby si to nenapísala ,že ideš niečo tlačiť a vytlačila by si si to potichúčku doma ,tak naozaj o tom ani nebudeme tu diskutovať.
Ja som Ti pripla link o vykrádaní porady z toho dôvodu,že Poradu tu berieme ako serióznu stránku,kde si často vylejeme aj svoje srdcia. Ja viem,je to určité riziko,ale spoliehame sa asi na to,že tie naše boliestky a radosti nebude nikto ďalej šíriť a bolo by fakt možno nepríjemné pre niekoho,keby našiel doma v schránke leták a tam by boli jeho citácie a našiel by sa v nich on sám ,ba dokonca by ho spoznali aj susedia,lebo v domnienke,že nebude ďalej publikovaný,často uvedie svoje pravé meno.

Neviem,či som túto problematiku vysvetlila dosť jasne,ak nie ospravedlňujem sa za zbytočné zapĺňanie tejto stránky.

?? Ale ved porada. sk je verejna stranka...nie je to nic sukromne...takze ak si sem nieco vylievate tak si to vylievate do verejneho priestoru na internete, ku ktoremu ma kazdy pristup...ked sa tlaci diskusia tak sa predpokladam tlaci cela diskusia...tak ako to je napisane..ale s tym uz musite ratat, ze si vas budu citat aj cudzi ludia ak pisete na verejne dostupny portal..naviac ak mate funkciu :Vytlacit diskusi. Howght.
Orsz
07.07.07,20:17
hm..prepac ale fakt nechapem o com je tu rec...preco by som nemohla vytlacit diskusiu?? skus mi to vysvetlit...preco by si moji susedia nemohli precitat diskusiu napr. o za tepleni domu? nie kazdy ma internet takze toto je forma akou sa to viacerym ludom da priblizit...ale ak mas nejake konkretne dovody preco to netlacit (naco je potom funkcia Vytlacit diskusiu) tak sem s nimi...Richardovi napisem o vyjasnim si o co tu vlastne ide.

Skúsim to vysvetliť takto: nemyslím, že diskusia o zateplení domu sa hodí ako "nedeľné čítanie", ide o odbornú pomoc pri riešení problémov. Možnosť vytlačiť je pre užívateľa porady pre jeho potrebu, nemyslím, že je na šírenie pre iných. To máš ako keby si zobrala časopis, napr. Nový čas, prefotila ho, a poroznášala po schránkach. No skús sa teda obrátiť na Richarda, a vyjasniť mu to.
Orsz
07.07.07,20:19
A ešte marwiny - vo svojom profile máš uvedené, že tvoje zamestnanie je, že si audítorkou - prečo teda sa chceš zaoberať roznášaním diskusií porady?
marwiny
07.07.07,20:24
A ešte marwiny - vo svojom profile máš uvedené, že tvoje zamestnanie je, že si audítorkou - prečo teda sa chceš zaoberať roznášaním diskusií porady?

?? sorry ale do toho ta fakt nic nie je co ja vo svojom volnom case robim...
Orsz
07.07.07,20:28
?? sorry ale do toho ta fakt nic nie je co ja vo svojom volnom case robim...

To máš pravdu, ani som to nemala nejak v úmysle, len ma to prekvapuje. Takže prepáč.
marwiny
07.07.07,20:29
Skúsim to vysvetliť takto: nemyslím, že diskusia o zateplení domu sa hodí ako "nedeľné čítanie", ide o odbornú pomoc pri riešení problémov. Možnosť vytlačiť je pre užívateľa porady pre jeho potrebu, nemyslím, že je na šírenie pre iných. To máš ako keby si zobrala časopis, napr. Nový čas, prefotila ho, a poroznášala po schránkach. No skús sa teda obrátiť na Richarda, a vyjasniť mu to.

hm..ja si myslim, ze fajn ak si nieco myslis, ale to, ci sa nieco hodi na nedelne citanie nechaj na ludi samych...ok? ja sa tiez nestaram co si v nedelu citas... neviem, ci rozumies co znamena verejne dostupny portal..a nemyslim si, ze Novy Cas je porovnatelny s poradou.sk...novy cas sa kupuje za peniaze a portal porada.sk je verejne dostupny zadarmo...takze funkcia Tlacit diskusiu je naco? Pre potrebu jednotlivcov na tomto webe? Nemyslim...myslim, ze je OK to hodit do schranky svojim susedom nech sa poucia a nech mozme o tom diskutovat na stretnuti...to je akoby sme.sk zamedzovalo tlacenie diskusii ludom co su prihlaseni s cielom hodit zaujimavu debatu do schranky inym..a to je dost zvlastna predstava.
Melnick
07.07.07,21:05
?? Ale ved porada. sk je verejna stranka...nie je to nic sukromne...takze ak si sem nieco vylievate tak si to vylievate do verejneho priestoru na internete, ku ktoremu ma kazdy pristup...ked sa tlaci diskusia tak sa predpokladam tlaci cela diskusia...tak ako to je napisane..ale s tym uz musite ratat, ze si vas budu citat aj cudzi ludia ak pisete na verejne dostupny portal..naviac ak mate funkciu :Vytlacit diskusi. Howght.

Veď som písala,že je to riziko odhaľovať tu svoju totožnosť.
Orsz
07.07.07,21:17
no tak to je uz na kazdom ako velmi sa tu bude odhalovat.

:eek: to je varovanie?
marwiny
07.07.07,21:24
:eek: to je varovanie?
nerozumiem...ake varovanie? to bol asi vtip, ze ? dufam..ze hej:-)
Orsz
07.07.07,21:28
no tak to je uz na kazdom ako velmi sa tu bude odhalovat.

A toto je tiež vtip? Akože kto sa tu bude veľmi "odhaľovať" má smolu. Tak to chápem.
Ajuška
07.07.07,21:40
mimotemy ...vždy mi je ľúto, ak ľudia po sebe útočia a v podsate nemajú k tomu žiadny dôvod...:rolleyes:
Melnick
07.07.07,21:58
Súhlasím Ajuška, debata sa nevyvíjala najlepším smerom. Ale poslednú dobu mám pocit,že ak člen V.I.P. niečo napíše,hneď je pasovaný za ješiťáka. Popritom tiež vyjadril iba svoj názor rovnako,ako novozaregistrovaný člen.
Ale nebudem to už rozoberať. Nemá to význam,vedie to len k ďalším a ďalším prestrelkám a o to mne naozaj nejde.
marwiny
07.07.07,22:02
Richardovi som uz napisala, tak dufam, ze sa coskoro vyjadri. Verim, ze z verejneho webu je mozne tlacit cokolvek a distribuovat to vo forme v ktorej je tlac prednastavena na porada.sk do akejkolvek schranky susedov na prestudovanie. porada ako taka ma radit a je jedno ci je to na webe alebo v jej tlacenej verzii.
Melnick
07.07.07,22:06
Richardovi som uz napisala, tak dufam, ze sa coskoro vyjadri. Verim, ze z verejneho webu je mozne tlacit cokolvek a distribuovat to vo forme v ktorej je tlac prednastavena na porada.sk do akejkolvek schranky susedov na prestudovanie. porada ako taka ma radit a je jedno ci je to na webe alebo v jej tlacenej verzii.
S tým môžem iba súhlasiť.
Ajuška
07.07.07,22:14
:rolleyes: čítala som túto tému naozaj ako nezainteresovaný pozorovateľ. Verím že taký pohľad dokážu mať s odstupom času aj debatujúci... keď opadnú vášne:rolleyes:
Každý má svoju pravdu... to len emócie dávajú tým istým slovám viacero významov... :rolleyes: Rada by som uverila že bez priameho úmyslu ublížiť...:rolleyes:
marwiny
07.07.07,22:17
:rolleyes: čítala som túto tému naozaj ako nezainteresovaný pozorovateľ. Verím že taký pohľad dokážu mať s odstupom času aj debatujúci... keď opadnú vášne:rolleyes:
Každý má svoju pravdu... to len emócie dávajú tým istým slovám viacero významov... :rolleyes: Rada by som uverila že bez priameho úmyslu ublížiť...:rolleyes:

no musim sa priznat ze ziadnymi vasnami v debate o moznosti tlacit elektronicku verziu neovplyvam...dokonca mam pocit, ze sa tu teraz bavime o straaasne nepodstatnej veci...som sokovana na co vsetko sa tu da rozviest debata...nechapem.

Ajuska.. a vas nazor je aky? z verejne pristupneho webu sa moze alebo nemoze tlacit diskusia? to ma zajima..a nie rozpravy o vasniach...
Ajuška
07.07.07,22:21
...debata sa nevyvíjala najlepším smerom. Ale poslednú dobu mám pocit,že ak člen V.I.P. niečo napíše,hneď je pasovaný za ješiťáka. Popritom tiež vyjadril iba svoj názor rovnako,ako novozaregistrovaný člen...

...nápadne sa toto podobá na generačnú "vojnu" starých a mladých. Pri výchove svojich /už dospelých/ detí som sa naučila že je to o vzájomnom rešpekte... logika nepustí - bez ohľadu nato, z ktorých úst bola vyjadrená...:rolleyes:
Ajuška
07.07.07,22:26
...Ajuska.. a vas nazor je aky? z verejne pristupneho webu sa moze alebo nemoze tlacit diskusia?...

...na priamu otázku - priama odpoveď: Toto je moja srdcovka /web stránka/. Ktorákoľvek téma ma posunie niekam... Ak tu nájdem skvosty, z ktorých si mám čo vybrať do života /pracovného, či osobného/ - kľudne si ich /aj/vytlačím a použijem podľa vlastného uváženia...:rolleyes:


...a nie rozpravy o vášniach

...aj pri vyhrotenej komunikácii je fajn, ak sa citlivo vyberajú slová...:rolleyes:
marwiny
07.07.07,22:41
...na priamu otázku - priama odpoveď: Toto je moja srdcovka /web stránka/. Ktorákoľvek téma ma posunie niekam... Ak tu nájdem skvosty, z ktorých si mám čo vybrať do života /pracovného, či osobného/ - kľudne si ich /aj/vytlačím a použijem podľa vlastného uváženia...:rolleyes:



...aj pri vyhrotenej komunikácii je fajn, ak sa citlivo vyberajú slová...:rolleyes:

skor ako o vyhrotenej komunikacii je to o generacnych rozdieloch v komunikacii...ja som tu ziadnu vyhrotenu debatu nezazila...ale ok.
Ajuška
07.07.07,22:43
skor ako o vyhrotenej komunikacii je to o generacnych rozdieloch v komunikacii...ja som tu ziadnu vyhrotenu debatu nezazila...ale ok.

...si šikulka:---... ale neverím že opancierovaná. Inak by si toto nemohla úprimne napísať...:rolleyes:
marwiny
07.07.07,22:47
...si šikulka:---... ale neverím že opancierovaná. Inak by si toto nemohla úprimne napísať...:rolleyes:

asi to bude fakt o generacnych rozdieloch...
Melnick
07.07.07,22:54
asi to bude fakt o generacnych rozdieloch...
Asi a preto som sa mala venovať radšej mojej DPH,alebo vnukom.
Toto bol najhoršie využitý môj čas.:cool:
Ajuška
07.07.07,22:55
asi to bude fakt o generacnych rozdieloch...

Ak si dokážeš prečítať všetko čo je napísané, tak toto som uviedla v jednom príspevku...:rolleyes:
Jozef Mihál
08.07.07,08:01
www.porada.sk (http://www.porada.sk) je síce "len" verejne dostupná webová stránka, ale na Slovensku máme autorský zákon a ak už nič iné, tak minimálne zo slušnosti sa patrí citovať zdroje.

Mimochodom, odporúčam zarolovať si na hlavnej stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk) až dole. Tam nájdete:

"Copyright ©2004-2007 PORADA.sk, s.r.o. - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu"
abel
08.07.07,09:22
Myslím, že v prípade marwiny to nie je práve vyhovujúce, pretože povytláča diskusiu len tú, ktorá jej vyhovuje. Pri uvedení zdroja by si vrtáci susedia mohli prečítať aj názory a debaty, kde majú ľudia iný názor, a to už nie je žiadúce. To je iba môj názor po prečítaní dvoch tém.
plavčík
08.07.07,12:22
vrátim sa k pôvodnej otázke... PORADA je moja najviac používaná stránka a preto mi je ľúto, že sa tu často hádame a niekto hovorí o diskriminácii.
Je fakt že aj ja nemôžem prezerať DRAKa i keď len si chcem niečo pozrieť a nie som mzdár. Ale Richard povedal že sa to odstráni. Takže PORADA JE FAJN....HAUK/ dohovoril som/
Richard
08.07.07,20:39
No a zase sme po čase potrebovali trochu prikúriť tam kde nehorí :)

Takže kvôli regulácii teploty túto tému zatváram :)

Ako som bol býval sľúbil tlač opravím, aj keď toto je internetové médium a jeho "vytláčanie" je proti jeho podstate...