Iveta Malíková
12.06.07,10:42
prosím o radu - možno banálnu...
vyplňam tlačivo na OR - Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spol.sro do OR (príloha č.8, k vyhlaške č.25/2004 z.z.) podľa vzoru ktorý bol pri uvedenom tlačive uvedený na internete na stránke www.justicegov (http://www.justicegov).....-
jedná sa mi o nasledovne:
- chceme meniť sídlo sro, z ba - do šale

tak som na prvej strane tlačiva v kolonke navrhovateľ uviedla doteraz existujúce sídlo ba, (ale vo vzore na internete je na prvej strane ako navrhovateľ uvedená už nová adresa sro - ktoru však iba navrhujeme týmto tlačivom zapísať...)

prosím vás o radu: aku adresu uvádzať na prvej strane tlačiva - v kolonke navrhovateľ? adresu, ktoru máme doteraz v OR zapísanu - teda pôvodnu? alebo adresu, na ktoru požadujeme sídlo spoločnosti prepísať?

dufam že je to napísane ako tak zrozumiteľne...:confused:
dakujem
nikulik
12.06.07,08:55
Ano Ivetka, máte pravdu. Tiež je mi to nejaké divné:eek:
Lebo ja som minulý rok posielala návrh na zápis zmeny súpisného čísla, ale na prvej strane som uviedla staré súpisné číslo, až na druhej strane som zadala, stare a potom az nové. Vtedy mi ORSR zamietol zapísať zmenu, ale to preto lebo nam tam chybali nejake udaje, no o tomto tam žiadna zmienka nebola. Ja som ani vtedy nepozerala do vzoru, az teraz cumim ako puk:D , že čo to chcu tam mať.Potom sme ale tu zmenu nechali tak, ale budeme ju robit tento mesiac, tak som zvedava. Ale aj tak je to divne. Tam by mala byt predsa stara adresa nie?
Iveta Malíková
12.06.07,09:00
ja si to tiež tak myslím... ved novu adresu si dávam len zapísať ako ju môžem uvádzať ako adresu navrhovateľa, ked okrem novej nájomnej zmluvy nikde nefiguruje? je to vlastne len môj návrh... správim to tak ako si mylím a ako ste mi poradili. dakujem

a ked už píšete že máte s tým skusenosť, neporadili by ste mi, pri zmene sídla spoločnosti - jedná sa o jednoosobovu sro, stačí predložiť spolu s uvedenou prílohou č. 8 - rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti, v ktorom je zmena sídla uvedená? je potrebné zmeniť aj zakladateľsku listinu? a ako to funguje v živnostenskom registri, tu je tiež potrebné zmeniť sídlo spoločnosti?
nikulik
12.06.07,09:38
ja si to tiež tak myslím... ved novu adresu si dávam len zapísať ako ju môžem uvádzať ako adresu navrhovateľa, ked okrem novej nájomnej zmluvy nikde nefiguruje? je to vlastne len môj návrh... správim to tak ako si mylím a ako ste mi poradili. dakujem
JA TO TIEZ TAK UROBIM, ZE NA PRVU STRANU NAPISEM TERAJSIU,T.J.ESTE STARU ADRESU.

a ked už píšete že máte s tým skusenosť, neporadili by ste mi, pri zmene sídla spoločnosti - jedná sa o jednoosobovu sro, stačí predložiť spolu s uvedenou prílohou č. 8 - rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti, v ktorom je zmena sídla uvedená? je potrebné zmeniť aj zakladateľsku listinu? a ako to funguje v živnostenskom registri, tu je tiež potrebné zmeniť sídlo spoločnosti?

Jednoosobová sro, tym myslíte, že ta sro má jedného konatela? Aj my sme sro a máme jedného konateľa.
O tých prílohach presne neviem, ale napišem Vám aké podmienky sme nesplnili pri zmene:
1. Nebol zaplatený súdny poplatok 2.000,- Sk
2. Pravosť podpisu navrhovateľa-konateľa na návrhu musí byť úradne osvedčená.
3. Navrh na zápis je neuplny-navrhovateľ neuviedol dátum narod. a PSČ bydliska knateľky.
4. to Vám hodím do prílohy, lebo toho je tam veľa, je tam nap.o tej zakladat.listine, preštudujte si to.(viď. PRíLOHA)
Iveta Malíková
12.06.07,11:25
dakujem
určite mi to pomôže,
napr. je jasne z uvedených pripomienok že i zakladateľská listina sa bude musieť zmeniť...
Iveta Malíková
15.06.07,05:15
naozaj je potrebné dať urobiť novú, resp. doplniť u notára staru zakladateľskú listinu? pri zmene sídla spoločnosti?


prosím o radu. dakujem
Iveta Malíková
15.06.07,05:21
ešte by som potrebovala poradiť nasledovne:

ako musia ísť dátumy za sebou...

musí byť najprv rozhodnutie jedného spoločníka - v pôsobnosti VZ... alebo môže byť najprv uzatvorená nájomná zmluva na nové sídlo?
teda: nájomná zmluva je uzatrv. 31.5.07 ale rozhodnutie jediného spoloč.... ešte nemám , teraz ho píšem. ale ked ho vezme overiť notárovi, tak mu tam dá len dnešný dátum, nebude to vadiť?
dakujem
Iveta Malíková
15.06.07,05:55
prosím pomôžte mi niekto......