mirva
12.06.07,10:34
Prosim Vas, ak manzel zarobi za 12mesiacov 1,5mil. na Slovensku stava sa z neho platca dph. Ale ak je ten prijem zo zahranicia konkretne z ciech tak ako to je, ked by mal prijem nad 1,5mil.Kč.
Zoltán Kovács
12.06.07,10:54
Podľa §4 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
mirva
12.06.07,11:09
takze dobre tomu rozumiem - ak zarobi v cechach. priklad 2mil. ,,nemusi,, registrovat DPH, ale ak by to bolo na slovensku tak by ,,musel,,
ekopo
12.06.07,11:13
ešte dôležitá otázka : čo je to zarobí ?
mirva
12.06.07,11:14
je szco a pracuje v stavebnictve teda na fakturu
ekopo
12.06.07,11:17
potom platí odpoveď č. 2 , a v ČR platí tiež zákon o DPH (obdobný) a tak isto obrat a následná registrácia za platcu v ČR.
mirva
12.06.07,11:20
takze na slovensku by sa tomu vyhol ale v cechach by sa musel zaregistrovat?aj ked ma slovensku zivnost? chcem mat v tom poriadok:)
Zoltán Kovács
12.06.07,11:26
takze na slovensku by sa tomu vyhol ale v cechach by sa musel zaregistrovat?aj ked ma slovensku zivnost? chcem mat v tom poriadok:)

Áno. Pripájam link na českú verziu porada.sk, teda porada.cz:

http://www.porada.cz/showthread.php?t=71&highlight=z%E1kon
mirva
12.06.07,12:01
nieco som hladala ohladom toho dph v ČR a zatial som nenasla aky prijem ma byt aby sa registroval!!!!
betka
12.06.07,12:24
§ 6 Osoby osvobozené od uplatňování daně
(1) Osoba povinná k dani, která má sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je osvobozena od uplatňování daně, pokud její obrat nepřesáhne za nejbližších 12 předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč, pokud tento zákon nestanoví jinak (§ 94).
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí výnosy za uskutečněná plnění s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u osob, které mají povinnost vést účetnictví nebo účetnictví vedou dobrovolně, nebo příjmy za uskutečněná plnění, s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u ostatních osob. Do obratu se také zahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56, které nejsou příležitostnou činností osoby povinné k dani, a výnosy nebo příjmy z finančních činností a pojišťovacích činností, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 a 55, které nejsou příležitostnou nebo doplňkovou činností osoby povinné k dani. Do obratu se nezahrnují výnosy nebo příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného a dlouhodobého nehmotného majetku, který je obchodním majetkem. Do obratu veřejnoprávního subjektu se dále nezahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56. Do obratu osoby registrované k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osoby povinné k dani, které uskutečňují ekonomické činnosti v tuzemsku prostřednictvím provozovny umístěné v tuzemsku, se zahrnují pouze výnosy nebo příjmy za plnění uskutečněná touto provozovnou.
mirva
12.06.07,12:28
dakujem, uz teraz viem :)