SERVIS
12.06.07,12:56
Mám takúto otázočku. Ak sa maloletý, napr. 12ročný, zapojí do súťaže /napr. v časopise o dovolenku/ , a vyhrá zájazd za 50tis. sk, musí platiť daň? Môže si podať daňové priznanie a uplatniť si nezdaniteľnú časť? Asi nie, alebo sa mýlim? Čo vy na to?
Zoltán Kovács
12.06.07,12:58
Mám takúto otázočku. Ak sa maloletý, napr. 12ročný, zapojí do súťaže /napr. v časopise o dovolenku/ , a vyhrá zájazd za 50tis. sk, musí platiť daň? Môže si podať daňové priznanie a uplatniť si nezdaniteľnú časť? Asi nie, alebo sa mýlim? Čo vy na to?

Áno je to zdaniteľný príjem podľa § 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ako ostatný príjem. Daňové priznanie podá zákonný zástupca. NČ si môže uplatniť.