Slávka33
12.06.07,15:19
Vie mi niekto poradiť ako sa uskutočňuje povinný príspevok zamestnancom na stravné lístky. Viem, že sa to účtuje 472/213, ale neviem presne povinné percento zo SF a či len zo 45 %. Ďakujem Alebo aspoň prosím o radu, kde to môžem hľadať.
Tweety
12.06.07,13:21
Skús priamo pozrieť do zákona o SF.
http://www.porada.sk/f129-zakon-o-socialnom-fonde.html
liba2
12.06.07,13:46
Vie mi niekto poradiť ako sa uskutočňuje povinný príspevok zamestnancom na stravné lístky. Viem, že sa to účtuje 472/213, ale neviem presne povinné percento zo SF a či len zo 45 %. Ďakujem Alebo aspoň prosím o radu, kde to môžem hľadať.
Minimálny príspevok zo SF je zákonom určený len globálne - 30% tvorby SF.
Individuálne na 1 stravný lístok sa príspevok určí podľa sumy, ktorá sa v SF nachádza a podľa počtu zamestnancov - tak aby pre každého vyšla rovnaká čiastka.
Slávka33
12.06.07,15:07
Ďakujem, čiže je na zamestnávateľovi koľko prispeje?Lebo som sa stretla aj s tým, že zamestnávateľ neprispieva z tohto fondu nič a suma sa tam len kumuluje. Je to správne, keď sa tak rozhodne?
Jana Acsová
12.06.07,16:18
Ďakujem, čiže je na zamestnávateľovi koľko prispeje?Lebo som sa stretla aj s tým, že zamestnávateľ neprispieva z tohto fondu nič a suma sa tam len kumuluje. Je to správne, keď sa tak rozhodne?
Ak sa pýtate, či je správne kumulovať prostriedky SF, tak to správne nie je. Ak je povinná tvorba daňovým výdavkom a vychádza zo zákona, podľa zákona by sa mal SF aj čerpať. A zákon o SF nehovorí o kumulovaní prostriedkov.
Jana Acsová
12.06.07,16:58
martinez
13.06.07,12:12
a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu dane
liba2
13.06.07,12:48
a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu dane
:eek: :eek: ... prečo? tvoriť SF je zákonná povinnosť (rovnako ako jeho čerpanie); dôvodom nečerpania SF je často jeho nízka tvorba...
Jana Acsová
14.06.07,06:51
a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu daneSF sa tvorí za istým účelom. Preukázanie jeho čerpania v súlade s týmto účelom je povinnosťou dańového subjektu, aby obhájil tvorbu SF ako dańového výdavku.
mrne
19.06.07,11:16
ahojte, chcela by som sa opytať, aké sú zákonné pravidlá a podmienky na poskytovanie stravných lístkov zamestnancom.kto má na ne nárok?
sme spoločnosť - hotel s reštauráciou, závodným stravovaním a bufetom ale stravovanie je len do 13tej a tí zamestnanci, kt. pracujú poobede majú právo na stravné lístky? napr. v bistre robia zamestnanci od 16-23.00. dakujem za kazdú radu:o) Lucia
Orsz
19.06.07,11:20
ahojte, chcela by som sa opytať, aké sú zákonné pravidlá a podmienky na poskytovanie stravných lístkov zamestnancom.kto má na ne nárok?
sme spoločnosť - hotel s reštauráciou, závodným stravovaním a bufetom ale stravovanie je len do 13tej a tí zamestnanci, kt. pracujú poobede majú právo na stravné lístky? napr. v bistre robia zamestnanci od 16-23.00. dakujem za kazdú radu:o) Lucia

Samozrejme, že majú nárok na stravné. Ak v tej dobe už nevaríte, môžte im zabezpečiť stravné lístky ako kompenzáciu.