zvieratko
12.06.07,14:39
Prosím Vás o pomoc čo s DzP pri prenájme zamestnancov z tretieho štátom (mimo EU)= oni prenajali nám zamestanncov na určitú dobu na vyhotovenie určitého diela??
Z pohľadu nášho zákona to riešim § 43 ods. 2 (čiže zrážkovou daňou) keďže podľa mňa je to príjem podľa § 16 ods. 1 písm. c) SPRÁVNE???
A čo posúdenie podľa zmluvy o zamedzení dvoj. zdanenia? Kam spadá tento príjem? Článok 7 Zisky podnikov?

Prosííííím pomooooc :(
zvieratko
13.06.07,06:40
prosim nikto mi nepomozete?
aspon mi prosim pomozte ci ten prijem za prenajom zamestnancov chapem spravne z hladiska nasho zakona o dani z prijmov, je to § 16 ods. 1 c) ??
martinez
13.06.07,13:20
ak sa jedna o vyplatu miezd tymto zamestnancom, tak podla mna clanok 15-zavisle povolania, a §16,1,b.... o aky stat sa jedna ?

ak vam vsak fakturuju za prenajom zamestnancov, mohlo by to byt §16,1,c... a tym padom zrazka podla §43... ale trochu ma naklana k §44...teda k zabezpeceniu dane...