vierkat
07.02.05,06:05
Akú DPH mám v programe označiť vo faktúre, ktorú vystavujem do Čiech? Tovarom je drahý kov. Viem, že sa jedná o DPH oslobodenú od DPH, ale je aj s nárokom na odpočet DPH??? Ďakujem...
Danuska
07.02.05,08:16
DPH neobsahuje, pod fa napíšeš text oslobodené od DPH podľa § 43, ale len vtedy, ak aj príjemca je platca DPH a a na fa to jeho CZ.
vierkat
07.02.05,08:33
To viem, ale pri výpočte dani z pridanej hodnoty môžem túto faktúru zahrnúť ako faktúru s nárokom na odpočet DPH?
Kdesi som čítala, že medzinárodné obchody sú výhodné z hľadiska odpočtu DPH, pretože sa vystavujú ako oslobodené od DPH, ale môžu sa uplatniť pri odpočte...
Tak ako vlastne mám tú faktúru evidovať???
Stefani
23.02.05,17:15
Čaute!
Ja mám takýto problém s fa z Čiech.
fa vystavená 18.1.05
fa uhradená 27.01.05
tovar prevzatý prepravnou spoločnosťou 1.2.05
tovar odovzdaný na mieste určenia 2.2.05
Kedy "dodaniť" DPH a kedy mám nárok na odpočet DPH v januári alebo februári??? Ďakujem.
vladan
24.02.05,06:31
Stefani, vy ste dodali tovar do Čiech alebo ste tovar z Čiech nadobudli?
Stefani
24.02.05,13:29
Vladan, fa je došlá z Čiech, tovar dodaný z Čiech.
Romidar
24.02.05,14:56
Vierkat, asi máš na mysli to, že vstupy, ktoré si platila pri nákupe tohoto tovaru, boli odpočítateľné. V podstate ide o to, že takéto dodanie tovaru (pokiaľ ide o predaj platiteľovi v EU) je od dane oslobodené, ale nevstupuje do koeficientu a teda v konečnom dôsledku ti nekráti tvoje vstupy. Ak si tieto drahé kovy, či čo to je, nakúpila a odpočítala si si z týchto nákupov DPH, tak to je práve to čo na tom získaš - to je tá výhoda čo očakávaš od medzinárodných obchodov. Do soft. teda zadáš pri vystavenej faktúry §43 oslobodené od DPH s nárokom na odpočet.
vierkat
28.02.05,08:13
Super, už je mi to jasné. Dííík...