Riky
12.06.07,16:13
Dobrý deň poraďáci. Nehnevajte sa na mňa, že zakladám novú tému, ktorá sa tu už určite opakovala. Nezakladám ju preto že neviem hľadať v porade, ale preto lebo presne neviem čo mám hľadať. Dnes mi prišla výzva z DÚ, že sme nepodali HLásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov za r.2006. Priznám sa, že ja vôbec neviem čo odomňa chcú. V r.2006 sme zamestnávali na dohodu jedneho brigádnika. Vyplatenú mzdu mal do 5 000,-. Ja som myslel, že prihlásenie, odhlásenie v SP a podaný výkaz na DÚ sme splnili oznamovaciu povinnosť , odviedli sme odvody a tým to u nás končí.

Prosím vás nenájde sa tu dobrá dušička , ktorá mi poradí a to:
1) kde nájdem tlačivo Hlásenie.....
2) potreboval by som pomoc s vyplnením.

Prosím je to dosť súrne, ďakujem.
Vinja
12.06.07,14:29
Aj za brigádnikov musíš podávať na DÚ Hlásenie -to tlačivo čo od teba žiadajú dostaneš na DÚ alebo stiahneš na portáli daňového riaditeľstva
alebo kúpiš v ševte.To bolo treba podať do 31.marca 2007 za rok 2006
Riky
12.06.07,15:12
Ahoj, už som si tlačivo vytlačil z drsr. Dúfam, že je to ono. Ide o tlačivo:
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods.8 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkov na daň a o daňovom bonuse /ďalej len "hlásenie") je to prosím vás správne tlačivo?
abel
12.06.07,15:39
Dobrý deň poraďáci. Nehnevajte sa na mňa, že zakladám novú tému, ktorá sa tu už určite opakovala. Nezakladám ju preto že neviem hľadať v porade, ale preto lebo presne neviem čo mám hľadať. Dnes mi prišla výzva z DÚ, že sme nepodali HLásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov za r.2006. Priznám sa, že ja vôbec neviem čo odomňa chcú. V r.2006 sme zamestnávali na dohodu jedneho brigádnika. Vyplatenú mzdu mal do 5 000,-. Ja som myslel, že prihlásenie, odhlásenie v SP a podaný výkaz na DÚ sme splnili oznamovaciu povinnosť , odviedli sme odvody a tým to u nás končí.

Prosím vás nenájde sa tu dobrá dušička , ktorá mi poradí a to:
1) kde nájdem tlačivo Hlásenie.....
2) potreboval by som pomoc s vyplnením.

Prosím je to dosť súrne, ďakujem.
Tlačivo by si mal mať správne .
Ak však píšeš, že ste mali len dohodára s príjmom do 5000.- , pokiaľ si neuplatňoval nezd. časť, mali ste podať len Oznámenie o zrážkovej dani - príloha č. 2 a štvrťročný prehľad by bol nulový, takisto aj ročné hlásenie. V podstate ak máš za rok štvrťročné prehľady a uložíš si ich vedľa seba, do hlásenia nasčítaš riadky z prehľadov a sumár zapíšeš do hlásenia - časť I. Čísla riadkov z prehľadov sa zhodujú s číslami riadkov v hlásení.