Vinja
12.06.07,16:36
Som živnostník od februára 2006.Bol som poistený vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni do 31.12.2006.od 1.1.2007 som v UNIONE ,kde mám terz podať ročné zúčtovanie? Prosím poraďte,díky
Tweety
12.06.07,14:37
Vo Všeobecnej ZP.
Pepa
12.06.07,14:40
Ročné zúčtovanie podáš vo VšZP a odpis pošleš do Unionu.
fimka
12.06.07,14:51
Dokonca som dnes čítala v novinách, že VšZP vraj vychádza svojim poistencom v ústrety tak, že stačí prísť na pobočku, nadiktovať im údaje a oni vyplnia príslušné tlačivo. No neviem, treba to preveriť na pobočkách.
Pepa
12.06.07,14:53
Dokonca som dnes čítala v novinách, že VšZP vraj vychádza svojim poistencom v ústrety tak, že stačí prísť na pobočku, nadiktovať im údaje a oni vyplnia príslušné tlačivo. No neviem, treba to preveriť na pobočkách.
Áno, niektoré to robia - napr. Ga.
endrju
12.06.07,17:20
Ak to robia s rovnakou "úspešnosťou" ako minulý rok, ... :rolleyes:

Poznám dosť veľa SZČO, ale ani jedna z nich mi nepotvrdila, že to poisťovňa dokázala vyplniť správne na základe tých údajov, ktoré mala k dispozícii u seba. :cool:
Pepa
13.06.07,09:01
Ak to robia s rovnakou "úspešnosťou" ako minulý rok, ... :rolleyes:

Poznám dosť veľa SZČO, ale ani jedna z nich mi nepotvrdila, že to poisťovňa dokázala vyplniť správne na základe tých údajov, ktoré mala k dispozícii u seba. :cool:
Poisťovňa to nedokáže vyplniť na základe údajov, ktoré má k dispozícii u seba - ono to funguje tak, že sa zbalia všetky "potrebnosti" a poisťovňa to urobí - mám odskúšané "na skúšku" :)
bea
13.06.07,09:13
Na svojej www stránke Všeobecná presne uvádza, čo všetko treba priniesť, aby sa dalo správne urobiť RZ. Takže asi by to malo tento rok fungovať. Treba skúsiť.