Karol - zamestnanec
12.06.07,17:00
dobry den, potreboval by som pomoct s nasledovnym problemom. som zamestnancom istej firmy, v ktorej som podal vypoved s platnostou od 1.mája 07 (s dvojmesačnou výpovednou lehotou) Od 4.mája 07 som na PN. Teraz sa mi zamestnavatel vyhraža, že bude požadovat odo mna nahradu usleho zisku, posobenu mojou nepritomnostou pocas PN. Mne sa to zda byt uplny nezmnysel, ale mohli by ste mi prosim potvrdit resp. vyvratit ci na to mam pravo ? Moze odo mna pozadovat nahradu za to, že som chorý a nepracujem pre neho??? Vopred Vám dakujem.
Tweety
12.06.07,15:03
Podľa §141 ZP je to dôležitá osobná prekážka v práci, ktorú musí zamestnávateľ ospravedlniť. Dokonca za DPN- maxim.10 KD- má povinnosť poskytnúť náhradu príjmu.
Karol - zamestnanec
12.06.07,15:32
dakujem pekne za rychlu odpoved. Takze ked som spravne pochopil nema sancu sa dozadovat nahrady ani sudnou cestou vsak (za usly zisk pocas PN) ? Viem, ze ste nepriamo uz zodpovedali tuto otazku, ale predsa... :-) vopred Vam dakujem a prajem Vam prijemny vecer.
Tweety
12.06.07,15:43
Áno, nemá žiadnu šancu.
M Sloboda
13.06.07,05:00
stoho si nic nerob zamestnavatelia sa len vyhrazaju ale ked si PN je to hlupost,neviem akom obore pracujes ked sa ti vyhraza uslim ziskom ale poviem ti ze mozes v klude spavat
Karol - zamestnanec
13.06.07,07:22
dakujem Vam za radu (a podporu), nesmierne si to vazim. prajem Vam vsetkym pekny den.
Tweety
13.06.07,07:25
Vďačne, tiež želám krásny slnečný dník.