Marianna01
12.06.07,18:09
Hľadám už dlhší čas a neviem sa dopátrať k téme, kde sa rozoberalo, čo so spotrebou, keď MV pracuje na stavbe, spáli kvantum PHL, ale km nabehané nemá. Konkrétne ide o nejaký valník, alebo niečo podobné a má nadspotrebu cca 25l na 100km :eek::eek::eek:. Tak čo s tým? :confused:
Danila
12.06.07,17:17
Hľadám už dlhší čas a neviem sa dopátrať k téme, kde sa rozoberalo, čo so spotrebou, keď MV pracuje na stavbe, spáli kvantum PHL, ale km nabehané nemá. Konkrétne ide o nejaký valník, alebo niečo podobné a má nadspotrebu cca 25l na 100km :eek::eek::eek:. Tak čo s tým? :confused:Marianka nech sa páči. Tu sa to rozoberalo:
http://www.porada.sk/t21282-nadspotreba-phl-podla-tp.html?highlight=Nadspotreba
Marianna01
12.06.07,17:27
Si zlatíčko, Danilka, ale to nie je to, čo som hľadala. Tam sa rozoberalo práve to, že na stavbe motor beží, benzín sa spaľuje, ale km nenabiehajú. Poto, vznikajú takéto nadspotreby. Ja si to nepamätám, ako sa to vyriešilo, prečítala som to len tak ako zaujímavosť - a teraz by som to potrebovala a nie a nie to nájsť...
andrej_rv
12.06.07,17:43
Čosi podobné sa omieľalo aj v tejto téme: http://www.porada.sk/t36542-p4-phm--nadspotreba.html - od príspevku 23
duficek
12.06.07,17:43
a nie je v TP alebo nejakej technickej dokumentacii uvedena normospotreba? teda kolko litrov PHM spali MV pri praci za 1 hodinu?
Marianna01
12.06.07,17:47
a nie je v TP alebo nejakej technickej dokumentacii uvedena normospotreba? teda kolko litrov PHM spali MV pri praci za 1 hodinu?
žiaľ, nyšt podobné... ročne to robí pekných pár tisíc...
Danila
12.06.07,17:47
Problém je v tom, že mechanizmus musí byť presne špecifikovaný. Ak nepracuje v režime motohodín, tak je to výlučne záležitosťou v tom linku.
Marianna01
12.06.07,17:50
Čosi podobné sa omieľalo aj v tejto téme: http://www.porada.sk/t36542-p4-phm--nadspotreba.html - od príspevku 23

super, toto som hľadala- idem sa zaboriť do tajov tejto problematiky, dúfam, že sa tam nestratím...:confused::cool:
Ďakujem, andrejko :)
Marianna01
12.06.07,17:51
Problém je v tom, že mechanizmus musí byť presne špecifikovaný. Ak nepracuje v režime motohodín, tak je to výlučne záležitosťou v tom linku.

nuž hej, najprv budem musieť zistiť, čo tie motohodiny vlastne sú. Viem si to predstaviť, ale je možné, že ma to prekvapí. Však sa ešte ozvem, keby som niečo... ďakujem vám všetkým za pomoc.:)
andrej_rv
12.06.07,18:03
No valník určite na motohodiny nepracuje, je to obyčajné nákladné auto - napr. na prevoz zeminy, sute, stavebných materiálov. Na motohodiny pracujú žeriavy, autobágre, buldozéry, tuším aj mechanické ruky a pod. Ale pre valník treba buď prelitrovanie u autorizovaných organizácií (tuším to robí napr. SLOVDEKRA), alebo potom nejaká formálne dobre urobená interná smernica..
Danila
12.06.07,18:42
No valník určite na motohodiny nepracuje, je to obyčajné nákladné auto - napr. na prevoz zeminy, sute, stavebných materiálov. Na motohodiny pracujú žeriavy, autobágre, buldozéry, tuším aj mechanické ruky a pod. Ale pre valník treba buď prelitrovanie u autorizovaných organizácií (tuším to robí napr. SLOVDEKRA), alebo potom nejaká formálne dobre urobená interná smernica..Andrej, je mi celkom jasné, že valník na motohodiny nepracuje. Ale výraz nejaký valník, alebo niečo podobné, môže byť celkom kľudne..... až by si sa divil. :)
Marianna01
13.06.07,14:25
Andrej, je mi celkom jasné, že valník na motohodiny nepracuje. Ale výraz nejaký valník, alebo niečo podobné, môže byť celkom kľudne..... až by si sa divil. :)

ďakujem, s tým niečím podobným si poradím. ;)