AltaKE
07.02.05,07:58
Dobré ránko,
mala som minulý týždeň daňovú kontrolu na DPH za 11/04 a chcela by som počuť Váš názor. Kontrolórka mi prišla na to, že som prenajímala nebytové priestory neplatcom DPH, takže som mala počítať koeficient. Z údajov z daňového priznania mi vypočítala koeficient a ním mi prepočítala CELÚ daň z riadku 15 daňového priznania, čím mi znížila nadmerný odpočet o takmer 20 tis. Sk. Podľa mojich skromných vedomostí mi tento jej postup nesedí, ale ja už som si fakt nie veľmi istá. Podľa mňa mi týmto koeficientom mala prepočítať len daň z "3. skupiny", nie celú. A ja v tejto tretej skupine nemám žiadne údaje, keďže nemám žiadne náklady, viažúce sa na túto oslobodenú činnosť. Totiž zatiaľ si všetky náklady s prenájmom hradili nájomcovia a energie som im prefaktúrovala s DPH, takže tam mám nárok na odpočet celej DPH. Jedine náklady, ktoré sa mi na toto prenajímanie viažu je mesačne 6 papierov, na ktoré im vytlačím faktúru. Takže myslíte, že jej postup bol správny?
Nike
07.02.05,07:20
Môžem ti len odcitovať poznámku, ktorú som si urobila na školení p. Kožíkovej.

"...takto zisteným koeficientom prenásobiť DPH len v III. skupine ..."

Nemám veľa skúseností s DPH
Ala
07.02.05,08:25
Tak ako piše Nike. Je potrebne prejsť ešte raz celý mesiac a zistiť či nejake výdavky sa netýkajú ešte tohto prenájmu, ak nie tak, ja by som sa odvolála, hoci aj na DR BB.
silveco
07.02.05,08:46
Určite by som sa písomne odvolal,napadol rozhodnutie v zmysle zákona, a žiadal o vysvetlenie uvedeného verdiktu - ale všetko písomne,,nie ústne debaty.Musíš dostat potom písomné vysvetlenie.Držím palec...........
AltaKE
07.02.05,09:13
Ďakujem veľmi pekne, len som si chcela byť istá, že rozmýšľam správne ;-) Skúsim ešte dnes, ak to pôjde, im zvestovať moju verziu a uvidím, ako sa k tomu postavia a podľa toho sa rozhodnem ako ďalej.