Marianna01
12.06.07,19:23
Ako som už v názve naznačila, ide o dovoz tovaru z EU - konkr. z V. Británie, a to živých kvetov. Dôjde k samozdanenie ... všetko mi je jasné, ale čo s prirodzeným úbytkom - alebo teda so zvädnutými kvetmi? Keď tento tovar prešiel samozdanením - potom ho odpíšem (smernica práve vzniká - aj keď zatiaľ netuším, aký je prirodzený úbytok u živých kvetov...), bude to z hľadiska DPH OK?
Skúsite mi, prosím, poradiť?
Ďakujem
Danila
12.06.07,17:26
Ako som už v názve naznačila, ide o dovoz tovaru z EU - konkr. z V. Británie, a to živých kvetov. Dôjde k samozdanenie ... všetko mi je jasné, ale čo s prirodzeným úbytkom - alebo teda so zvädnutými kvetmi? Keď tento tovar prešiel samozdanením - potom ho odpíšem (smernica práve vzniká - aj keď zatiaľ netuším, aký je prirodzený úbytok u živých kvetov...), bude to z hľadiska DPH OK?
Skúsite mi, prosím, poradiť?
ĎakujemBude to úbytok zásob do normy na základe internej smernice. Všetko tu na porade k tomu nájdeš.
Marianna01
12.06.07,17:30
no hej, ja sa ale dnes asi neviem vyjadrovať. Ja to potrebujem z hľadiska DPH - prebehlo samozdanenie - a nič viac?
Danila
12.06.07,17:41
no hej, ja sa ale dnes asi neviem vyjadrovať. Ja to potrebujem z hľadiska DPH - prebehlo samozdanenie - a nič viac?Bude to O.K., lebo kvety si spotrebovala. V tr. 5 ako daňový výdavok. Rozdiel je len v tom, že nikoho nepotešili a ešte si prišla aj o tržbu.:)
Marianna01
12.06.07,17:45
no super - vďaka. :):):)