dr.eam
12.06.07,20:03
Ahojte som tu nový a chcem sa poradiť .

Mám v pláne prerábku bytového jadra , vybavené všetky povolenia /statik, mesto atď./ no len podpredsedníčka spoločenstva má výhrady.
Ide o to , že chcem mať kúpelnu na druhej strane chodby ako bola pôvodne , no a potrebujem vyriešiť trasu odpadovej rúry zo sprchového kúta /wc zostáva na pôvodnom mieste/.
Kedže bývam na prízemí , chcem to riešiť tak , že sa prevŕtam cez podlahu do chodby v spoločnom pivničnom priestore a tam popod strop chcem viesť asi 3 metre potrubia DN 50mm späť do spoločného zberného odpadového potrubia , v ktorom ale musím dať zhotoviť odbočku pre napojenie môjho potrubia odpadu.

A tu vzniká problém so súhlasom , predseda s tým spočiatku súhlasil ,ale ked podpredsedníča povedala ,že ona s tým nesúhlasí cúvol aj on.
Mám si vraj obehať podpisy od všetkých vlastníkov bytov / sme tri vchody po 23 bytov/.

Chcem sa spýtať či je takéto jednanie a postup správny a kolko podpisov potrebujem aby som dostal povolenie ?

Mám už 53 podpisov so súhlasom , 5 proti /aj to 2x podpres. 2x predseda - majú po dva byty :mad: a 1 podpis domovník- (poskok) ;) / .
Ostatný sú bud podnájomníci , alebo prázdne byty.

Díky moc za radu.