jess
07.02.05,07:08
Máte niekto skúsenosti so soľnou jaskyňou ? Oplatí sa tam ísť ?
erybka
07.02.05,06:36
určite áno, moje kolegyne tam so svojimi deťmi chodia veľmi často a pochvaľujú si to. Treba to skúsiť
jess
07.02.05,07:21
A kde chodia, lebo ja viem o Turč.tepliciach a o Sliači ? Kde je lepšie ?
dominika
07.02.05,07:51
My sme boli v Bystrianskej jaskyni v lete. Odporúčam.
Speleoterapia - nemocnica Dr. Roosevelta Banská Bystrica.
Majú desiatky rokov skúseností.
erybka
08.02.05,09:22
Tiež poznám na Sliači a v Turč. Tepliciach. Do Teplíc je to bližšie a myslím, že je to na približne rovnakej úrovni. Hlavne že to pomáha
la-dy
08.02.05,09:26
Neni som si na 100% istý ale nejakú umelú teras nedávno otvorili aj v Piešťanoch.
jess
08.02.05,09:27
Díky, už aj sa idem objednať do Teplíc. Idem s deťmi na prázdniny k našim do MT a tak to využijem.
Mimmi
09.02.05,12:54
V Bratislave je uz aj prva skolka - Habarka, kde vo februári spustaju prevadzku tzv. solnej izby pre ich deticky. Dufajme, ze sa to coskoro rozsíri aj v inych zariadeniach.
Luckasari
22.02.05,09:40
soľnú jaskyňu otvorili už aj u nás v KE, ja som objednaná na teraz na piatok, takže po mojom pobyte v nej vám môžem porozprávať "svoje zážitky"
jess
22.02.05,09:55
Tak, som si "odsedela" 5 sedení v soľnej jaskyni v T.Tepliciach. Steny sú zo soľných kvádrov, na podlahe soľná drť a na strope bola sádra vytvarovaná do ... neviem to nazvať, ale kvaple to neboli - sused má taký strop v chodbe. Neviem aký tam má byť vzduch, ale na to, že tam bola nainštalovaná klimatizácia o čerstvosti sa hovoriť vôbec nedalo. Možno ani zapnutá nebola ?! Moja mama je "postihnutá" hygienou /bývala hygienička/, tak sa aj patričným "tónom" spýtala obsluhujúcej kočky, či ten "vzduch" má byť taký, aký je. Na to, teda ďalšiu hodinku, čo sme tam pobudli ten vzduch bol podľa mňa taký aký má byť - fajný - osviežujúci. Keď nerátam chúdence malé detičky, ktoré tam mali problém vydržať 45 minút a patrične vrieskali, tak bolo celkom fajn. Tie sedenia potom nemali relaxačný účinok ale máličko stresujúci. Jedno asi 2 ročné bábo dostalo taký šok z toho prítmia, že muselo miestnosť opustiť. Ocko povedal, že už po 1 kúre sa mu dýchalo lepšie. Ja účinok zatiaľ posúdiť neviem, necítim sa ešte lepšie. Trápili ma pred pobytom prínosové dutiny a napriek liekom a jaskyni nie som ešte stále v poriadku. Sama som alergik na chlad atď. a moje detičky tiež bývajú často choré, takže uvidím v najbližších dňoch, mesiacoch aký bol účinok.
Napíšte niekto aké máte vy skúsenosti.
ajacik
22.02.05,10:01
a čo stojí také jedno sedenie?
Luckasari
22.02.05,10:10
v KE chcú stovečku za jedného dospeláka na hodinu, samotná kúra trvá 50 minút, máme sa teplo obliecť, dostaneme na nožky návleky, deku na prikrytie, bude tam hrať ezoterická hudba ... no som zvedavá ... po piatku napíšem viac
jess
22.02.05,10:18
a čo stojí také jedno sedenie?V T.Tepliciach dospelá os. 150,- /hod
dieťa od 5- neviem asi 12 rokov 90,-/hod
do 5 rokov zdarma

1 sedenie je 45 minút pri relaxačnej hudbe , počet ľudí v miestnosti 10, teda ležadiel polohovateľných, to bolo super. Ak budeš mať šťastie a budete partia prispôsobivých, tak si fakt oddýchneš
ajacik
22.02.05,10:26
normálne nad tým začínam uvažovať. máme to 60 km a nie je to daleko.
ja sa pochválim, že som bola v Raj. Tepliciach. Je to teda vo vode, aby som bola presná. Vstupenka bola na dve hodiny. Je to luxusné. Obrovský bazén s teplou minerálnou vodou, sedačky v bazéne dookola, a do toho púštajú bublinky. Potom je tam druhý veľký bazén (taký zaujímavý tvar, aj s "podliezačkami") s chladnejšou vodou. tam sú na boku také vytvarované vaničky s čisto perličkovou masážou, vodné trysky a vodný vodopád.
Je to fakt super až na malú chybičku: vstupenka 350 sk na 2 hodiny aj s prezlečením.

ale inak je to tam krásne. dookola bazénov lehátka (podotýkam, že je to kryté), masáže, bar...
no ved viete. ale to nebolo robené pre slovenskú klientelu :-(
jess
22.02.05,10:35
ajačik, čos tam potom robila :eek::D :D :D
ajacik
22.02.05,10:39
3/4 hodinku som sa člapkala v teplom bazéne a potom som hupla do toho chladnejšieho. ale vyšla som odtiaľ ako znovuzrodená. bolo to super. potom malá prechádzka v parku, zmrzlina do ruky a romantika ako stvorená :p
jess
22.02.05,10:49
To by som chcela zažiť, ale úfam, že sa mi to tiež podarí. To ti verím , že si si fajn oddýchla. Pamätám si dovolenku s mojim mužom bez detí pri mori pred pár rokmi. Tak som si neodýchla už dávno .... a po príchode som sa zapotila až až. Vykradli nám obchod a doma som našla stečenú pokazenú chladničku - úplný relax. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Daša
22.02.05,11:20
Soľná jaskyňa je určite super, ale z dlhodobého hľadiska má určite význam aj soľná fajka / doporučujem ľuďom a hlavne deťom, ktoré majú problémy s infektami dýchcích ciest, často kašľú, majú stmu alebo alergie/. Nie žeby som chcela robiť reklamu, nemám na tom žiadny osobný profit, ale mám veľmi dobrú aj osobnú skúsenosť. To by človek neveril, čo všetko má usadené na prieduškách. Dá sa bežne kúpiť v lekárni alebo v zdravotných potrebách a stojí od 1200 ,- Sk hore ale funguje 5 rokov.
enad
23.02.05,17:29
Ahojte,

ja tiež uvažujem o solnej jaskyni v Piešťanoch, nakoľko som z Trnavy. Mame dvoch chlapcov (2,5 rokov) a su neustale chori. Aj teraz maju zase silne nadchy. Ten starší je týždeň v škôlke a mesiac doma a popri tom blazinci robim učto. Je to na nervy. Veľmi by som uvitala, keby sa niekto ozval, kto už bol v PIešťanoch. U nas je len ten problem, že decká by asi (určite) nevydržali ticho sedieť a robili by cirkus. NO neviem, Tak pekný večer, Silvia
jess
23.02.05,18:04
Myslím, že od malých detí nemôžeš očakávať, že ti budú sedieť na ležadle celý čas. V T.Tepliciach sú vedierka a lopatky na presypávanie soľnej drte - ináč, robí to dobrý rámus. ... ale myslím, že väčšina z nás je tolerantná.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Jedna mamička tam bola s asi 1,5 ročným bábom, ktoré nijako nemohla utíšiť, až sa chudera tak spotila od nervozity, že klimatizácia nestíhala a bol tam "fajn" ozón.
iva
24.02.05,14:29
Zhodou okolností som dnes náhodou počula v rádii, že v Piešťanoch sa soľná jazkyňa ešte len teraz - budúci týžden ide otvárať. Treba si zavolať priamo SLK Piešťany a informovať sa.
enad
24.02.05,17:03
Myslím, že od malých detí nemôžeš očakávať, že ti budú sedieť na ležadle celý čas. V T.Tepliciach sú vedierka a lopatky na presypávanie soľnej drte - ináč, robí to dobrý rámus. ... ale myslím, že väčšina z nás je tolerantná.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Jedna mamička tam bola s asi 1,5 ročným bábom, ktoré nijako nemohla utíšiť, až sa chudera tak spotila od nervozity, že klimatizácia nestíhala a bol tam "fajn" ozón.
No veď práve ja viem, že o tých svojich čertíkov určite nemôžem očakávať, že budu sedieť. Ja sa len bojim, aby ma tam spolusediaci nezavraždili. Nemam prave najlepšie skusenosti, ked deti im prirodzene vystrájaju a dospelí to netolerujú. Ja chapem, že ak niekto zaplati za relax tak ho aj chce mať. Mohli by mať nejaké hodiny iba pre rodiny s malými detmi, aby sme nerušili ostantých
jess
07.03.05,06:10
Luckasari, už si bola v tej jaskyni? Porozprávaj ako bolo . Aký vzduch tam bol u Vás na východe ?
Hlinkovx
07.03.05,06:16
Luckasari, už si bola v tej jaskyni? Porozprávaj ako bolo . Aký vzduch tam bol u Vás na východe ?NO..vzduch ako na výhode..fučalo:D:D:D a oskar nešvicil :D:D:D
jess
07.03.05,06:18
Silvi a čo si sa ty premenovala na luckasari ?.... ty beťárica jedna ... aj tak ti neverím :D:D:D
Hlinkovx
07.03.05,06:20
No..vážne..oskar nešvicil..a fučalo...opýtaj sa výhodňarov..u nich furt fučí...a skoro furt ten ich oskar nešvici...:D:D:D.
a nepremenovala som sa :p...
iva
08.03.05,06:53
Už som písala, že v Piešťanoch je soľná jaskyňa otvorená len druhý týždeň. Ešte som tam nebola, určite pôjdem, potom napíšem.
Inzerát v miestnych novinách :
45 minút v soľnej jaskyni zodpovedá trojdennému pobytu pri mori. Kúpele v Piešťanoch ponúkajú pobyt v soľnej jaskyni s kúpeľom v zrkadlisku - bazéne so sírnou termálnou vodou.
Soľná jaskyňa - dĺžka procedúry 45 min, 140,- Sk
Soľná jaskyňa+zrkadlisko - 1,5 hod., 220 Sk.
info a rezervádie : 033/7757070, 7757111, 7757004
apsida
10.03.05,11:16
Ahojte,

ja tiež uvažujem o solnej jaskyni v Piešťanoch, nakoľko som z Trnavy. Mame dvoch chlapcov (2,5 rokov) a su neustale chori. Aj teraz maju zase silne nadchy. Ten starší je týždeň v škôlke a mesiac doma a popri tom blazinci robim učto. Je to na nervy. Veľmi by som uvitala, keby sa niekto ozval, kto už bol v PIešťanoch. U nas je len ten problem, že decká by asi (určite) nevydržali ticho sedieť a robili by cirkus. NO neviem, Tak pekný večer, Silvia

ahoj, ja som tiež z Trnavy, dnes som zarezervovala pobyt v soľnej jaskyni v Piešťanoch na tuto nedeľu, tak potom dam referencie. Dcéra (3) má atopický ekzém a manžel má chronický kašel, tak dúfam, že to bude mať účinok...
Monica
11.03.05,16:51
Čítala som, že aj v Košiciach je soľná jaskyňa. Neviete náhodou že kde? :confused:
iva
13.03.05,15:04
Apsida, aké to bolo dnes v Piešťanoch v soľnej jaskyni ? Bolo fajn ?
Armola
14.03.05,12:12
Soľná jaskyňa je určite super, ale z dlhodobého hľadiska má určite význam aj soľná fajka / doporučujem ľuďom a hlavne deťom, ktoré majú problémy s infektami dýchcích ciest, často kašľú, majú stmu alebo alergie/. Nie žeby som chcela robiť reklamu, nemám na tom žiadny osobný profit, ale mám veľmi dobrú aj osobnú skúsenosť. To by človek neveril, čo všetko má usadené na prieduškách. Dá sa bežne kúpiť v lekárni alebo v zdravotných potrebách a stojí od 1200 ,- Sk hore ale funguje 5 rokov.
http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif Daša, aj ja som počula o tej solnej fajke. Nemohla by si mi napisat o tom podrobnejsie? Ako casto sa to pouziva? Ci je to dobre aj pre "zdravych" ludi alebo len pre tych, ktori maju nejaky problem? Pomaha to aj fajciarom? - ja nefajcim ale v mojej rodine ano.
Vopred dakujem.
Papa
Dolynka
16.03.05,18:53
Tá košická jaskyňa je podľa mňa len akási napodobenina. Radšej tam ani nechoďte. My sme boli a vyzerá to tam hrozne, len tak narýchlo porobené...
ataner
17.03.05,12:34
Kde v KE je prosim Vas ta solna jaskyna?
Nikita
22.03.05,11:11
Nemáte kontak na tu solnu jaskynu v T.Tepliciach? Chcela by som ju navstivit,len asi je potrebne sa vopred objednat.
jess
22.03.05,11:44
Nemáte kontak na tu solnu jaskynu v T.Tepliciach? Chcela by som ju navstivit,len asi je potrebne sa vopred objednat.teraz to číslo nemám pri sebe, ale pozri www.solnajaskyna.com (http://www.solnajaskyna.com) tam ho máš. Určite sa treba objednať. Potom napíš ako bolo.
M0NIKA
10.04.05,10:02
Možno viete, možno nie, že 01.04.2005 bola otvorená prvá soľná jaskyňa v BA. Hotel Plus, tel. 0902/760 157 a 0905/653 095.

Včera sa mi dostal do ruky leták.....
pyton
10.04.05,11:33
V Blave otvorili aj soľnú baňu na Hattalovej pri Poluse. Ešte som nebola, niekedy sa možno aj vychystám, ale obávam sa, či to nie je len také provizórne čudo aké opisuje Dolinka v Košiciach. Tie kúpele budú asi naj. Kto to skúsil, nech dá vedieť.
kika:)
10.04.05,11:38
Myslim ze ano,je to velmi zdrave i ked som tam nebola.
;)
ALDA
10.04.05,11:59
Nepočuli ste? V televízii som počula minulý týždeň, ž esú to podfuky, vraj také niečo sa nedá porovnať s ozajstnými jaskyňami. Chemici tvrdia, že to nejde.
Ale aj doma som dávala synovi alergikovi slanú vodu na radiátory.Pomáhalo
to. Takže neviem.
malos
11.04.05,04:59
Ja navstevujem Solnu jaskynu vPolsku v Krynici a musim povedat,že je to jaskyna na urovni a naozaj prosrieva mne aj synovi,ktory je alergik. Takže si myslim že jaskynu ktora ma vsetko čo ma mat sa oplati navstivit.Dokonca posobi aj na kožne eksemi.
anto
11.04.05,06:17
Ja som raz bol vo Wielizcke, v Poľsku po predchádzajúcej návšteve Krakova. Vtedy tam bol neskutočný smog (v Krakove) a ja som sa priotrávil od plynov. Bolenie hlavy, nedostatok kyslíka, závrat a pod. Poznáte, poľský benzín a autá. Tak sme išli potom do soľnej bane a za hodinu som bol opäť fit, neskutočne dobrý a čistý vzduch. Ako znovunarodený.
vgabka
11.04.05,07:32
Ja by som chcela dať do pozornosti soľnú lampu. Určite sa nedá prirovnať k soľnej bani, ale na moje malé problémy mi zatiaľ postačuje. Keď som chodila ku kozmetičke, tak po každej návšteve sa mi nesmierne ľahko dýchalo. Mám totiž problémy s prínosovými dutinami. Vtedy som zistila, že ona ma stále zapálenú soľnú lampu. Tak som si ju kúpila a mám ju stále zapnutú. A zatiaľ pomáha. Ak sa vám zdá môj príspevok od veci, tak ho jednoducho ignorujte.
hanulla
11.04.05,07:37
Nepočuli ste? V televízii som počula minulý týždeň, ž esú to podfuky, vraj také niečo sa nedá porovnať s ozajstnými jaskyňami. Chemici tvrdia, že to nejde.
Ale aj doma som dávala synovi alergikovi slanú vodu na radiátory.Pomáhalo
to. Takže neviem.Podfuk su iba niektoré, - v jaskyni má byť príjemne teplo čerstvý vlhký vzduch, soľ má byť zo 4 druhov morí.
Soľná fajka funguje - mam to overené na sebe -som asmatička alergička.No a ešte po mesačnom odchode z nemocnici mi lekárka na otázku čo s kašlom a hlasivkami odpovedala - kupte si soľnu fajku. Tak ju mám a je dobrá - dostat ju v lekárni aj v detskom prevedení. /samo treba brat pravidelne lieky/
pyton
11.04.05,11:34
A ktorá soľná fajka je dobrá?
accad
11.04.05,16:49
Soľnú jaskyňu sa chystá otvoriť aj firma, ktorú účtujem v BA. Pracujú už na projektoch.
pyton
11.04.05,16:58
Nejak sa s tým roztrhlo vrece, asi je to dobrý kšeft. Asi niekto doviezol veľa soli:D
M0NIKA
11.04.05,17:05
Mne sa dnes dostal do ruky ďalší leták - Nová soľná jaskyňa od 01.05.2005 ńa Zimnej v BA. Sú tu aj ceny, telefón, fotky....
AltaKE
14.04.05,06:59
No pozerám, že v BA je soľná jaskyňa na Zimnej a v KE ju máme na Letnej.. ;-)) .. a tuším ju mám rovno "pod zadkom"... mám taký pocit, že zrovna o poschodie nižšie pod mojím kanclom je.. ;-) Ešte som tam nebola... ani neviem, či tam ísť mám.. :-)
jess
14.04.05,07:04
Nikita, tak už si bola v tých T.Tepliciach? Ako bolo ?
DanielaSL
29.04.05,14:00
Ale ten kto nemá po ruke ani soľné jaskyne, ani fajku ani more tak mu môžem odporúčať ranný výplach nosa prevarenou slanou vodou - najradšej morská soľ. A tiež sprej do nosa Vincentka na zvlhčovanie nosovej sliznice.
Luba2
04.05.05,08:51
Ja som čítala v novinách, že od mája sa otvára nejaká soľná jaskyňa na Tomášikovej v Blave, tu sa píše o Zimnej ulici. Tak kde je? Neviete niekto presne? A poprípade nejaký kontakt?
Evaman
04.05.05,13:25
AltaKE a ty si ešte nebola presondovať tú soľnú jaskyňu čo máš tam rovno pod tebou? Nemohla by si prosím ťa pozisťovať ako to tam chodí alebo aspoň otváraciu dobu aby som sa vedela zariadiť , že kedy tam môžem to ísť okuknúť ale tak aby bolo otvorené.
Ďakujem
Heidy
05.05.05,19:22
Jeej a vraj 01.06. otvoria jaskynu aj na Dlhych dieloch, z cistej soli z Mrtveho mora, citala som na Zozname.sk www.solnajaskyna.info
L.Fullu asi sa na tomto cisle uz aj da objednat, ked ho maju napisane - 0903 21 4444.
enad
12.05.05,17:34
je to na www.solrelax.sk. Ja som tam bola 5x s dvoma deťmi. Bola som aj v Piešťanoch. Tá v Piešťanoch je rozhodne krajšia aj sa mi ten vzduch tam zdal akýsi slanší. Tuto v tomto solrelaxe je to trošku chodobnejšie, ale mohli sa tam obe deti (chlapci vo veku 2,5 a 5,5r. hrať). V Piešťanoch púšťajú deti až od 3 rokov a spájajú tu s procedúrou zvanou zrkadlisko, čo je kľudový bazén z teplou minerálnou vodou. Stojí to 220,- Sk (40min jaskyna a 20 min zrkadlisko) a v BA 180,- SK dospelá osoba. Dieťa do 6 rokov v sprievode rodiča má vstup zdarma. Neviem čo mohlo deťom (obaja mali už dlhšie trvajúci zápal prínosových dutín) či to jaskyňovanie alebo domáce inhalovanie a soluxovanie, ale po kontrolnom RTG su OK.
jess
13.05.05,07:08
Vidím, že sa soľných jaskýň otvára riadne veľa. No, ja som bola s deťmi vo februári v Turč.Tepliciach. Odesedli sme si 5 sedení, to mi bolo povedané, že 5 sedení stačí, aby to malo účinok, ale NEMALO. Ja, aj moje deti sme už boli odvtedy zo 2x choré - prínosové dutiny, kašeľ, alergia pokračuje. Tak neviem, nám to nepomohlo !
Hlinkovx
13.05.05,07:16
no..aj v Bojniciach od pondelka otvárajú soľnú jaskyňu...chcela som to ísť odskúšať...ale mám tiež také obavy..či skôr z toho neochoriem..ako to pomôže ..tkaže píšte svoje skúsenosti
vampik
15.05.05,19:44
Dnes sa mi dostal do ruky letak,ze okolo 20.maja otvaraju v Kosiciach na sid. Dargovskych hrdinov novu exkluzivnu solnu jaskynu s certifikatmi EU.Vraj ju stavia firma,ktora uz postavila vyse padesiat jaskyn.Ako jedina postavila jaskyne aj v Nemecku,Rakusku a Taliansku. Tak uvidime co to bude.
vampik
01.06.05,19:05
Milí poradaci. Dnes som bola navštíviť tú solnú jaskyňu o ktorej som písala.Bola som tam aj so svojim trojročným synom,ktorý je alergik.Večer asi o hodinu po seanse sa nám obidvom tak spustilo z nosa,že že sa ešte do teraz predbehujeme vo fúkaní. Fakt to má účinnok. Vrele odporúčam. Ich stránka-
www.ngsolnajaskyna-ke.sk (http://www.ngsolnajaskyna-ke.sk/)
Evaman
02.06.05,06:07
Vampík, díky moc za infošku, ja keďže mám tiež problémy s dutinami sa chystám navštíviť soľnú jaskyňu, zatiaľ sú v Košiciach dve určite sa do jednej z nich vyberiem. Normálne si ma povzbudila na vyskúšanie lebo som váhala či to vôbec bude mať nejaký účinok a či to nie je len pre niekoho dobrý biznis, lebo v poslednom čase tých soľných jaskýň nejako pribúda ako húb po daždi. No a prekvapila ma aj cena,(aspoň v tej kde si bola ty) som čakala, že to bude viac ale zdá sa mi to vcelku primerané.
evae
02.06.05,06:41
no..aj v Bojniciach od pondelka otvárajú soľnú jaskyňu...chcela som to ísť odskúšať...ale mám tiež také obavy..či skôr z toho neochoriem..ako to pomôže ..tkaže píšte svoje skúsenostito myslis tu co je pri opatovciach, pri vjazde do bojnic? lebo tam nieco take otvorili a chcela by som tam ist, len som nemala cas. zatial. nemas skusenost?
vampik
02.06.05,16:32
Vampík, díky moc za infošku, ja keďže mám tiež problémy s dutinami sa chystám navštíviť soľnú jaskyňu, zatiaľ sú v Košiciach dve určite sa do jednej z nich vyberiem. Normálne si ma povzbudila na vyskúšanie lebo som váhala či to vôbec bude mať nejaký účinok a či to nie je len pre niekoho dobrý biznis, lebo v poslednom čase tých soľných jaskýň nejako pribúda ako húb po daždi. No a prekvapila ma aj cena,(aspoň v tej kde si bola ty) som čakala, že to bude viac ale zdá sa mi to vcelku primerané.
Evaman, ja som tam bola aj dnes a kúpila som pernamentku na 10 seansou. Je to tam ozaj na úrovni.
Janca
03.06.05,10:43
Má niekto kontakt, popr. otváracie hodiny na Solnu jaskynu v Bojniciach, hned na zaciatku Opatoviec ? Chcem zistit co je to zac. Hlinkovx, uz si tam teda skusila ist ?
crevice
04.06.05,10:11
Čítala som, že aj v Košiciach je soľná jaskyňa. Neviete náhodou že kde? :confused:
Ahojky, nahodou ja viem...Viem o viacerych ale treba si na jaskyne davat pozor!!!Original Solna jaskyna v Kosiciach je iba jedna!!! Ich stranka je www.solnajaskyna-ke.sk - maju certifikaty, hygienicke a ine potvrdenia, kde ine jaskyne asi tazko ziskaju. Len tak pre zaujimavost - viete z coho vyrabaju neoriginalne jaskyne? Nastiekaju na stenu polyuretan a posypu ho solou! A viete k comu Vam pomoze vdychovanie polyuretanu? K RAKOVINE!!!!! Takze pozor na jskyne, vzdy sa radsej popytajte ked idete na to, z coho je jaskyna vyrobena!!!!
crevice
04.06.05,10:13
Tá košická jaskyňa je podľa mňa len akási napodobenina. Radšej tam ani nechoďte. My sme boli a vyzerá to tam hrozne, len tak narýchlo porobené...
V Kosiciach je jaskyn viac, doporucujem navstevu na Letnej 40!!! stranka www.solnajaskyna-ke.sk a potom skus napisat ci aj toto je napodobnina...
crevice
04.06.05,10:17
Milí poradaci. Dnes som bola navštíviť tú solnú jaskyňu o ktorej som písala.Bola som tam aj so svojim trojročným synom,ktorý je alergik.Večer asi o hodinu po seanse sa nám obidvom tak spustilo z nosa,že že sa ešte do teraz predbehujeme vo fúkaní. Fakt to má účinnok. Vrele odporúčam. Ich stránka-
www.ngsolnajaskyna-ke.sk (http://www.ngsolnajaskyna-ke.sk/)

Viete co je polyuretan? Tak si to pozrite na hore uvedenej adrese!!! Pozdravujem
vampik
06.06.05,05:03
Mila Crevice. Neviem z akeho titulu ideš ohovarat druhe jaskyne. Niečo za tym asi bude. Ja som bola navstivit obe a možem povedat,že každa je ina. Snad ale jedna mala poznamočka:Jaskyna NG Wellness system,ktoru ohovaraš ma certifikat EU a všetky atesty ktore ma mat. A ešte jedna poznamočka: Ked si si pozerala stranku www.ngsolnajaskyna-ke.sk (http://www.ngsolnajaskyna-ke.sk) asi si nevedomky prehliadla ocenenia,ktore dosiahla firma NG Wellness system.Odporučam TI si to prečitat ešte raz a snad to potom pochopiš.Netreba ohovarat to čo si nevidela a nevyskušala.
vampik
06.06.05,05:07
A ešte jedna vec. V živote som o tebe na porade nepočula. Jediny tvoj prispevok je ten,že ideš ohovarat druhych,asi nemaš ine problemy.
evae
07.06.05,06:45
Má niekto kontakt, popr. otváracie hodiny na Solnu jaskynu v Bojniciach, hned na zaciatku Opatoviec ? Chcem zistit co je to zac. Hlinkovx, uz si tam teda skusila ist ?aj mna by to zaujimalo, vcera som chcela ist okolo, ze sa na to mrknem. ale nestihla som. neviete do kolkej je? chcela by som tam skocit tento tyzden.
pyton
07.06.05,07:41
Viete co je polyuretan? Tak si to pozrite na hore uvedenej adrese!!! Pozdravujem
Crevice, ďakujem moc za upozornenie na polyuretán! Tiež nemám záujem ho vdychovať!
Evanka
07.06.05,08:41
Jeej a vraj 01.06. otvoria jaskynu aj na Dlhych dieloch, z cistej soli z Mrtveho mora, citala som na Zozname.sk www.solnajaskyna.info (http://www.solnajaskyna.info/)
L.Fullu asi sa na tomto cisle uz aj da objednat, ked ho maju napisane - 0903 21 4444.Jaskyne sa v poslednej dobe "sypú" ako z vreca. Na Dlhých Dieloch má byť otvorená od dnešného dňa. (pôvodne bolo plánované otvorenie od 1.6., ako píše Heidy. Takže bratislavčania - skúste! Pre źilinčanov: aj v Považskom Chlmci má byť otvorená od 1.7. 2005 soľná jaskyňa. Vyskúšame a dáme vedieť.
Luba2
07.06.05,09:36
Ja som mala v schránke leták o novej jaskyni v Blave-Lamači. Vstup 190 Sk a s letákom do 15.6. zľava 15%. TAkže asi je teraz čerstvo otvorená, pôjdem vyskúšať.
Jogobela
08.06.05,13:31
ahoj Luckasari, kde je prosím v Košiciach tá soľná jaskyňa??

Maja.
mirria
23.06.05,06:59
Ja som bola s malým v novootvorenej umelej jaskyni v Karlovke-BA, na L.Fullu 9. V noci mal také záchvaty kašľa a po vyše týždni sa nedal do kopy. Predtým bol preliečený antibiotikami. Tak neviem, či je to normálna reakcia, alebo tam zase niečo "nainhaloval". Má niekto aj takéto skúsenosti?
Inak cena 180,- Sk, permanentka 170 Sk/10 vstupov, dieťa do 6 rokov grátis.

Mirria
Heidy
15.07.05,19:57
My tam tiez chodime s detmi, nemam pocit, ze by tam dieta malo nieco nainhalovat, jedine tak sol... mne zase lekarka povedala, ze to je dobre, ze sa nam spustili sople a malemu to fakt perfektne preslo :-) Ak ste boli po ATB tak to sa hovori "do mesiaca a do dna", zacarovany antibiotikovy kruh, kedy je imunita uplne rozbita.
DanielaSL
29.07.05,08:19
Tento mesiac otvorili soľnú baňu aj u nás v Starej Ľubovni. Bola som preskúmať - je to síce maličké , ale postačuje . Bolo tam super . Aj som si podriemala, bola som tam len ja sama , krásna ezoterická hudba hrala, svietili soľné lampy. Vstup 100,- na 45 minút. Reakciu som nemala žiadnu.
JanaSys
01.08.05,09:42
Bol niekto v tom Považskom Chlmci?
Fajn, chcem ísť do soľnej jaskyne - a povedzme, že si môžem vybrať kam. Na čo sa mám pýtať (zisťovať), aby som si si vybrala tú správnu? Že či je to pravá soľná jaskyňa alebo napodobenina? Jasne, že každý povie, že ta ich je tá práva. Dá sa podľa obrázkov zistiť, či je ten polyuretan alebo nie je?
PS. Dnes som v Trenčíne zbadala inzerát na soľnú čajovňu (to nie je preklep). Skúsim sa zajtra na to pozrieť bližšie, ale neverím tomu.
Tweety
01.08.05,10:02
mňa sa nikto nepytal, ale viem kde je v Košiciach jaskyňa, tak opdovedám: o jednej viem na Letnej ulici pri VUB,z druhej strany ako niekedy bola Jednota, druhá je niekde na Furči
MM
HRM
16.08.05,12:25
Aj v Dunajskej Lužnej (neďaleko BA - smer DS) nedávno jednu otvorili.
Paula
16.08.05,12:47
o jednej viem na Letnej ulici pri VUB,z druhej strany ako niekedy bola Jednota, druhá je niekde na Furči
MMNa Slov.jednoty v KE vedľa NBS je na "malom bielom dome" (orientácia pre starších-sídlil tam SZM) je obrovský pútač na soľnú jaskyňu...takže asi aj tam bude.
alternativa
26.08.05,09:10
Poznam jaskynu v Ziline-Povazskom Chlmci. Podla mna je to ta najlepsia kombinacia pre dusu, relax a zdravie : sol a drevo. Vdychujes aerosol, ktory ma antibakterialne ucinky, formou mozno aj intenzivnejsie vykaslavanych hlienov sa odstranuju z tela bakterie za sucasnej podpory psychickej rovnovahy. Pocas sedenia urcite na teba "prejde" energia prirody, ktora tu je evidentna. To plati pravdaze nielen o jaskyni v Povazskom Chlmci. Sol z hlbky Zeme je uzasnym zdrojom energie. Haloterapia funguje, mam to na sebe odskusane. Niekolko tyzdnov vdaka pravidelnym navstevam jednej solnej jaskyne v BA po 6 rokoch nehltam antihistaminika, nepouzivam inhalacny sprej a som bez astmatickych zachvatov. Kedze som tiez "neveriaci Tomas" a potrebujem mat vsetko tak trochu racionalne dolozene, mam nastudovanu haloterapiu. Nemusis ju studovat, treba jej ucinky vyskusat. Podotykam: jedno sedenie=ziadne sedenie. Min. opakovanie 7-15x takmer denne, potom udrziavaci pobyt 1x za 7-14 dni= uzasna podpora imunitneho systemu.
MiroSJ
27.08.05,08:13
Taký jeden postreh. Všimli ste si, že keď bolo na Slovensku otvorených len zopár jaskýň, že bolo všetko super? V médiách samé pozitívne informácie. Keď ich začalo zrazu pribúdať, niekomu to začalo vadiť a spustil mediálnu kampaň o tom, že nepomáhajú, ale skôr škodia? Soľné jaskyne sa stali reálnou silou na strane alternatívnej medicíny. Ľúto je mi to, že na miesto, aby sa spojili, niektoré sa vyhlasujú za pravé a pomali najlepšie vo vesmíre. Ja si myslím, že až na jeden prípad Košickej jaskyne, ktorú si jej majiteľ svojpomocne za pár korún postavil takmer na kolene z technickej soli sú všetky ostatné dobré (alebo povedzme "pravé"). Všetky materiály, ktoré ich stavitelia (zväčša poľské firmy) používajú sú v poriadku, ak samozrejme disponujú certifikátmi. Teda okrem rôznej soli, dreva, osvetlenia aj materiálov používaných ako imitácia stropu (polyuretán, polystyrén ...). V EÚ platia prísne predpisy a ani hygienici (hlavne v období po Markíze) by nepovolili otvoriť soľnú jaskyňu bez doložených dokladov. Ja by som si teda pri výbere jaskyne skôr všímal hygienické podmienky (čistota, prítomnosť zariadení na výmenu a dezinfekciu ovzdušia, toalety a umyvárky, jednorazové návleky...), prostredie (jeho vybavenosť), kvalitu personálu (či pozná svoju prácu, vie poradiť a má ľudský prístup), komplexnosť služieb (či ponúkajú napr. odbornú literatúru, iné spôsoby liečby soľou, ako je postarané o deti...).
alternativa
06.09.05,04:50
AK si chcete precitat, co sa pise v ODBORNEJ LITERATURE, nie v "bulvaroch", o ucinku vdychovania aerosolu soli, kliknite si na www.jaskynasolitera.sk (http://www.jaskynasolitera.sk) Takyto ucinok ma pobyt v solnej jaskyni a funguje aj na povrchu, nielen v podzemnych baniach. Ze by niektori lekari zamerne nesledovali odbornu literaturu?
Heidy
15.09.05,09:10
Alebo ak chcete vediet ako to funguje, je to uz aj na www.solnajaskyna.info pod haloterapia.
alternativa
25.10.05,15:33
Vsimli ste si, ze dnes v dennej tlaci prebehla sprava, ze pan Peter Dvorsky vcera otvoril solnu jaskynu? Je urcena na pobyt detom, ktore sa v rehabilitacnom stredisku Harmony v BA liecia po mozgovej obrne a z podobnych diagnoz. Majster Dvorsky na tlacovke velmi vystizne povedal : tieto deti su casto imobilne, maju vyrazne problemy s dychanim, su alergici, maju vyrazne naruseny imunitny system. Nadacia Harmony sa po konzultaciach s odbornikmi rozhodla vybudovat SJ a poskytnut tuto podpornu liecbu detom liecenym v rehabilitacnom stredisku ako doplnkovu terapiu.
A co na to tvorcovia a "financministri" antikampane o SJ?
smeldo
15.11.05,21:02
... na: www.solne-jaskyne.sk (http://www.solne-jaskyne.sk/) :cool: Sú tam aj nejaké články, on-line zdravotnícka poradňa (dokonca jedna špeci venovaná soľným jaskyniam !) a podobné drobnôstky.

Majte sa.
Tana74
23.11.05,19:58
Potrebujem poradiť: volala mi kamarátka, že jej malá dcérka mala minulú noc a aj teraz večer mierne zvýšenú teplotu a zdá sa jej, že sa jej ťažko dýcha, akoby mala "upchaté dutiny" - či by s ňou mohla ísť zajtra do soľnej jaskyne aj v prípade, ak by teplota bola ešte zvýšená (hoci počas dňa ju zvýšenú nemala). Nekašle a nemá ani iné príznaky.
My tam s deťmi pravidelne chodievame, ale s tým nemám skúsenosť.
alternativa
23.11.05,21:12
Potrebujem poradiť: volala mi kamarátka, že jej malá dcérka mala minulú noc a aj teraz večer mierne zvýšenú teplotu a zdá sa jej, že sa jej ťažko dýcha, akoby mala "upchaté dutiny" - či by s ňou mohla ísť zajtra do soľnej jaskyne aj v prípade, ak by teplota bola ešte zvýšená (hoci počas dňa ju zvýšenú nemala). Nekašle a nemá ani iné príznaky.
My tam s deťmi pravidelne chodievame, ale s tým nemám skúsenosť.

Tazko radit...keby to bola moja vnucka, urcite by som ju do solnej jaskyne zobrala s tymto dodatkom: pri teplote nad 37.5 by som nechala dieta v klude doma, UPOZORNIT PREVADZKOVATELA na lahsie ochorenie, priestor jaskyne by mal byt dostatocne VYHRIATY, nie prilis suchy a BEZ NAVSTEVNIKOV, nasledne vzduch dezinfikovany. Sledovala by som prejavy malej. Ak by jej jaskyna "nesadla", jej telicko to da najavo napr. nepokojom a z priestoru jaskyne moze clovek kedykolvek vyjst. Ak by reagovala dobre, priplatila by som aj dlhsi pobyt. Ale to by som ponukla mojej vnucke, definitivne rozhodnutie musi urobit mamina. Drzim palce, dajte vediet, ako sa mamina rozhodla a ako reagovalo dietatko.
alternativa
23.11.05,21:44
Rozhodla som sa napisat vysvetlenie mojho predchadzajuceho prispevku: pred 35 rokmi ako mlada mama prechoreneho dietatka by som takuto uvahu asi nenapisala. Moje deti naozaj nikdy nesli do skolky napr. s acylpirinom akoze su zdrave. Po viacrocnom studiu alternativnych foriem liecby, hoci stale toho viem malo, by som to skusila s istotou, ze vnucke neposkodim. Patri k tomu ale kopec drobnosti - napr. transport dietatka v tomto chladnom pocasi do jaskyne, "umrncanost" malej, jej skutocny zdravotny stav, ktory sa od PC neda posudit...
Tana74
24.11.05,15:59
Tazko radit...keby to bola moja vnucka, urcite by som ju do solnej jaskyne zobrala s tymto dodatkom: pri teplote nad 37.5 by som nechala dieta v klude doma, UPOZORNIT PREVADZKOVATELA na lahsie ochorenie, priestor jaskyne by mal byt dostatocne VYHRIATY, nie prilis suchy a BEZ NAVSTEVNIKOV, nasledne vzduch dezinfikovany. Sledovala by som prejavy malej. Ak by jej jaskyna "nesadla", jej telicko to da najavo napr. nepokojom a z priestoru jaskyne moze clovek kedykolvek vyjst. Ak by reagovala dobre, priplatila by som aj dlhsi pobyt. Ale to by som ponukla mojej vnucke, definitivne rozhodnutie musi urobit mamina. Drzim palce, dajte vediet, ako sa mamina rozhodla a ako reagovalo dietatko.

Takže v jaskyni nakoniec s malou boli. Vydržala tam niečo vyše hodiny a pustili sa jej soplíky. Zajtra sa chystajú zas.
Ďakujem aj za kamarátku za radu a za uľahčenie rozhodnutia.
Tana74
09.02.06,06:58
Žilinčania a ľudia z okolia - zistila som, že Soľná jaskyňa v Považskom Chlmci www.solnajaskyna.zilina.sk (http://www.solnajaskyna.zilina.sk) bude mať tento víkend dni otvorených dverí - vstup bude zdarma. My sme sa už objednali na sobotu aj na nedeľu. Prečo to nevyužiť.:D

Túto s. jaskyňu máme "preskúmanú" a v pohode a bez obáv tam chodievame aj s deťmi... (naše deti tam dokonca chodievajú veľmi radi)
alternativa
13.02.06,05:18
Kedze sme boli kratkodobo v Ziline, vyuzili sme moznost navstivit solnu jaskynu v Ziline - Povazsky Chlmec bezplatne v ramci "Dni otvorenych dveri", o com som sa dozvedela prave na Porade. Dik Tana74 za info. Bolo to prijemne, krasna harmonia soli a dreva + mily pristup a odbornost zamestnancov. Pozitivne ucinky haloterapie pocas sedenia uz tu nebudem rozvijat. Odporucam vsetkym vahavym, aby vyuzili zvyhodneny Valentinsky tyzden v tejto jaskyni. Podelte sa aj s nami o Vase dojmy z tejto navstevy.
MiroZa
06.03.06,13:07
AJ teraz je tam akcia. Počas jarných prázdnin od 6. do 12. marca sú detské vstupy znížené na 10 Sk.
Žilinčania a ľudia z okolia - zistila som, že Soľná jaskyňa v Považskom Chlmci www.solnajaskyna.zilina.sk (http://www.solnajaskyna.zilina.sk) bude mať tento víkend dni otvorených dverí - vstup bude zdarma. My sme sa už objednali na sobotu aj na nedeľu. Prečo to nevyužiť.:D

Túto s. jaskyňu máme "preskúmanú" a v pohode a bez obáv tam chodievame aj s deťmi... (naše deti tam dokonca chodievajú veľmi radi)
anmary
05.03.07,11:54
Chcem sa spýtať či niekto nepozná Soľnú jaskyňu MICHAELA v Trenčíne. Navštívili sme SJ v Nimnici, to je však dosť ďaleko a teraz sa mi podarilo vypátrať SJ v Trenčíne. Sme od Nového Mesta nad Váhom takže by pripadala do úvahy aj SJ v Piešťanoch. Pripojí niekto svoje osobné skúsenosti?;)
fct.sk
04.11.07,11:51
Dnes sme sa s manzelkou zastavili v Bojniciach. 45 min. za 100,- SKK...bolo to prijemne. Vstup kazdu hodinu, viac na http://www.kupele-bojnice.sk/
S detmi su vstupy vyclenene na tusim 4., 5. a 6. hodinu (mozem sa mylit, ale je pre ne vyhradeny cas) no napriek tomu isli aj po nas dve mamicky s detmi (o jednej hodine...tusim v tuto chvilu prave koncia :)
Tinika
28.10.08,07:33
Ahojte, ja som v jednej soľnej jaskyni brigádovala a tiež som si tám parkrat posedela a prešla ma nádcha, hoci s nádchou by sa tam chodiť nemalo. Ale synovec po troch sedeniach nebol rok chory, a to bol normálne veľmi často. Nechcem robiť reklamu, u nás to stojí viac ako 100 na 45 min. A tiež asi záleží, z akej soli je soľná jaskyna. Sú solné jaskyne zo soli s Poľska. Tá, v ktorej som robila bola zo soli z Poľska, z Himaláji (bože jak sa to píše???) a ešte aj so stredozemného mora, tak myslím, že aj to je rozdiel, aká soľ tam je. Určite treba vyskúšať, je to lacnejšie ako ísť k moru, ale more je zase more :). A rozhodne to nepomáha každému. Majiteľkyna dcéra mala ekzém a jej to pomohlo, jedna pracovníčka tiež mala ekzém ale už vo veľmi vysokom štádiu, tej to nepomohlo. Tak asi takto.
katmen
12.05.13,10:57
mam astmu a emfyzem znizenu imunitu a som polinotik,
umele jaskyne vobec nie je to semenisko roznych tych najodolnejsich bakterii, pofyderneho vzduchu, klimatizacii skor prostredie na vyvolanie zachvatu tak ako hovori Tinika chodia tam aj chori ludia co pre nas co nemaju dobru imunitu je nebezpecne
prirodne jaskyne ano a odporucam, este lepsie je mesiac pri mori s vyssiou salinitou a v pustnej krajine teda chorvatsko nie ale Egypt ano
mne sa najlepsie dycha v tatrach