Maňuša
13.06.07,06:56
Bola by som rada, keby sa mi ozvali ľudia, ktorí majú problém s týmto ochorením. Mne ju diagnostikovali v marci, zatiaľ však, aj napriek absolvovaniu mnohých vyšetrení, okrem alergologických, vzhľadom na lieky,ktoré užívam / prednison, fixit a iné / sa ju nepodarilo vyliečiť. Červené škvrny sa mi objavujú po celom tele, už aj na očnom viečku, doobeda sú agresívnejšie, s nimi sa objavuje aj suchý kašeľ a zvieranie v hrdle, popobede a k večeru postupne miznú, najprv v strede začínajú blednúť a nakoniec aj po obvode.Na druhý deň sa objavia znovu ale na inom mieste. Bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili,poprípade napísali o svojom priebehu tejto choroby.Naposledy mi však diagnostikovali aj reflux pažeráka, takže k uvedeným liekom mi pribudli aj costi a helicid 20.Ostatné vyšetrenia boli o.k. Zo začiatku som mala zvýšený CRP,teraz je v norme.Neviem ako mám ďalej postupovať,lebo aj napriek týmto liekom si myslím,že ony iba tlmia prejavy žihľavky ale ju neliečia.Prosím ozvite sa ...
Psycholog
13.06.07,07:01
Podle popisu se už jedná o chronickou formu. Příčinou mohou být léky (berete něco nového?) a některé potraviny (– ovoce, zejména jahody, mořské ryby, mléko, sýry, koření, kakao, vína, zvláště dezertní aj). Dále inhalace prachů, pylů (nejedná se o alergii!), nebo střevní parazitóza. U chemické kopřivky mohou být příčinou také infekce ( – mandle, zuby, žlučník) a nervové stresy.
Jak vidíte možností získat kopřivku je hodně. Projděte zpětně všechny změny ve vašem životě. Při podezření na pokrmy, uplatněte vyzařovací dietu – postupně vždy na týden vyloučíte z potravy složky, které by mohly přicházet v úvahu a sledujte, zda v té době došlo k ústupu projevů. Léky berte stále. Mám k dispozici tři čaje na uklidnění projevů, ale neodstraňují příčinu!!! Tu hledejte sama nebo s pomocí dietológa! Hodně klidu při hledání zdroje příčin problému. Petr