Lara11
13.06.07,07:22
Dobrý deň,

naša firma /platca DPH/ predáva osobný automobil Škoda Felicia. Fakturujem s DPH predaj auta? Ďakujem.
Tweety
13.06.07,07:24
Pri obstaraní MV kat. M1 nie je nárok na odpočet dph, takže pri predaji postupujete podľa §42 Zákona o dph - predaj je oslobodený od dph.
Zoltán Kovács
13.06.07,07:51
Len doplním, že zo zadania nie je jasné, či firma mala možnosť uplatniť odpočet dph pri nákupe. Ak áno v tom prípade aj predaj je s dph.