Verikef
13.06.07,09:13
:rolleyes: Chcela by som sa presvedčiť, či som postupovala správne pri výpočte DP. 2 FO boli v združení do 31.03.2005. DP som vyrátala tak, že do 31.03.2005 som vykázala na výkazoch 50%a50%, ostatné obraty som len prirátala, nakoľko v podnikaní pokračujú, len osobitne. Samozrejme v poznámkach pri DP som to uviedla. Postupovala som správne?
Zoltán Kovács
13.06.07,07:32
:rolleyes: Chcela by som sa presvedčiť, či som postupovala správne pri výpočte DP. 2 FO boli v združení do 31.03.2005. DP som vyrátala tak, že do 31.03.2005 som vykázala na výkazoch 50%a50%, ostatné obraty som len prirátala, nakoľko v podnikaní pokračujú, len osobitne. Samozrejme v poznámkach pri DP som to uviedla. Postupovala som správne?

Áno postupovala si správne, do uvedeného dátumu mali spoločné príjmy aj výdaje, ktoré sa delia na 50:50, alebo podľa zmluvy o združení v inom pomere. Príjmy a výdaje po ukončení združenia sú ich samostatné, ktoré sa pripočítava k sumám zo združenia.
Verikef
13.06.07,08:50
Ďíky, pekne, potešilo ma to, človek keď robí niečo prvýkrát, radšej sa poradí, robí správne. Díky pekne!!
matula33
13.06.07,11:52
Chcela by som sa opytat, ci som mala aj ja odovzdavat dane za minuly rok, ked mam odrobene 11mesiacov.Pracujem ,zamestnavatel mi vsetko riadne plati.
Zoltán Kovács
13.06.07,12:02
Chcela by som sa opytat, ci som mala aj ja odovzdavat dane za minuly rok, ked mam odrobene 11mesiacov.Pracujem ,zamestnavatel mi vsetko riadne plati.

Ak ti vykonal ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti, tak nemáš žiadne povinnosti ohladne podávania daňového priznania. Ak ti neurobil to ročné zúčtovanie dane, tak si mala podať ňové priznanie sama.
matula33
13.06.07,12:35
A ak mi zamestnavatel to rocne zuctovanie dane nespravil, a ja som si ho tiez nepodala
Zoltán Kovács
13.06.07,12:36
A ak mi zamestnavatel to rocne zuctovanie dane nespravil, a ja som si ho tiez nepodala

Počas tých 11 mesiacov si zrejme mala taký príjem, z ktorého vyplýva povinnosť podávania DP, ak nebolo vykonané ročné zúčtovanie. V tom prípade treba podať dodatočné riadné priznanie a vysporiadať daň. Ale pre istotu sa spýtaj u zamestnávateľa či ti RZ nevykonali.

Oprava podľa nasledujúceho príspevku
Vladimír Ozimý
13.06.07,12:49
hm ale ťažko podať dodatočné daňové priznanie keď nebolo podané riadné daňové priznanie...takže treba podať riadne daňové priznanie a čakajte na pokutu 2000 Sk...dodatočné by mohla podať len v prípade ak by mala vykonané ročné zúčtovanie a potrebovala by niečo zmeniť...vtedy sa ročné zúčtovanie berie ako riadne daňové priznanie...
matula33
13.06.07,14:01
existuje pripad ked sa neodvadzaju dane za zamestnanca , kvoli tomu ze ma minim.mzdu
Vladimír Ozimý
15.06.07,07:33
neplatenie preddavkov zdôvodu príjmu ktorý je nižší ako napr. odpočitateľná položka nezakladá dôvod na nepodanie daňového priznania...pokiaľ ste prekročili 50% hodnoty nezdaniteľnej čiastky na daňovníka za rok tak potom ste povinný podať daňové priznanie ak vám zamestnávateľ nevykonal ročné zúčtovanie...
Zoltán Kovács
15.06.07,07:50
neplatenie preddavkov zdôvodu príjmu ktorý je nižší ako napr. odpočitateľná položka nezakladá dôvod na nepodanie daňového priznania...pokiaľ ste prekročili 50% hodnoty nezdaniteľnej čiastky na daňovníka za rok tak potom ste povinný podať daňové priznanie ak vám zamestnávateľ nevykonal ročné zúčtovanie...

Len pripomeniem, že požiadať o RZ má povinnosť zamestnanec, a nie zamestnávateľ má "utekať" za zamestnancom, či chce alebo nechce RZ. KeĎ do 15.02. v roku nepožiadá o RZ, tak yamestnávateľ vystaví potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a ďalej sa musí zamestnanec sám o sebe "postarať", teda podať DP.