katka13122
13.06.07,08:47
Ahojte.v sobotu by sme chceli grilovat,potrebovala by som recept na marinadu na maso.:)
anmary
13.06.07,07:46
Najlepšia marináda na záhradnú grilovačku, potriasť v špajzke regál s konreninami /fantázii sa medze nekladú/, zmiešať s trochou oleja, bieleho vína alebo piva. Naložiť do nej mäsko aspoň 24 hod. vopred.
pachola
13.06.07,08:12
marináda na hydinu
*zmiešať:deci olivového oleja ,1 polievkovú lyžicu nasekaných listov medovky,1 prelisovaný strúčik cesnaku,1 kávová lyžička kari ,1/4 lyžičky na koliečka nakrájaných čilli papričiek
*lyžica medu,lyžica oleja,lyžica kečupu nastrúhaná cibula
*olej ,rozmarín cesnak
*olej ,cibula, pomarančová šťava,kečup,worčester,oregano
*cibula,cesnak,olej paprika,chilli,rozmarín,červené víno
marináda na bravčové a hovädzie mäso
*100 g olivového leja,strúčik cesnaku,jarná cibulka nakrájaná na kolečka,hrubo roztlčené červené korenie
marináda na ryby
*100 ml olivového oleja,strúčik cesnaku,lyžica dijonskej horčice,pol lyžičky šťavy z limetky a pol lyžičky korenia
ostrá marináda
*cibula,sojová omáčka,cesnak,olej,korenie,tabasco,biele víno
hovädzie a zverinu marinujeme aspoň 24 hodín,bravčové polovicu menej,hydine stačia 2-3 hodiny
Nikdy mäso pred mrinovaním nesolíme správna marináda a marinovanie je základ a polovičná záruka úspešného grilovania
Leila2006
13.06.07,08:14
mimotemy Grilované pochúťky sú fajné, ale vedeli ste, že jeden grilovaný stejk obsahuje toľko karcinogénov ako cca 40 vyfajčených cigariet?
liebling
13.06.07,08:53
Snáď si vyberieš nejakú vhodnú marinádu, ide o to, aké mäso budeš grilovať. Tak prajem dobrú chuť a zároveň pripájam i nejaké recepty pre tvoju inšpiráciu.
liebling
13.06.07,08:55
Prvýkrát mi prílohu nevzalo, tak teraz dodatočne.
Denda
03.07.08,12:25
Super marináda na grilovanie nemá chybu:):

2 veľké cibule, 3-4 strúčiky cesnaku, 1dl olej , 2 ČL maggi, 1 PL med, 1-2 PL kečup, 1 PL horčica, podľa chuti (cca 1ČL) - kari, majoránka, čierne korenie, oregano, mletý rozmarín, soľ.
Všetko sa spolu premiešame alebo rozmixujeme. Množstvo je asi na 8 rezňov alebo na jedno celé rozporcované kurča.
Doporučujem 1 deň vopred marinovať. Med nevynechať;)
Ešte jedna rada: mäso na grilovanie nevyklepávať.
trisestri
03.07.08,14:21
nejake recepty a rady na grilovanie su aj tu http://www.mojerecepty.sk/grilovanie.html
salka
04.07.08,08:47
Kuracie prsia najradšej morím v plnotučnej horčici + olej + soľ

;) dobrú chuť!
AlaNR
04.07.08,10:03
V telke minule grilovali banany:
z banana odrezali končeky, ale neošúpali ho. Potom ho dali na gril až pokým celý neočernel.
Potom stiahli polovičku šupky, druhá zostala akoby miska pod banán, posypali tú upečnú dužinu 1 lyžičkou hnedého cukru a poliali rumom. Snaď by bolo dobré aj amaretto. Pre deti samozrejme bez..
Potom dozdobili šľahačkou a čokoladovou polevou.
MarcelkaT
04.07.08,10:12
Najlepšia marináda na záhradnú grilovačku, potriasť v špajzke regál s konreninami /fantázii sa medze nekladú/, zmiešať s trochou oleja, bieleho vína alebo piva. Naložiť do nej mäsko aspoň 24 hod. vopred.
Ja ešte dám korenie na pečené rebierka, lyžičku francúzkej horčice a trochu kečupu. Naložim mäsko na noc a potom grilujem alebo upečiem aj na pekáči v rúre. Fantázií sa medze nekladú. Mńam, mňam, ........... a za tým pohár dobrého červeného suchého vínka.:)
dicktracy
05.07.08,19:10
ahoj, moja najsamlepsia marinada na kuracinu (prsia, stehna a hl.kridla) je sol. nic viac! jednoducho iba nasolit. je to skutocne super. pochvalili to uz viaceri co najprv neverili, skuste, uvidite.....dobru chut!
bezradná
05.07.08,20:19
Ja som dnes grilovala zeleninku- Patizóny(také malinké, ešte baby patizóny) a cuketu som nakrájala na 1 centimeter široké plátky. Dala som ich na 1/2 hodinu do marinády: olej+ grilovacie korenie cesnakové. Nesolila som ich až na grile, aby nepustili príliš veľa šťavy. Boli mňamkové - jemnučké ako hríbiky.
betyna8
07.07.08,11:45
Tieto receptiky mi dnes prisli....
Aluš
04.08.08,19:39
Kedže je čas grilovačiek v plnom prúde chcem sa s vami podeliř o výborný recept na pravú juhoslovanskú PLESKAVICU /mám ju od svojej svokry.

500 g hovadzie maso
500 g bravčové maso - bočik
Maso zomliet a pridat:
1 KL sóda bikarbóna
1/2 dl olej
1 vajce
1/2 KL sol
1 KL vegeta
1/2 KL pepš
1 KL sladká červená paprika
1 krajec chleba /striedka/ namočený vodou
1 vačšia hrst hladkej múky.
Všetko spolu dobre zmiešat a nechat odstát 24 hod.
po 24 hod. pridat:
1 nadrobno nakrájanú cibulu
Zo zmesi potom vytvorit placičky ktoré priamo ukladáme na gril.

Moj typ ako najlepšie urobit placičky:
Z masa si urobím guličky ktoré potom vkladám medzi vymastný mikrotén a pritlačím doskou na krájanie a vytvarujú sa mi placičky rovnakého rozmeru.

Tento recept stojí za vyskúšanie. U nás doma opekačka nieje opekačka bez pleskavice a opekaných paprík a baklažánov, ajvarov,...
Julda SR
06.08.08,18:13
Do misky jedno alebo dve vajcia,trochu maggi čo je do polievky, trochu worčestrovej omačky, majoranky, jedno alebo dve balenia grilovacieho korenia, olivového oleja a trocha vody. Toto celé rozmiešam a naložim do toho čo potrebujem. Všetko záleži od množstva nakladaného mäsa. Mám to odskúšané a je to dobre. "100 ľudi 100 chuti".
ldi
26.06.12,17:34
Ahojte, čo tak popridávať vaše skusenosti s grilovaním a mňamkove recepty a osvedčené marinády..
bettylou
02.07.12,13:03
kto povedal?, ...ON povedal.
BXLmiami
13.07.14,10:20
Dakujem za recept,výborné.
evuš
13.07.14,10:37
Najradšej mám z grilu baby patizóny, cuketu, cesnak neošúpaný, prekrojená celá hlávka a ugrilovaná, syr Halloumi.... A grilujeme rožky...obyčajné rožky..potierame marinádou..../olej, pretlačený cesnak, grilovacie korenie/ skúste...mäso nemá šancu :D ;)