dadia1
13.06.07,09:06
ahojte poradaci.

mam na Vas jednu otazku:

V ČR nam robia službu a to nasledovne :
my si pošleme našu sučiastku do ČR iba na dodaci list. oni nam ju pozinkuju a vyfakturuju nam službu. ale faktúruju nam ju s DPH 19%. a mne sa to nezda. nemalo by to byt bez DPH? nemalo by to podliehat samozdaneniu tu na Slovensku? lebo ja si teraz tu ich DPH nemôžem uplatnit.

Poradi mi niekto?
vopred dakujem
dadia1
13.06.07,10:59
haloooooooooo. kde sú všetky múdre hlavičky, čo mi vzdy super poradia????????
martinez
13.06.07,12:42
malo by to byt samozdanovane na slovensku, teda bez ceskej dph....ale za podmienky, ze ta suciastka opustila cesku republiku.... ak po pozinkovani zostala v CR, tak sa musi uplatnic ceska DPH. Ak sa suciastky vratila spat na Slovensko a v uvedenom obchodnom vztahu uvadzate v objednavke vase slovenske IC DPH, musi to byt samozdanovane na slovensku.. vid §16,7 zakona o DPH
dadia1
14.06.07,08:59
presne toto som si myslela aj ja. súčiastku nam pozinkovali a vrátila sa k nam na Slovensko. ale ony mi to faktúruju s ich DPH. čo mam urobit?
emgeton
14.06.07,10:30
presne toto som si myslela aj ja. súčiastku nam pozinkovali a vrátila sa k nam na Slovensko. ale ony mi to faktúruju s ich DPH. čo mam urobit?


Vrátiť fa a požiadať ich o opravu.