tomas6791
13.06.07,11:11
ahojte, chystam sa na dovolenku na buduci mesiac do Lipt. mikulasa - niekde v okoli aquaparku Tatralandie avsak ich ubytovanie je pomerne drahe, viete o nejakych lacnejsich variantach v LM alebo viete poradit nejaku stranku s ubytovanim?
dakujem,
katkaj
13.06.07,09:15
ahojte, chystam sa na dovolenku na buduci mesiac do Lipt. mikulasa - niekde v okoli aquaparku Tatralandie avsak ich ubytovanie je pomerne drahe, viete o nejakych lacnejsich variantach v LM alebo viete poradit nejaku stranku s ubytovanim?
dakujem,


myslím že tu nájdeš najviac informácií ohľadom celého regiónu aj ubytovania
www.liptov.sk
Braňo
13.06.07,09:30
Skús súkromné ubytovanie cez www.limba.sk (http://www.limba.sk)
tiny77
13.06.07,09:41
podla mna lacnejsie Ta vyjde dovolenka pri mori :)
faaakt. do aquaparku-tatralandie sa oplati ist este tak na jeden den.
alebo skus aquapark v madarsku. tam sa oplati i ubytko v areali.
aj v ?dunajskej luznej? (neviem presne v ktorom meste, ale zda sa mi, ze tam - zaujala ma voda, podobna morskej vode - bez zbytocnych bakterii, ktore sa bezne daju dostat v termalnych vodach)- ale ci dunajska luzna - to si nepamatam presne, o to som sa zaujimala uz vlani, no nepodarilo sa nam tam dostat, tiez tam vysli ceny celkom v pohode, a v sturove je dobre, pekne a lacno - to viem z vlastnej skusenosti.

bohuzial, ze ceny vstupneho a sluzieb su na slovensku este tak vysoke, navyse ked ponúkané sluzby za nadhodenou cenou zaostávajú....
Labut
13.06.07,09:53
Ak chces ozvi sa cez SS posli meil, napisem Ti viac a poslem foto.
S pozdravom
tomas6791
13.06.07,11:43
viem ze lepsia a lacnejsia dovolenka je pri mori, ale neda sa tento rok mame male mimino pol rocne preto hladam nieco na par dni doma - aj pri vode, aj na vyletoch aby to bolo hlavne do 200 km, ak by sa daco stalo, inak ta zmienka o cenach je fakt pravda - ked to teraz pozeram podrobnejsie ty podnikatelia v cest. ruchu nevedia co maju pytat, vstup na kupko 500 sk, western city 250 sk, ubytovanie 4000 sk/ noc - skoro ma porazilo + plna penzia 500 sk !!! za to mam v chorvatsku a grecku ubytovanie na 10 - 12 dni, normalne som zanevrel na SR turist. aktivity ale teraz ma situacia tlaci tak musim ,
tomas6791
13.06.07,11:48
dokial budu ludia ochotny platit tak taketo nehorazne ceny budu nadalej,
v chorvatsku aj grecku sa da za 25.000 sk spravit 10 - 12 dnova nadherna dovolenka - s ubytkom, stravou, dopravou, vyletmi na lodi, pozicanim skutra...
tu akurat to staci na zaplatenie ubytovania, stravy a vstupu na 5 dni do Tatralandii, cha - aj to na nas urcite budu striehnut na kazdom parkovisku aby clovek cvakal :),
olmoj
13.06.07,12:17
V Aquaparku v LM je skutočne drahe ubytovanie ja by som vyskúšala ubytko niekde nablízku a ísť tam len jeden deň aj to uplne stačí. Ak mate auto a plánujete aj výlety odporučam napr. Hotel Sorea L. Ján, Permon - Podbanské alebo ubytkov v Lipt. Trnovci je to asi 2 km od Aquaparku.
tiny77
13.06.07,20:19
ahaa, tak s takym malym babateckom si radsej fakt chodte do madarska. myslim ze ten vodny svet je v tissaujvarosi - netusim jak sa to pise, lebo po madarsky viem len utekat :D (ja to po konzultacii potom prepisem, lebo iste neviem kde sme boli :D ) su tam atrakcie pre dospelych, i prave pre take male deticky. prostredie pekne, ubytko pomerne lacnejsie ako v LM.
- btw myslim, ze babatko bude mat spomienky zatial len na fotkach, teraz si to pamatat nebude. (i ked deti maju radi vodu, teda mozes to pokojne kompenzovat i pitnou vodou v mini bazeniku)
ked sme boli v LM - v termalke sa maly vysplhal po mne - vdaka horucej vode. zo 6 toboganov boli v prevadzke 2, pretoze v jednom bola techn. porucha - zle odhadli dlzku dopadu - dopadaci bazen bol kratky a mladik sa tam dostal z adrenalinu v tobogane do komy.
a plavecky bazen bol bez vody, prazdny. teraz sa to uz zmenilo, viem, len tie ceny na dovolenku pre 4-clennu rodinu sa vyrovnaju pobytu v lux. hoteli v rakusku alebo niekde pri mori...
peknu dovolenku prajem..
tomas6791
14.06.07,04:42
ahaa, tak s takym malym babateckom si radsej fakt chodte do madarska. myslim ze ten vodny svet je v tissaujvarosi - netusim jak sa to pise, lebo po madarsky viem len utekat :D (ja to po konzultacii potom prepisem, lebo iste neviem kde sme boli :D ) su tam atrakcie pre dospelych, i prave pre take male deticky. prostredie pekne, ubytko pomerne lacnejsie ako v LM.
- btw myslim, ze babatko bude mat spomienky zatial len na fotkach, teraz si to pamatat nebude. (i ked deti maju radi vodu, teda mozes to pokojne kompenzovat i pitnou vodou v mini bazeniku)
ked sme boli v LM - v termalke sa maly vysplhal po mne - vdaka horucej vode. zo 6 toboganov boli v prevadzke 2, pretoze v jednom bola techn. porucha - zle odhadli dlzku dopadu - dopadaci bazen bol kratky a mladik sa tam dostal z adrenalinu v tobogane do komy.
a plavecky bazen bol bez vody, prazdny. teraz sa to uz zmenilo, viem, len tie ceny na dovolenku pre 4-clennu rodinu sa vyrovnaju pobytu v lux. hoteli v rakusku alebo niekde pri mori...
peknu dovolenku prajem..

sme z juz. SR, upresni pls. tu mad. lokalitu - zatial som nepocul o tom, pozrel by som sa na to, jasne ze babetko si nebude nic pamatat, ide skor o to aby sme si oddychli my :),
marym
14.06.07,06:02
Pripájam link na kúpalisko v Tiszujvárosi http://www.aquasport.host.sk/,
osobne veľmi rada chodim s detmi na toto kúpalisko, ideme na 2-3 dni do kempu a v cene kempu máme aj vstup na kúpalisko ( ak ideme na 2 dni v cene kempu na 1 noc máme 2x vstup na kúpalisko, ak na 2 noci tak 3x vstup- ušetríte 1x vstupné). Pre tých ktorí nechcú byť v stane je sú tam aj chatky a hotel.S maďarčinou nie je problém kúpalisko je prispôsobené aj slovenským návštevníkom.
IvaGaj
14.06.07,06:06
www.domas.sk
Ubatovanie v apartmánovom dome v Liptovskom Hrádku. K dispozícii sú 4 samostatné apartmány pre 2-6 osob, každý s vlastnou kuchynkou a kúpelňou. Súčasťou domu je uzamykateľné parkovisko.
marym
14.06.07,06:19
ešte jeden link na maďarskú stránku tam su aj aktuálne cenníky aj v slovenčine
http://www.termal.tujvaros.hu/index.php?option=com_content&task=category§ionid=5&id=20&Itemid=43
rxd1978
05.10.07,07:02
Na www.limba.com najdete ubytovanie nielen na Liptove, ale aj v Chorvatsku a dalsich krajinach Europy. Odpoucam hit sezony 2007 - lacne ubytko v Bulharsku. V zime si rezervujte lacne letenky a ubytko Vam vybavia v Limbe.
simbata
16.07.10,15:50
vidím, že táto téma už nie je používaná takmer 3 roky, ale zdá sa mi zbytočné kôli tomu zadávať novú.

Chcela som sa spýtať ohľadne Tatralandie, či sa oplatí tam ísť a skúsiť to. Chceme si s priateľom spraviť výlet do Demänovskej doliny a druhý deň sa ísť kúpať a Tatralandia nás zaujala, na stránke to vyzerá úžasne, tak že či to aj stojí za tie peniaze :) Ďakujem za postrehy!
robert36
18.07.10,13:34
Ja by som išiel radšej k moru aj keď je to bábo malé no nebudete za neho platiť, sú zájazdy aj na 7-8 dní, a bábatku by prospel morský vzduch , dnes sú už hoteli vybavené na ubytovanie s malými deťmi. Keď sme boli minulý rok v Egypte Hurghada, mali tam manželia z Košíc 8 mesačné bábo a úplne v pohode. Treba len nájsť hotel ktorý má vlastné zdrav. stredisko keby náhodou. Boli sme v Sea Gull a s personálom sa dohovoríte, česky, rusky anglicky a fracúzky,- nakoľko naša známa pojedla všetko na kopu a potom behala že jej mohol závidieť olympionik. Vypísali aj všetky doklady pre našu poisťovňu- neplatili sme ani cent a po príchode domov ten doklad odovzdala poisťovni.
jess
18.07.10,13:56
vidím, že táto téma už nie je používaná takmer 3 roky, ale zdá sa mi zbytočné kôli tomu zadávať novú.

Chcela som sa spýtať ohľadne Tatralandie, či sa oplatí tam ísť a skúsiť to. Chceme si s priateľom spraviť výlet do Demänovskej doliny a druhý deň sa ísť kúpať a Tatralandia nás zaujala, na stránke to vyzerá úžasne, tak že či to aj stojí za tie peniaze :) Ďakujem za postrehy!

Ja som bola vlani s deťmi na jeden deň. Vyšlo nás to (2+2) aj s "občerstvením" vyše 3.000 Sk ! Služby otrasné....málo prezliekárni, málo toaliet, všade neskutočné rady a ceny sa šplhali do výšin. Na tobogány sme si museli vystáť neskutočný rad a teda sme sa spustili za 5 hodín pobytu asi 3-4 krát. V podstate celú dobu sme buď stáli v rade na toaletu, v rade v bufete alebo v rade na tobogány.Také niečo ako obyčajná točka s čistou pitnou vodou v celom areáli nehrozí. Kto chcel čistú vodu , musel si kúpiť minerálku v bufetoch, ale kým došiel na radu, tak ho aj smäd prešiel.

Tatralandia, nikdy viac !!!!
simbata
18.07.10,14:02
Ja som bola vlani s deťmi na jeden deň. Vyšlo nás to (2+2) aj s "občerstvením" vyše 3.000 Sk ! Služby otrasné....málo prezliekárni, málo toaliet, všade neskutočné rady a ceny sa šplhali do výšin. Na tobogány sme si museli vystáť neskutočný rad a teda sme sa spustili za 5 hodín pobytu asi 3-4 krát. V podstate celú dobu sme buď stáli v rade na toaletu, v rade v bufete alebo v rade na tobogány.Také niečo ako obyčajná točka s čistou pitnou vodou v celom areáli nehrozí. Kto chcel čistú vodu , musel si kúpiť minerálku v bufetoch, ale kým došiel na radu, tak ho aj smäd prešiel.

Tatralandia, nikdy viac !!!!

juuuuuj, tak teraz si mi dala riadneho chrobáka do hlavy, ale vlastne to nie je nič vínimočné tu u nás na SVK, tak neviem čo ma to vôbec šokuje. Služby majú astronomické ceny, len tá kvalita je niekde na poslednom mieste... takže vidím to tak, že asi vymyslíme ešte dáku turistiku miesto "státia v radoch"
Ale v popise to vyrezalo úžasne... :(
jess
18.07.10,14:05
... hej popis je pekný...realita úplne iná a to som ešte nespomenula, že aj ráno sme stáli pekne dlho na lístky....za tie peniaze, čo pýtajú za vstupné si viem predstaviť iný luxus a nie státie v radoch
simbata
18.07.10,14:12
No veru... to sa radšej zaviesť niekde do Rakúska či Maďarska a človek hneď cíti ten rozdiel kvality a prístupu.... Takže asi si ušetrím aquaparkový zážitok a budeme turistikovať.
Ďakujem jess za radu a že si nás ušetrila nervov a nadávania na zasa otrasnú kvalitu služieb....;) Ako sa poznám, tak by som ešte týždeň brblala a nadávala, čo za hovadinu som to vymyslela :D
jess
18.07.10,14:15
... my sme veru boli veľmi, veľmi sklamaní...šli sme tam hlavne kvôli deťom
ilona
19.07.10,08:58
Musím trošku oponovať,ja som bola v Tatralandii asi 5x a mne sa tam strašne páči.Je pravda,že v sobotu som bola len 1x a potom to bolo vždy v pracovné dni ale, cez prázdniny a nejaké rady som nezažila, snáď len na tobogáne a to je aj inde. Možno tie víkendy sú preplnené.