perta
13.06.07,13:13
Ahojte poradáci mám takýto problém. Naša firma sprostredkovala pre našich obchodných partnerov živnostníkov, ktorí pre nás pracujú školenie BOZP a firma ktorá to robila vyfakturovala túto sumu na našu firmu a ja sa chcem opýtať či to teraz môžem vyfakturovať živnostníkov. ďakujem za každú odpoveď.
Monika Kováčová
13.06.07,11:15
môžeš .
Zoltán Kovács
13.06.07,11:15
Ahojte poradáci mám takýto problém. Naša firma sprostredkovala pre našich obchodných partnerov živnostníkov, ktorí pre nás pracujú školenie BOZP a firma ktorá to robila vyfakturovala túto sumu na našu firmu a ja sa chcem opýtať či to teraz môžem vyfakturovať živnostníkov. ďakujem za každú odpoveď.

Ak túto činnosť (školenie BOZP), alebo organizovanie školenia nemáte v živnostenskom oprávnení v tom prípade by to bolo nedovolené podnikanie.

Viď ďalší príspevok.
Monika Kováčová
13.06.07,11:16
refakturovať môžeš, nebudeš fakturovať inú sumu, ako ti fakturoval organizátor školenia, takže o zisku a podnikaní mimo ŽL nemusíš rozmýšľať.
Tiež nemám poskytovanie a dodávku elektrickej energie v ŽL, a kľudne ju fakturujem, že?
perta
13.06.07,11:18
a ako to mám sformulovať do faktúry? Fakturujem Vám za prevedené školenie BOZP?
Monika Kováčová
13.06.07,11:19
a ako to mám sformulovať do faktúry? Fakturujem Vám náklady za prevedené školenie BOZP?

Doplnila som do citácie:)
perta
13.06.07,11:19
Ďakujem za všetky odpovede