Ela222
13.06.07,13:36
Ahojte, pracujem vo firme, kde výplatu mávame poväčšinou v hotovosti. No chceme zaviesť výplaty na účty. Akou formou Vám zamestnanci dávajú svoje čísla účtov? Nemá niekto nejaké tlačivko alebo niečo, kde zamestnanec len dopíše číslo účtu a podpíše sa. Troška mám obavy z toho, že ak budú len účtovníčky zapisovať čísla len tak a nahrávať do pc, môže nastať chyba v čísle. A takto by bol za správnosť čísla zodpovedný zamestnanec a účtovník len za nahratie do pc. Akou formou to robíte vy vo firmách? Ďakujem za každú radu.
Monika Kováčová
13.06.07,11:38
nech každý prinesie kópiu kartičky od účtu - toto sa doloží do personálnej agendy
sta
13.06.07,11:50
Ahojte, pracujem vo firme, kde výplatu mávame poväčšinou v hotovosti. No chceme zaviesť výplaty na účty. Akou formou Vám zamestnanci dávajú svoje čísla účtov? Nemá niekto nejaké tlačivko alebo niečo, kde zamestnanec len dopíše číslo účtu a podpíše sa. Troška mám obavy z toho, že ak budú len účtovníčky zapisovať čísla len tak a nahrávať do pc, môže nastať chyba v čísle. A takto by bol za správnosť čísla zodpovedný zamestnanec a účtovník len za nahratie do pc. Akou formou to robíte vy vo firmách? Ďakujem za každú radu.

Ja používam také tlačivko "Dohoda o zrážkach" (v prílohe), zamestnanci mi tam vyčiarknu, či chcú posielať mzdu na účet, alebo vykonať nejakú zrážku na sporenie, vypíšu číslo účtu, banku a každý mi to podpíše. ;)
ZEvina
13.06.07,11:53
Ja som si vyrobila také tlačivko, kde: zamestnanec (meno,priezvisko....) v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov žiada o zasielanie výplaty na číslo účtu:...... názov banky a kód banky. Vlastnoručný podpis.
blondy
13.06.07,12:20
U nás to funguje na základe žiadosti zamestnanca (viď príloha). Pre istotu si však aj kartičku z číslom účtu prefotím.
Ela222
13.06.07,12:46
Ďakujem, pomohli ste mi.
Pekný deň prajem.
VERONIKA6
30.10.07,10:32
Pracovníčka ma požadala aby som jej určitú sumu z výplaty zasielala na účet č ........ V mesiaci za 10/2007 som je prvýkrát zaslala peniaze na účet. Vo výpise z účtu ktorý nám posiela príslušná sporiteľňa, bolo napísané meno jej dcéry. Môže pracovník posielať zo svojej výplaty peniaze aj na účet rodinného príslušníka?
Zoltán Kovács
30.10.07,10:33
Pracovníčka ma požadala aby som jej určitú sumu z výplaty zasielala na účet č ........ V mesiaci za 10/2007 som je prvýkrát zaslala peniaze na účet. Vo výpise z účtu ktorý nám posiela príslušná sporiteľňa, bolo napísané meno jej dcéry. Môže pracovník posielať zo svojej výplaty peniaze aj na účet rodinného príslušníka?

MOže posielať peniaze hocikam, len aby firma bola kryta nech to dá písomne.
MarcelkaT
30.10.07,10:50
nech každý prinesie kópiu kartičky od účtu - toto sa doloží do personálnej agendy
Ja mám ešte príložené tlačivo Súhlas s poukazaním mzdy na osobný účet, kde je napísané meno zamestatnca, r.č. , bydlisko, a že toto vyhlásenie podpísuje pre zamestnávateľa.
azuz
30.10.07,14:04
Upozorňujem na § 130 ods. 4, prvá veta:
(4) Mzda sa vypláca v pracovnom čase a na pracovisku, ak sa v pracovnej zmluve nedohodlo inak. Ak sa zamestnanec z vážnych dôvodov nemôže dostaviť po výplatu mzdy alebo ak pracuje na vzdialenom pracovisku, zašle mu zamestnávateľ mzdu tak, aby mu bola doručená v deň určený na jej výplatu, alebo najneskôr v najbližší nasledujúci pracovný deň na svoje náklady a nebezpečenstvo, ak sa nedohodnú inak.

Vychádza mi z toho, že ak zamestnanec chce mať výplatu na účet, musí to byť dohodnuté v pracovnej zmluve.
Marína
30.10.07,15:33
V prípade žiadosti o poukázanie mzdy na BU by som so zamestnancom uzavrela dodatok k pracovnej zmluve.
JAJA11
30.10.07,15:37
Pracovníčka ma požadala aby som jej určitú sumu z výplaty zasielala na účet č ........ V mesiaci za 10/2007 som je prvýkrát zaslala peniaze na účet. Vo výpise z účtu ktorý nám posiela príslušná sporiteľňa, bolo napísané meno jej dcéry. Môže pracovník posielať zo svojej výplaty peniaze aj na účet rodinného príslušníka?

Zamestnanec si môžeť určiť akékoľvek číslo účtu, vy to však musíte mať od neho podpísané, aby neskôr nevznikli problémy. :rolleyes:
Adriana7675
18.09.12,14:50
Ahojte. Aj u nás na firme chce náš konateľ spoločnosti, začať vyplácať peniaze na bežný účet. Navrhovala som upraviť pracovnú zmluvu - vystaviť dodatok k pracovnej zmluve, v ktorom by bola napísaná táto zmena platby..ďalej som navrhovala tlačivo: oznámenie o platbe na účet..., ale tvrdí mi, že to nie je potrebné. Je to podľa Vás správne a možné?
JAJA11
18.09.12,15:03
Ahojte. Aj u nás na firme chce náš konateľ spoločnosti, začať vyplácať peniaze na bežný účet. Navrhovala som upraviť pracovnú zmluvu - vystaviť dodatok k pracovnej zmluve, v ktorom by bola napísaná táto zmena platby..ďalej som navrhovala tlačivo: oznámenie o platbe na účet..., ale tvrdí mi, že to nie je potrebné. Je to podľa Vás správne a možné?

ZP povoľuje len aby sa zamestnanec rozhodol, ako chce mať vyplácanú mzdu.... ale dnes je už bežné, že zamestnávatelia v pracovnej zmluve dohodnú platbu na účet...
určite to však nemôže nariadiť... ja by som tiež bola za dohodu so zamestnancami o zasielaní na účet...
čo spraví so zamestnancami, ktorí nemajú účet? :o