Iveta2505
13.06.07,12:42
Ahojte.Sprostredkovavame prepravu tovaru pre našho klienta zo sídlom v treťom štáte. Dostali sme od jedneho prepravcu /kamion/ fakturu za prepravu uskutocnenu len na uzemi SR / fa bola s DPH/ a od druheho prepravcu /letecká spolocnosť/fakturu bez DPH - vyvoz/. Chcem si overit,ci rozmyslam dobre, ze ja musim vystaviť tiez dve faktury pre klienta - jednu bez DPH /za prepravu a služby spojene s vyvozom/ a jednu s DPH /za prepravu na území SR/??? Alebo to dať všetko do jednej fa bez DPH /ako všetko §47/
Monika Kováčová
13.06.07,12:44
ak ide o prepravu tovaru spojeného s vývozom (§47), táto je od dane oslobodená, bude teda bez DPH.
Časť prepravy na Slovensku mala byť tiež fakturovaná bez DPH s odvolaním na § 47, ak o tom prepravca mal informáciu (kópia JCD?)
Iveta2505
13.06.07,13:14
Dakujem za odpoved. Prvy prepravca tvrdi, ze on fakturoval spravne s DPH , kedze prepravoval len na území SR. Takze ja vystavim aj tak len jednu fakturu za sprostredkovanie prepravy a to bez DPH /§47/?