scorp
13.06.07,15:30
Kto z vas robi vo WinIBEU. Je to verzia pod Windows IBEU na databaze MSSQL. Ide mi o vytvorenie fora vasich nazorov a problemov pri praci s tymto SW. Dakujem.
AntekaK
04.07.07,13:57
ahoj, stiahla som demo verziu, skusam, skusam, ale asi to sama nezvladnem.
Bol niekto na skoleni? Ake mate skusenosti? Nauci sa to clovek aj sam?
scorp
09.07.07,12:55
ahoj, stiahla som demo verziu, skusam, skusam, ale asi to sama nezvladnem.
Bol niekto na skoleni? Ake mate skusenosti? Nauci sa to clovek aj sam?
Skolenia su zverejnene na stranke IVES-u. Ja konkretne poznam WinIBEU iba z technickej stranky, t.j. preklopenie z IBEU pod DOS na WinIBEU a problemy s instalaciami od verzie 1.03 (asi ... trisvrte roka). Naozaj mi ide o informacie a skusenosti od pouzivatelov. Myslim si, ze samostudiom sa to neda zvladnut.
jablčko
10.08.07,20:55
Kto z vas robi vo WinIBEU. Je to verzia pod Windows IBEU na databaze MSSQL. Ide mi o vytvorenie fora vasich nazorov a problemov pri praci s tymto SW. Dakujem.

Som rada, že sa už niekto zaoberá týmto programom. Ja sa snažím v ňom pracovať o apríla, bola som v júli na školení. Dá sa to zvládnuť (na veľa vecí som prišla aj sama), ale treba veľa trpezlivosti. Ja mám dosť problémy s počiatočným nastavením po konverzii. Keď som chcela vytvoriť súvahu, bolo treba v šablónach vyplniť BPO - celú záverečnú súvahu, kde boli aj chyby, vyhodila som jeden vzorec. Nepáči sa mi, že pri každom vytvorení súvahy sa musí zadať cesta pre BPO. V starom IBEU to bolo pekne spracované od začiatku roka. Ešte nemám vyplnenú šablónu pre výkaz ziskov a strát, neviem ako ju vyplniť. Tiež mi nejde vytvoriť výkaz o plnení rozpočtu (príjmy, výdavky) - tabuľka je bez vzorcov a bez textov. Tiež mi niektoré veci v majetku nie sú zrozumiteľné - nie je to celkom preklopené z IBEU tak ako som bola zvyknutá.
Zatiaľ vo WinIBEU pracujem len cvične, ale chcela by som už po septembrovej uzávierke robiť naostro. Ak mi to pôjde.
henika
14.08.07,08:35
ahoj..nevies poradit, ze ako si mam spustit demoverziu winibeu-cka?....neviem nato prist, chcela by som si to vyskusat este pred skolenim, alebo nevies, ci by nebolo jednoduchsie prejst na iny program?..dakujem
scorp
17.08.07,10:20
Najprv sa instaluje MS SQL. Potom samotny WinIbeu. Myslim si, ze existuje aj postup pre instalaciu na stranke IVESu. Problem s instalaciou som nikdy nemal. Islo tu skor o to, ake su skusenosti s programom ako takym.
martina37
20.08.07,06:03
dobrý deň, prechádzam teraz do WinIBEU a IVES doporučuje DHM a OTE evidovať v skladoch. doteraz som to mala v majetku. chcela by som sa spýtať, ako to majú iní používatelia IBEU (resp. WinIBEU) a prečo by som to mala dať do skladov. ďakujem
scorp
20.08.07,16:39
dobrý deň, prechádzam teraz do WinIBEU a IVES doporučuje DHM a OTE evidovať v skladoch. doteraz som to mala v majetku. chcela by som sa spýtať, ako to majú iní používatelia IBEU (resp. WinIBEU) a prečo by som to mala dať do skladov. ďakujem
V skole, kde robim technicku podporu aj pre WinIBEU myslim ze OTE a DHIM je v majetku, teda nie tak, ako odporucaju v IVESE. V kazdom pripade radim telef alebo mail podporu s IVESOM. Urcite poradia. Moje rady su trosku bez zaruky.
Opravujem, informacia z dnesneho dna. Ives odporuca viest DHIM a OTe v sklade, teda nie v majetku.
eva7
23.08.07,21:30
dobrý deň, prechádzam teraz do WinIBEU a IVES doporučuje DHM a OTE evidovať v skladoch. doteraz som to mala v majetku. chcela by som sa spýtať, ako to majú iní používatelia IBEU (resp. WinIBEU) a prečo by som to mala dať do skladov. ďakujem

Ak môžem poradiť, nedávala by som to na sklad. Skúšala som obidve možnosti, ale pri zadaní na sklad sa všetok majetok v OTE zlial dokopy, zmenili sa čísla, ak bol nejaký majetok v rovnakej sume a rovnakého názvu, dalo to na jednu kartu. Pri zadaní na sklad "nie" zostalo tak, ako som bola zvyknutá z IBEU. Ja ešte rozdeľujem majetok na organizačné členenie, a potrebujem, aby každé pracovisko malo svoj majetok zvlášť. A tu sa to dá. Aj inventúrne zostavy sa dajú vytlačiť pekne podľa tried aj podla zodpovedného pracovníka.
scorp
04.09.07,08:39
Ak môžem poradiť, nedávala by som to na sklad. Skúšala som obidve možnosti, ale pri zadaní na sklad sa všetok majetok v OTE zlial dokopy, zmenili sa čísla, ak bol nejaký majetok v rovnakej sume a rovnakého názvu, dalo to na jednu kartu. Pri zadaní na sklad "nie" zostalo tak, ako som bola zvyknutá z IBEU. Ja ešte rozdeľujem majetok na organizačné členenie, a potrebujem, aby každé pracovisko malo svoj majetok zvlášť. A tu sa to dá. Aj inventúrne zostavy sa dajú vytlačiť pekne podľa tried aj podla zodpovedného pracovníka.
Opat len info, podla informacii uctovnicky zo skoly, kde robim technicku podporu. Vsetko je O.K. Celu konverziu z IBEU do WinIBEU robil IVES-samozrejme platena sluzba a vystupne zostavy su v pohode, aj organizacne clenenie je v pohode.
AntekaK
06.09.07,10:37
Skolenia su zverejnene na stranke IVES-u. Ja konkretne poznam WinIBEU iba z technickej stranky, t.j. preklopenie z IBEU pod DOS na WinIBEU a problemy s instalaciami od verzie 1.03 (asi ... trisvrte roka). Naozaj mi ide o informacie a skusenosti od pouzivatelov. Myslim si, ze samostudiom sa to neda zvladnut.

Ahoj,
dnes som skúšala preklopiť si údaje z IBEU (IPO) do WINIBEU, no konverzia sa nepodarila, v 3.kroku pri konverzii windows mi vypísalo chybu, a konverzia bola neúspešná. Nevieš kde sa mohla stať zrada. ďakujem.
Mishou
23.10.07,16:37
ahoj, stiahla som demo verziu, skusam, skusam, ale asi to sama nezvladnem.
Bol niekto na skoleni? Ake mate skusenosti? Nauci sa to clovek aj sam?


Ahoj, chcela by som sa Vas opytat, kde ste si stiahli tu demoverziu programu WinIBEU?
Dakujem
AntekaK
26.10.07,08:14
Ahoj demoverzia sa da stiahnut na stranke www.ives.sk, musis sa zaregistrovat, nalavo si vyberies moznost programy, vyberies si ekonomicke ulohy, najdes winibeu, tam sa ponukne demoverzia, je tam aj navod ako ju nainstalovat.
:)
Mishou
29.10.07,15:56
Ahoj. Dakujem za radu kde stiahnut WinIBEU ale neviem sa pohnut pri registracii. Ake je to registracne cislo? Diky
Mishou
30.10.07,16:37
Chcem sa opytat, aky suvis ma moje registracne cislo s tym, ze musim udavat organizaciu v ktorej pracujem. Je to nutne? Preco?
AntekaK
31.10.07,06:08
Ahoj, no v tomto neporadim, lebo ja som sa registrovala davno, uz si to presne nepamätam, ale skus im napisat mail alebo sa telefonicky spytat, urcite poradia. Alebo pozri zmluvu - mozno tam mame pridelene cislo.Papa
Mishou
22.11.07,05:47
Niekde tu na stranke som sa docitala ze mas presne ten isty problem ako ja. Presne to sa stalo aj mne ze faktura mi uz zacina od cisla 02 a pokladna tiez. Ale ja potrebujem cislo 01 a to uz nemozem dat. To co je za hlupy program. Ved vsade pise ze sa to da opravovat a odstranit ale cislovanie by mi malo ostat? Ak budes nieco vediet tak mi prosim ta daj vediet lebo uz som zufala. Dakujem a ahoj
anfro11
03.12.07,12:03
"platena sluzba" s akou cenou s DPH? Vie mi niekto povedat co bude stat okrem tychto PS poplatok za prechod k WinIbeu, a rocny poplatok za udrzbu vratane prechodu na Euro?
Mishou
11.12.07,07:45
Prosíííím niekoho o pomoc. POtrebujem zaúčtovať poplatky za poškodené učebince cez pokladnu. Ako to mám spraviť. Nemam ani šajnu
mníška
10.02.08,17:25
Takže, keď urobíme konverziu za pomoci IVES-u, tak budú všetky údaje a zostavy v poriadku, nebude treba robiť žiadne BPO, ani opravovať súvahy? Niekto nemal asi čo robiť a "zjednodušil" prácu účtovníčkam (myslím z DOS do WIN).Školenie typu: ovládajte program myškou, ale na súvislosti s účtovníctvom sa nepýtajte, takých je, len nám to nie je nič platné, akurát sme o pár tisíc ľahší za školenie.
ucto2
22.02.08,11:49
Ahojte, nevie mi niekto poradit, kde by sa dala zadarmo stiahnut prirucka k WinIBEU? Vdaka.
judita1971
25.02.08,18:02
jana32
14.03.08,12:55
Neviete mi náhodou niekto poradiť, akým spôsobom vo WinIBEU vystavím krycí list na prijatú faktúru?
judita1971
16.03.08,21:01
v module dodávatelia - faktúry- položka interné doklady , tam vytváraš aj platobný poukaz. Podmienka : zaevidovanie faktúry v module dodávatelia.
jana32
19.03.08,18:06
Dík Juditka, my sme v škole prešli na tento program toho roku a zdá sa mi hrozne komplikovaný.