emkac
13.06.07,18:32
Ahojte,

mam kupeny pozemok v lokalite, kde su desiatky pozemkov urcene na vystavbu. Okolo sa uz niekde stavia.
Idem si dat ziadost o stavebne povolenie, ale nechcem na neho 2 mesiace cakat. (A urcite mi ho daju.)

Co mi hrozi, ak zatial spravim vykopy a polozim zakladovu dosku? A kym dostanem povolenie, aspon sa doska "odlezi". A potom uz zacnem murovat steny.

Kto si to vsimne? Ved sa ocakava, ze sa na pozemku stavat bude. Su tam siete, vsetko ok. Len to chcem urychlit.

emkac
betka
13.06.07,16:51
Podľa zákona č.479/2006
1. Stavebník je povinný uskutočnenie stavieb, stavebných
úprav a udržiavacích prác uvedených v § 55
ods. 2 vopred písomne ohlásiť stavebnému úradu.
K ohláseniu drobnej stavby pripojí jednoduchý situačný
výkres; ak ide o jednoduchú stavbu podľa § 55 ods. 2
písm. a), pripojí podklady s náležitosťami žiadosti
o stavebné povolenie a projektovú dokumentáciu.“.
33. V § 57 odsek 2 znie:

„(2) Stavebník môže uskutočniť stavby, stavebné
úpravy a udržiavacie práce ohlásené podľa odseku 1
len na základe písomného oznámenia stavebného úradu,
že proti ich uskutočneniu nemá námietky. K písomnému
oznámeniu stavebný úrad pripojí overený
jednoduchý situačný výkres a ak ide o jednoduchú
stavbu podľa § 55 ods. 2 písm. a), k písomnému oznámeniu
pripojí overenú projektovú dokumentáciu. Stavebník
môže začať uskutočňovať ohlásenú stavbu, stavebnú
úpravu alebo udržiavacie práce do dvoch rokov
odo dňa jeho doručenia stavebníkovi, pokiaľ stavebný
úrad neurčí inak.“.
aduliak
14.06.07,08:57
Ahojte,

mam kupeny pozemok v lokalite, kde su desiatky pozemkov urcene na vystavbu. Okolo sa uz niekde stavia.
Idem si dat ziadost o stavebne povolenie, ale nechcem na neho 2 mesiace cakat. (A urcite mi ho daju.)

Co mi hrozi, ak zatial spravim vykopy a polozim zakladovu dosku? A kym dostanem povolenie, aspon sa doska "odlezi". A potom uz zacnem murovat steny.

Kto si to vsimne? Ved sa ocakava, ze sa na pozemku stavat bude. Su tam siete, vsetko ok. Len to chcem urychlit.

emkac


ahoj,
my sme tiez cakali dva mesiace na stavebne povolenie a tiez sme vedeli,ze ho dostaneme,ale aj tak sme si radsej pockali...nikdy nevies, kto bude zlomyselny a "uda" ta,potom su s tym len trampoty....nevysvetlis, ze aj tak by ste to povolenie dostali....
bulnova
16.06.07,18:07
Aj naše stavebné povolenie sa vybavovalo veľmi dlho. Trvali aj na územnom konaní. Tesne pred schválením staveb. konania prišli sa na pozemok pozrieť osobne. Rozhodne sme dôveryhodnejšie pôsobili, že sme počkali. Človek nikdy nevie...