leinad
13.06.07,20:54
Objednal som si na nete tovar, ktorý je už na ceste ku mne. Ale ja už nemám o tento tovar záujem. Môžem neprevzať balík z pošty? Ako to mám vyriešiť?
Lion Topoľčany
14.06.07,04:47
Neprevziať. Zoberiem to z opačného konca. Sme obchodná firma, občas pošleme niekomu niečo na dobierku a ten si to neprevezme v istej lehote. A balík sa nám jednoducho vráti späť. A ešte platíme aj za cestu toho balíka.
Mohli by sme síce nejakým spôsobom vymáhať stratu od klienta, ale kto sa už
bude hádať za 200,- Sk poštovného ?
Leila2006
14.06.07,05:48
Akurát, že druhýkrát by sme ti tovar už neposlali...
leinad
14.06.07,17:39
A keď som už zásielku prevzal a zaplatil dobierku, môžem ju poslať späť? Dostanem naspäť svoje peniaze?
Monika Kováčová
14.06.07,17:43
Existuje Zákon , neviem presný názov, ale upravuje spôsob zasielkového predaja. Tento zákon ukladá predávajúcemu povinnosť vrátiť peniaze v prípade vrátenia nepoškodeného, nepoužitého tovaru do 7 dní odo dňa prevzatia.
Monika Kováčová
14.06.07,17:45
Monika Kováčová
14.06.07,17:47
Takže je to takto:
Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne informoval spotrebiteľa o jeho práve na odstúpenie.

Ak predávajúci tieto splnil až dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy
do 7 pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne informoval spotrebiteľa o jeho práve, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.

Ak predávajúci neinformoval spotrebiteľa ani dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do 3 mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.

Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby (napr. poštovné, manipulačné...). Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ.

citácia z www.soi.sk