pepino11
14.06.07,07:12
Ked subjekt uctuje v jednoduchom uctovnictve a fakturuje do zahranicia v cudzej mene, ako sa zuctuju kurzove rozdiely pri uhrade faktury v penaznom denniku v slovenskych korunách?
Príklad: Príjem na bu 10.000,-czk, kurzový rozdiel je 50,-skk. Príjem v penažnom denníku zauctujem ako uhradu faktury podla sumy v skk z faktury do prijmov a kurzovy rozdiel internym dokladom zuctujem v nákladoch?
ekopo
14.06.07,06:08
KR sa v PD vlastne neúčtuje. Účtuje sa suma ktorá príde, alebo odíde z účtu podľa prepočtu kurzom NBS v daný deň (devízový účet) alebo bodľa kurzu banky (SK účet)
KR sa vyrovnáva len v knihe DF / VF
karpis
14.06.07,06:09
Ak úhradu príjmaš na BU ktorý je vedený v cudzej mene, tak do PD zaúčtuješ
10000 x kurz nbs v deň pripísania na účet. Kurzový rozdiel vysporiadaš len v KDF a neúčtuješ o ňom v PD
Tánička
14.06.07,11:29
Ako mám postupovať pri prevode peňažných prostriedkov z EUR účtu na SKK účet? Účtujem v JÚ.
Aký kurz mám brať do úvahy?
Napr. 14.05. som previedla 300 EUR z EUR účtu na SKK účet.
1. zápis v PD výber z EUR účtu 300 EUR kurz NBS alebo kurzom banky, kde mám vedený účet? na PP
2. zápis v PD vklad na SKK účet z PP 300 EUR prepočítaných kurzom NBS alebo banky, v ktorej mám vedený účet?
3. čo potom s kurzovým rozdielom?
Ďakujem
Zoltán Kovács
14.06.07,11:32
Ako mám postupovať pri prevode peňažných prostriedkov z EUR účtu na SKK účet? Účtujem v JÚ.
Aký kurz mám brať do úvahy?
Napr. 14.05. som previedla 300 EUR z EUR účtu na SKK účet.
1. zápis v PD výber z EUR účtu 300 EUR kurz NBS alebo kurzom banky, kde mám vedený účet? na PP
2. zápis v PD vklad na SKK účet z PP 300 EUR prepočítaných kurzom NBS alebo banky, v ktorej mám vedený účet?
3. čo potom s kurzovým rozdielom?
Ďakujem
PRi prevode z EUR učtu na SKK učet berieš kurz komerčnej banky.
Tánička
14.06.07,13:41
Ďakujem Smith