kalkulka
14.06.07,06:44
Pozdravujem všetkých poraďákov. Neriešili ste niekto prípad zbernej faktúry? Zaujímalo by ma, či je možné vystaviť zbernú faktúru za viac dodaní tovarov do EÚ. Máme objednávku od obchodného partnera z Nemecka, kde si objednal 50 ks výrobkov. Tieto mu budeme dodávať v priebehu dvoch mesiacov. Je možné na takúto dodávku tovaru vystaviť jednu zbernú fa? A aký kurz vlastne použijem, ak je to možné?
Lion Topoľčany
14.06.07,06:53
Ja osobne by som si to rozdelila na 2 faktúry /na každý mesiac jednu/.Vyskladnenie by bolo na dod.list. A kurz na faktúre? Použila by som priemer z dátumov zo všetkých DL za ten príslušný mesiac.
kalkulka
14.06.07,08:13
Ozve sa mi ešte niekto?
kalkulka
14.06.07,13:15
Haló, vyjadrite sa ešte niekto, prosím. Dosť súrne to potrebujem.
Muška
14.06.07,13:44
Podľa mňa zbernú faktúru môžeš vystaviť iba pri dodaní tovaru v TUZEMSKU.

Pre EÚ platí:
(3) Pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu podľa § 8 ods. 4 je platiteľ povinný vyhotoviť bezodkladne doklad o premiestnení tovaru. Doklad musí obsahovať náležitosti podľa odseku 2 a na účely tohto zákona sa považuje za faktúru.
kalkulka
14.06.07,13:52
To isté si myslím aj ja. Ale iná osoba mi radila, že sa to dá. Lenže ja v zákone nikde nevidím takúto možnosť. Ak sa pozriem do §72, tam nič také nie je. Tak čo vy na to?
Zuzanak1
06.09.10,10:23
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Vystavujeme faktúry za internet v jednom programe (kvôli zjednodušeniu, je ich veľa a program to robí sám). Účtovníctvo ale vedieme v inom programe. Moja otázka je, či je možné aby v účtovníctve a do DPH boli tieto faktúry zaúčtované ako jedna faktúra, v jednej sume za obdobie jedného mesiaca, účty výnosov a DPH sú rovnaké na všetkých faktúrach.