FIFA
14.06.07,07:30
Dobrý deň. Začíname otvárať kaviareň a hľadáme najvhodnejší program. Sme FO a máme jednoduché účtovníctvo s mesačným platením DPH. Potrebujeme program,kde bude JÚ, sklady, mzdy a obchod. Počuli sme že Money je na to super program a ešte aj s výhodnou cenou ako ostatné. Vie mi, prosím Vás niekto povedať,či sa nám takýto program naozaj hodí alebo je ešte niečo lepšie?
Atreides
19.06.07,05:20
Money je dobry sofver avsak podla mojho nazoru sa do kaviarne pre hotovostny predaj nehodi. Odporucam poobzerat sa po specializovanom softvere. Ak by ste pre predaj mali iny soft, tak pre uctovnictvo sklady a mzdy mozete bez problemov pouzit aj Money.
Anna1974
03.07.07,18:48
Ja by som si dovolila nesúhlasiť, pretože Money má i súčasť KASA, kde sa zrejme dá použiť fiskálny modul, ale ja som sa ešte s týmto nestretla, pretože ja tento program používam na jednoduché a podvojné účtovníctvo a nevidím žiadny problém ho používať aj na hotovostný predaj...Ale odporúčam vám informujte sa u výrobcu čo všetko vie urobiť KASA program, to je akoby podprogram. Ale takto je to program šikovný, prehľadný, určite lepší ako Proluc, alebo MRP. Prajem správne rozhodnutie!
Atreides
04.07.07,12:53
Ja netvrdim, ze Money nie je vhodny na hotovostny predaj. Prave naopak. Ja len upozornujem ze nie je optimalizovany pre pouzitie v restauracnych zariadeniach. Nie je kaviaren ako kaviaren ;-). Money nedokaze pracovat s viacerymi rozblokovanymi stolmi naraz, takzo vykazovat napriklad spotrebu rozlievaneho alkoholu vo vazbe na spotrebnu dan z liehu, takpovediac nepodporuje otvaraciu dobu presahujucu 24. hodinu a pod. Ale toto nedokaze ani pohoda, mrp, omega a podobne SW baliky, ktore nie su na takuto prevadzku urcene! Neberte to ako kritiku Money. Ked potrebujem jazdit po lesnych cestach, nekupim si oktavku ale UAZ. Preto odporucam pre predaj v kaviarni alebo restauracii pouzit specializovany SW!
Anna1974
04.07.07,17:04
Samozrejme, akceptujem vaš nazor..ja som až takto daleko nepremýšľala ako vy. Neudáva tu ani presne aká velká bude tá kaviaren a čo tam všetko bude...a ked som prečítala váš príspevok, tak vám poviem na rovinu,že som ani nevedela, že vobec takéto úzko špecializované software sú..ďakujem za info.;-)
Pru
12.02.09,18:51
Má niekto skúsenosti s tou kasou. My rozmýšľame kvôli tomu, že skoro všetky platby za služby aj tovar nám idú cez účet, len párkrát za rok sa nám stane, že by chceli zaplatiť v hotovostik, bolo by to vhodné nato? ďakujem
Atreides
13.02.09,06:20
Pri prilezitostnych platbach v hotovosti je Vam Kasa S3 alebo nova Predajna S5 zbytocna. Vy potrebujete fisklalny modul alebo pokladnicu teda HW zariadenie, prepojene na ekonomicky system aby ste mohli vytlacit zakaznikovi blocek. To dokaze Money aj bez dalsieho SW vybavenia.
Pru
13.02.09,12:14
a prosím ťa vieš mi poradiť ako, čo treba zakúpiť? A ako to funguje?
Atreides
14.02.09,19:22
Treba zavolat priamo do CSW a vysvetlit situaciu - iste poradia. Ved je to pre nich kseft.