martina100
14.06.07,08:32
Ahojte ludia, PLS mate niekto skusenosti s firmou Winterian a ich poradenstvom?
martina100
14.06.07,07:19
PLS, ak spolocnosti ako OVB, MBI su kontrolovane NBS-kou, kde si mozem najst kompletny zoznam takych spolocnosti?
Chobot
14.06.07,07:43
PLS, ak spolocnosti ako OVB, MBI su kontrolovane NBS-kou, kde si mozem najst kompletny zoznam takych spolocnosti?

Predsa na stránke NBS (www.nbs.sk (http://www.nbs.sk)) v menu Dohľad nad fiančným trhom - Dohľad nad bankovníctvom a obchodníkmi s cennými papiermi (pokiaľ tieto firmy podnikajú na základe zákona 566/2001 o cenných papieroch).
martina100
14.06.07,07:57
DIk, uz som to nasla, dostali povolenie t.r. v marci.
Lion Topoľčany
14.06.07,09:38
DIk, uz som to nasla, dostali povolenie t.r. v marci.


Keďže je to v podstate "čerstvá firma" bola by som veeeeľmi opatrná. Človek nikdy nevie.
petto16
16.06.07,19:00
za winterian ruci velka medzinarodna spolocnost AXA
a pokial viem je najdinamickejsie sa rozvijajuca sa spolocnost ja keby som potreboval tak by som si nechal nou poradit
sadova
25.08.07,13:28
:)ano,mám skusenosti , bližie info na sadova @post.sk
endrju
25.08.07,14:51
:)ano,mám skusenosti , bližie info na sadova @post.sk

Na Porade je zvykom podeliť sa so svojimi skúsenosťami priamo a nie prostredníctvom e-mailov. Ďakujem za pochopenie. :cool:
lubos.tinak
25.08.07,17:12
Niekedy je lepšie veriť spoločnosti s dlhšou históriou, s menej dynamickým rastom a so stálosťou na trhu. Niekedy sa stáva, že spoločnosť s krátkou hystóriou je pohltená inou spoločnosťou, alebo zaniká. Trh sa nedá ovládať a prichádza aj k takým veciam ako odchod 500 sprostredkovateľov od OVB. Či to bolo správne ukáže čas. No a niekedy dynamický rast je bublina a tá potom môže prasknúť. Potom budú viacerý smutný.
No ak si vyberiete partnera (poisťovňu) ostaňte sním až do konca.
TheShadowX
26.10.07,20:19
no ked niekto odysiel s OVB tak to bolo len preto lebo odysiel pan riaditel Miler a s nim aj elita z OVB. Ked sa OVB nevie postarat o svojich ludi tak to jej ich vec. Ved uz len co sa tyka privizii su na tom mizerne:)
donMarkone
30.11.07,22:50
Winterian je nova maklerska spolocnost s hlavnym partnerom AXA... AXA patri medzi lidrov na financnom trhu..spolupracuju aj s takymi FI akymi je Pioneer Investments, cize urcite je to nieco zaujimave na SK trhu kde momentalne podla mna dominuje OVB a PARTNERS GROUP SK(pan Muller a elita OVB) maju stale velky priestor a podla vsetkeho maju nato aby patrili k najlepsim na SK trhu
donMarkone
30.11.07,23:00
OVB je na trhu dlho a urobili vela chyb preco maju take zle meno..uvidime ci Partners Group SK pana Mullera sa vecsine chyb vyhne...zatial su natom dobre..a pravdou je ze provizie maju vyssie a to o dost..otazne je ci je to to najlepsie na SK trhu pre SK klienta..?
wayan
04.12.07,19:35
pracujem pre Winterian rok a pol,som velmi spokojna a vdacna vedeniu a super systemu prace.bola som pri uplnom zaciatku a bolo to jedno z mojich najlepsich rozhodnuti.tuto pracu robim popri zamestnani,som maximalne spokojna.nepoznam jedno negativum tejto mladej a rychlo rastucej spolocnosti
berry
09.01.08,06:53
Pekný deň.
Chcela by som reagovať na túto tému. Lebo som poriadne vytočená.
Jedná známa mi dohodila istého človeka z OVB. Uzatvoril mi pár zmlúv kedy sa mi budu peniaze pekne úročiť. Len tak na okraj mesačne odvediem dosť veľkú čiastu na všeliake životne poistky a akcie na europskom trhu, a ešte neviem čo. Bolo mi povedané, že tie peniaze môžem kedy koľvek vybrať. Samozrejme budem musieť čakať nejaký ten týždeň. Lebo to nejde hneď.
Neskôr ten človek prešiel do partners group. A tam sa zas uzatvárali nové zmluvy. Prerobil mi skoro všetky. Pritom som tam už mala dosť peňazí usporených. Ale samozrejme má presviedčal , že AXA je lepšia ako napríklad iná spoločnosť. (ževraj partners group má uzatvorenú zmluvu s axou tak má ani jeho tvrdenie neprekvapilo). Našťastie som tie nové zmluvy nepodpísala. A poslala som ho kade ľahšie. Teraz si riadim svoje peniaze sama.
Po nejaked dobe som potrebovala peniaze. Tak som si išla vyžiadať tie peniaze ktoré sa mi "zhodnocujú ". Na moje prekvapenie mi povedali, že tam mam z 25000,- Iba asi 8000,- Lebo prvých päť rokov platim iba poplatky. Skoro som spadla z nôch. Ale to mi v tedy ešte v OVB nikto nepovedal. A moje peniaze mám teda pekne zhodnotené. Bola som za tým človekom.( som sa sním aj dobre pohádala) Nech mi to nejako vyžiada. A on že ak sa to nebude dať tak mi to zaplati aj zo svojích. ( som zvedavá)
A ešte jedna vec. V živote som neuzatvorila zmluvu s Axou, Ale mesačne mi chodia upomienky že im tam dlhujem nejaké peniaze. Ani neviem za čo. ževraj som uzatvorila zmluvu s partners group. ta suma sa už vyšplhala na 5 000,- Sk. A pritom veľmi dobre viem, že som žiadnú zmluvu neuzatvorila.
Tak to je moja skúsenosť s OVB a partners group. A nemyslím, že ostatné spoločnosti podobného charaktreru sa nejako líšial . Tam ide iba "finančným poradcom" o to aby uzatvorili čo najviac zmlúv so spoločnosťou s ktorou oni majú uzatvorené zmluvy. A nejde im o to aby Vám pomohli.
Tak prosím Vás ľudia, majte svoj vlastný rozum. O peniaze sa dá ľahko prísť, ale ťažko sa zarábajú. Veď každý vie najlepšie čo je preňho najlepšie. A nie nejaký človek , ktorý tvrdí, že je to najlepšie čo vás vo vašom živote stretlo.
Tak prajem pekný deň .
Filip Glasa
09.01.08,11:04
jedna jednoduchá rada:
životné poistky nie sú a nikdy nebudú na sporenie a už vôbec nie pár rokov.
Keď sa v nich platí krytie rizika, tak nikdy nemôžete dostať za 2 roky tú istú sumu ako ste vložili. Ani pri poistení auta vám nikto žiadne vložené peniaze nevracia.
lubos.tinak
10.01.08,07:12
Treba si uvedomiť, že poistenie je dlhodobý produkt a v žiadnom prípade by som nerušil uzatvorenú zmluvu (a najme nie do 10 rokov od podpisu). Po uplinutí doby poistenia (tak asi o 20 rokov) sa možno nikto nestane milionárom :) ale určite bude spokojný že niečo dostal. Ak príde fin. poradca a začne rušiť pôvodné zmluvy, tak to je len taký rýchloobrátkový či vidí len províziu. Skôr by som navrhoval uzatvoriť novú zmluvu (ak je taká výhodná).

Finančný poradcovia sú rôzny, niektorý to berú vážne a niektorý chcú rýchlo zarobiť a zmeniť firmu. Ak sa stretnete s poctivým poradcom, tak určite nebudete nespokojný. Ja osobne si nechám rád poradiť, ale nie od hocikoho. Veď aj tu na porade sú dobrý (a možno ja zlý :eek: ) radcovia. Všetko sa nedá vedieť, je toho veľa, či v účtovníctve, či v zákonoch, či v poisťovníctve (finančníctve) a preto každá dobrá rada má svoju cenu.
berry
10.01.08,07:26
No veď ja som nehovorila že chcem zrušiť životnú poistu. ( to viem že by som na tom ešte prerobila )Mala som sporenie. A to som mohla ako povedal môj finančný poradca kedykoľvek zrušiť. Ale nie je to take jednoduche ako mi povedal.
Životné poistky mi chcel on zrušiť. Ale nesúhlasila som. Ja viem, že dobrá rada vždy dobre padne, ale keď počúvam trochu okolie tak nikto nemá na takéto spoločnosti dobru mienku. A počúvam samé negatíva. Tak len toľko.
Prajem pekný deň
Kuzelnicka
10.01.08,07:55
No veď ja som nehovorila že chcem zrušiť životnú poistu. ( to viem že by som na tom ešte prerobila )Mala som sporenie.

A ake sporenie to bolo? Hadam skor investovanie, nie?

Ja mam tiez fin. poradcu, ale je to moj kamarat poznala som ho uz davno predtym ako siel toto robit a vedela som ze je spolahlivy, a ze veci len tak neodflakne.
Ale poznam aj take pripady co ma nahovarali na investovanie a pritom som vedela ze je to byvaly automechanik a robi to cca 3 mesiace, tak na take rady sa mozem ...
Filip Glasa
10.01.08,17:03
pri sporiacich schémach je problém, že často býva platený vstupný poplatok naraz z celej sumy na začiatku. Pri bežnej investícii to nevadí, lebo je to povedzme 3% z investovanej sumy. Pri sporení je celková suma rozložená na 20 rokov povedzeme 200 000 a za nej sa zaplatí vstupný poplatok. Ale po zrušení za 1 rok sa tam poslalo len o niečo viac peňazí ako vstupný poplatok pre celkovú sumu.

Naviac sa pri sporení využíva efekt spriemerovania investície. Čiže pri poklese na trhoch sa nakupuje lacnejšie čo pri opätovnom návrate trhov na pôvodnú úroveň znamená profit. Ale behom jedného roka môžu trhy stále klesať a vrátia sa povedzme až o pár rokov.

Čiže ak počítate s tým, že peniaze budete potrebovať skôr ako cca 10 rokov, tak radšej využite klasické nízkorizikové produkty:
sporiace účty, termínované vklady, peňažné korunové fondy.
dilnak
11.01.08,05:42
aký finančný poradca ...za pekným názvom sa skrývajú zväčša iba poistováci. Im sa nejedná o to aby vám rozumne poradili kde dobre investovať peniaze aby sa dobre zhodnotili aĺe skorej iba o to aby vás poistili z čoho májú najväčšiu províziu cca váš jednoročí vklad. takže sa nečudujte že z návrhu na investovanie je nakoniec životná poistka
Myssiak
17.02.08,08:56
Pekný deň.
Chcela by som reagovať na túto tému. Lebo som poriadne vytočená.
Jedná známa mi dohodila istého človeka z OVB. Uzatvoril mi pár zmlúv kedy sa mi budu peniaze pekne úročiť. Len tak na okraj mesačne odvediem dosť veľkú čiastu na všeliake životne poistky a akcie na europskom trhu, a ešte neviem čo. Bolo mi povedané, že tie peniaze môžem kedy koľvek vybrať. Samozrejme budem musieť čakať nejaký ten týždeň. Lebo to nejde hneď.
Neskôr ten človek prešiel do partners group. A tam sa zas uzatvárali nové zmluvy. Prerobil mi skoro všetky. Pritom som tam už mala dosť peňazí usporených. Ale samozrejme má presviedčal , že AXA je lepšia ako napríklad iná spoločnosť. (ževraj partners group má uzatvorenú zmluvu s axou tak má ani jeho tvrdenie neprekvapilo). Našťastie som tie nové zmluvy nepodpísala. A poslala som ho kade ľahšie. Teraz si riadim svoje peniaze sama.
Po nejaked dobe som potrebovala peniaze. Tak som si išla vyžiadať tie peniaze ktoré sa mi "zhodnocujú ". Na moje prekvapenie mi povedali, že tam mam z 25000,- Iba asi 8000,- Lebo prvých päť rokov platim iba poplatky. Skoro som spadla z nôch. Ale to mi v tedy ešte v OVB nikto nepovedal. A moje peniaze mám teda pekne zhodnotené. Bola som za tým človekom.( som sa sním aj dobre pohádala) Nech mi to nejako vyžiada. A on že ak sa to nebude dať tak mi to zaplati aj zo svojích. ( som zvedavá)
A ešte jedna vec. V živote som neuzatvorila zmluvu s Axou, Ale mesačne mi chodia upomienky že im tam dlhujem nejaké peniaze. Ani neviem za čo. ževraj som uzatvorila zmluvu s partners group. ta suma sa už vyšplhala na 5 000,- Sk. A pritom veľmi dobre viem, že som žiadnú zmluvu neuzatvorila.
Tak to je moja skúsenosť s OVB a partners group. A nemyslím, že ostatné spoločnosti podobného charaktreru sa nejako líšial . Tam ide iba "finančným poradcom" o to aby uzatvorili čo najviac zmlúv so spoločnosťou s ktorou oni majú uzatvorené zmluvy. A nejde im o to aby Vám pomohli.
Tak prosím Vás ľudia, majte svoj vlastný rozum. O peniaze sa dá ľahko prísť, ale ťažko sa zarábajú. Veď každý vie najlepšie čo je preňho najlepšie. A nie nejaký človek , ktorý tvrdí, že je to najlepšie čo vás vo vašom živote stretlo.
Tak prajem pekný deň .
Ahoj tak tiez som sa takto popalil ako ty a to zo stavebnym sporenim a ty co boli pri nas z poistakmi akosy som im nikdy neveril ale vedel som ze nieco urcite potrebujem tak som uveril noa bolo tak teraz som sa na to dal ja niesom v tom dlho som vo winteriane viac menej aby som sa len dostal k informaciam ktore mi poistovak nikdy nepovie bol som len na par skoleniach ale uz mam aku taku sajnu o co vlastne ide cital som celu tu zmluvu a je to vlastne zmluva co nic neprikazuje ale dava pravomoci prejdem celym skolenim nieco cool si vyberiem sam na cely zivot a uvidime ako to bude pokracovat :-)
wippercss
22.02.08,12:41
aký finančný poradca ...za pekným názvom sa skrývajú zväčša iba poistováci. Im sa nejedná o to aby vám rozumne poradili kde dobre investovať peniaze aby sa dobre zhodnotili aĺe skorej iba o to aby vás poistili z čoho májú najväčšiu províziu cca váš jednoročí vklad. takže sa nečudujte že z návrhu na investovanie je nakoniec životná poistka





nemusis winteriancom nadavat do poistovakov lebo oni su nieco nad tym su to maklery a poistovak je ten najniysi stupen potom idu fin poradcovia a tak makleri nemyl si dojmy s pojmamy





:mad::mad::mad:
diki
wippercss
22.02.08,12:43
Ahoj tak tiez som sa takto popalil ako ty a to zo stavebnym sporenim a ty co boli pri nas z poistakmi akosy som im nikdy neveril ale vedel som ze nieco urcite potrebujem tak som uveril noa bolo tak teraz som sa na to dal ja niesom v tom dlho som vo winteriane viac menej aby som sa len dostal k informaciam ktore mi poistovak nikdy nepovie bol som len na par skoleniach ale uz mam aku taku sajnu o co vlastne ide cital som celu tu zmluvu a je to vlastne zmluva co nic neprikazuje ale dava pravomoci prejdem celym skolenim nieco cool si vyberiem sam na cely zivot a uvidime ako to bude pokracovat :-)




ms pravdu ty si vstupil do spoluprace kolko prednasok mas pred sebou????:)
Chobot
22.02.08,12:55
nemusis winteriancom nadavat do poistovakov lebo oni su nieco nad tym su to maklery a poistovak je ten najniysi stupen potom idu fin poradcovia a tak makleri nemyl si dojmy s pojmamy


:mad::mad::mad:
diki

Maklér je v zmysle Zákona o sprostredkovaní poistenia tiež len sprostredkovateľ poistenia, akurát že by nemal mať zmluvu s poisťovňou. Ale prax je iná. Pred účinnosťou tohto zákona bolo kopec maklérov. Po zavedení presných pravidiel sa musela väčšina preregistrovať na poisťovacieho agenta, lebo nespĺňali definíciu poisťovacieho makléra. Skutočne zaregistrovaných maklérov s licenciou NBS si na prstoch 4 rúk zrátal.

Ale asi si mýliš dojmy s pojmami ty, lebo Winterian je zaregistrovaný ako poisťovací agent, nie ako poisťovací maklér. Takže tvoje rozhorčenie nie je na mieste, lebo je to poisťovací agent.

A neviem z čoho vychádza tá tvoja škála - posťovák/fin. pradca/maklér. V zmysle zákona o sprostredkovaní poistenia sa sprostredkovatelia poistenia členia úplne inak (sú tam kategórie: výlučný sprostredkovateľ, podriadený sprostredkovateľ, poistný agent, poistný maklér).

Akurát, že sú zapísaní ešte v zozname sprostredkovateľov investičných služieb v zmysle zákona o cenných papieroch. Ale z pohľadu poisťovníctva sú závislí od poisťovní (ktorých produkty ponúkajú) a sú od nich platení.
wippercss
24.02.08,11:20
ja som tym nenarazal na teba ja ti tvoje tvrdenie neberiem ale winterian nieje spolocnost z ktorej ti pride nejaky agent a povie ti toto je vyhodne to musis podpisatat ...............neposlal by si takeho cloveka niekam