Bambi23
14.06.07,08:44
Prajem vsetkym pekny den,

chcela by som sa poradit, firma uz nechce byt platcom DPH.
Vie mi niekto poradit, kto s tym uz ma skusenosti ako prebieha postup pri zruseni, co mam napisat do ziadosti na DU, uviest nejaky paragraf alebo zdovodnenie? Da sa to zrusit trebarz k 30.6. ak sme stvrtrocnym platcom DPH alebo k hociakemu datumu?
Pripadne ak mate niekto vzor ziadosti, ktory sa posle na DU, tak to uvitam.

Dakujem
olmoj
14.06.07,06:55
Dá sa to zrušiť aj k 30.06. ak ste však za posledných 12 kalendárnych mesiacov nedosiahli obrat 1 500 000Sk.
Orsz
14.06.07,19:42
Napíše sa klasická žiadosť o zrušenie platcovstva DPH s uvedením dôvodu, že firma nepresiahla obrat 1500000,-Sk. DU si to vie odkontrolovať podľa podaných daňových priznaní k DPH.
abel
14.06.07,19:58
§ 81 Zrušenie registrácie

(1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň najskôr po uplynutí jedného roka odo dňa, keď sa stal platiteľom, ak jeho obrat nedosiahol za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sumu 1 500 000 Sk. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(4) Daňový úrad zruší registráciu pre daň

a) na základe žiadosti platiteľa podľa odsekov 1 až 3, ak zistí, že sú splnené podmienky na zrušenie registrácie,
b) ak nie sú dôvody na registráciu.

V žiadosti môžeš uviesť, k akému dátumu žiadaš o zrušenie registrácie, ale dôležitý je termín, kedy ti DÚ určí posledné zdaňovacie obdobie.