a.n.d.y.
14.06.07,08:46
zamestnanec je na invalidnom dôchodku-miera poklesu vykonávať zárok.činnosť je 45% teraz je PN a pravdepodobne si dava žiadosť na "úplnú invaliditu"mozem s ním skončit PP dohodou aj počas PN (PN trvá mesiac)?-samozrejme ak stým bude súhlasiť.Chcem len vedieť či sa mu stým nejak neuškodí.PN uz platí soc.p. teda bude pokračovať ako PN v ochr.lehote?dík
katarina.j
14.06.07,08:13
počas trvania PN nie je možne ukoncit pracovny pomer, az po ukonceni PN.
Zoltán Kovács
14.06.07,08:31
Nemôžem s tým súhlasiť. Počas PN je zákaz výpovede a nie ukončenie pracovného pomeru dohodu. Pozor to sú dva rozdielne spôsoby rozviazania prac.pomeru.
a.n.d.y.
14.06.07,08:52
dík, viem, že skonč.PP dohodou môžem dať aj počas PN, ale čo stou invaliditou?neublíži sa mu, že skonč.PP skôr a nie až po ukonč.PN-tak či tak mu dáme skonč.PP dohodou aj ked skončí PN. PN je braná ako v ochr.leh.? alebo sa musí ísť nahlásiť na úrad práce? prosím súrne
ZlaticaB
14.06.07,11:10
Podľa mňa by si to tomu zam-covi iba skomplikovala, veď keď je na PN tak na neho nemáte žiadne náklady /predpokladám, že preto chceš s ním skončiť prac. pomer/ , lebo pokiaľ viem tak kým mu priznajú "úplnu invaliditu" tak to môže ešte potrvať dosť dlho. A ak potrebuješ na jeho miesto niekoho prijať tak ho zober na dobu určitú /na zastupovanie počas PN/
jankasm
14.06.07,11:21
Ešte doplním, že na úrad práce by sa hlásil až po skončení PN. PN mu bude až do jej skončenia vyplácať SP.
a.n.d.y.
15.06.07,05:00
vďaka, včera sa mi zame-nec ozval a pravdebodobne bude mať skonč.PN k 30.6 a chce dať on skonč.PP dohodou a uviesť zo zdrav. dôvodov.Som povinná mu vyplatiť aj 1mes. odchodne ak ho uznajú na "plnú inval" ? Alebo len ak si on podá žiadosť o odch.
ZlaticaB
15.06.07,05:30
Ak máte v kolekt. zmluve, že pri nástupe do dôchodku starobného alebo invalidného platíte 1 mes. odchodné, tak potom si povinná mu vyplatiť
jankasm
15.06.07,06:29
Ak máte v kolekt. zmluve, že pri nástupe do dôchodku starobného alebo invalidného platíte 1 mes. odchodné, tak potom si povinná mu vyplatiť

Prečo v kolektívnej zmluve? Ja myslím, že stačí zákonník práce § 76 ods. 6 - pri prvom skončení PP, po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku. :rolleyes: ;)