bebatka
14.06.07,09:24
priatelia. patram na porade a nenachadzam...:confused:
dostala som zo slovenskeho hotela regist. v SR fakturu. Sluzby na nej uvedene potrebujem prefakturovat firme do EU. Kedze sa ziadny paragraf DPHcky neodvolava na tieto sluzby (ubytovacie, stravovacie), neviem, ci to mam refakturovat s alebo bez DPH.
Sme platitelia DPH.

dakujeeeeem. poradte, pliiiiz.:mee:
ALBO
14.06.07,08:10
Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.
emgeton
14.06.07,08:40
priatelia. patram na porade a nenachadzam...:confused:
dostala som zo slovenskeho hotela regist. v SR fakturu. Sluzby na nej uvedene potrebujem prefakturovat firme do EU. Kedze sa ziadny paragraf DPHcky neodvolava na tieto sluzby (ubytovacie, stravovacie), neviem, ci to mam refakturovat s alebo bez DPH.
Sme platitelia DPH.

dakujeeeeem. poradte, pliiiiz.:mee:


Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.

Ak môžem, tak doplním:

ubytovacie služby = služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť - ak bolo ubytovanie poskytnuté na Slovensku, miesto dodania je SR a teda fakturujete s DPH. §15/2

stravovacie služby - nie sú uvedené v žiadnych výnimkách, takže platí základné pravidlo, t.j. miesto dodanie je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo, vo vašom prípade SR, teda faktúrujete s DPH. § 15/1
bebatka
14.06.07,13:16
Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.

ja som myslela, ze to beriem ako reprezentacne naklady, resp. N na obcerstvenie a teda si DPH v SR z prijatej faktury odpocitat nemozem. Preto som pri prefakturacii chcela zadat ako zaklad dane celu sumu s DPH. Uvazujem teda nespravne?
Vo vseobecnosti, pokial ide o sluzby, ktore nie su uvedene v zakone sa tieto fakturuju aj do zahranicia s DPH?

Dakujem.
Mipolka
16.06.07,05:49
Ked refakturujete, mozete si DPH odpocitat i ked ide o plnenie ktore nebolo poskytnute pre Vas.
Presne tak ako napisal "emgeton", zakladne pravidlo je, ze mietom dodania sluzby je miesto, kde ma dodavatel sluzby svoje sidlo. Su vsak aj vynimky, a tie su osetrene v §15 a §16, treba studovat:)
Vladimír Ozimý
18.06.07,04:44
Vy si uplatnite normálne dph na vstupe a takisto odvediete dph na výstupe...zase nebuďte voči štátu sponzor :)