profi-t
14.06.07,14:11
Ahoj. Mám problém s ktorým by som potrebovala súrne poradiť.
Chcem pomôcť známemu zo zahraničia, ktorý si chce urobiť spoločnosť na Slovensku, no neviem kde zaradiť nasledovné činnosti:
- strojné inžinierstvo - konštruovanie strojov, prístrojov a zariadení
- výroba strojov, prístrojov a zariadení
- oprava týchto strojov, prístrojov a zariadení
Jedná sa o konštruovanie a výrobu jedinečných strojov, to znamená, že vymyslíš, že potrebuješ napríklad stroj nato aby ti ohýbal klince a konštruktér ti to vymyslí, navrhne a skonštuuje - no a nakoniec aj vyrobí. V prípade potreby - aj opraví ak sa pokazí.
Niektoré pracujú pomocou elektrickej energie, iné zas na vzduch, alebo sú poháňané plynom, poprípadne mechanicky a sú vyrábané pre rôzne odvetvia - priemysel /kovoobrácí, technický, potravinársky, automobilový..../. Sú to stroje malej veľkosti, ktoré sa napríklad zmestia na jeden stôl. Hmota z ktorých sa vyrábajú súčiastky potrebné na zostavenie stroja sú kovové, niekedy plastové, alebo gumené....
Prosím súrne o pomoc - konkrétne o aké druhy živností /asi to nebude voľná/ remeselné alebo viazané sa jedná (konštruovanie, výroba, oprava)?
Dopredu ďakujem.
JAJA11
14.06.07,12:31
Ahoj. Mám problém s ktorým by som potrebovala súrne poradiť.
Chcem pomôcť známemu zo zahraničia, ktorý si chce urobiť spoločnosť na Slovensku, no neviem kde zaradiť nasledovné činnosti:
- strojné inžinierstvo - konštruovanie strojov, prístrojov a zariadení
- výroba strojov, prístrojov a zariadení
- oprava týchto strojov, prístrojov a zariadení
Jedná sa o konštruovanie a výrobu jedinečných strojov, to znamená, že vymyslíš, že potrebuješ napríklad stroj nato aby ti ohýbal klince a konštruktér ti to vymyslí, navrhne a skonštuuje - no a nakoniec aj vyrobí. V prípade potreby - aj opraví ak sa pokazí.
Niektoré pracujú pomocou elektrickej energie, iné zas na vzduch, alebo sú poháňané plynom, poprípadne mechanicky a sú vyrábané pre rôzne odvetvia - priemysel /kovoobrácí, technický, potravinársky, automobilový..../. Sú to stroje malej veľkosti, ktoré sa napríklad zmestia na jeden stôl. Hmota z ktorých sa vyrábajú súčiastky potrebné na zostavenie stroja sú kovové, niekedy plastové, alebo gumené....
Prosím súrne o pomoc - konkrétne o aké druhy živností /asi to nebude voľná/ remeselné alebo viazané sa jedná (konštruovanie, výroba, oprava)?
Dopredu ďakujem.

strojárenská výroba a montážne práce
elektrotechnické montáže a vývoj
poradenská a konzultačná činnosť v oblasti výpočtovej techniky, elektrotechniky, automatizačnej, regulačnej a mechanizačnej techniky
inžinierska činnosť
výskum a vývoj
sprostredkovanie obchodu
výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
projektovanie elektrotechnických zariadení
servisná a opravárenská činnosť
Ale na živnosteskom Ti určite poradia lepšie. :rolleyes:
profi-t
15.06.07,08:22
Ďakujem, asi bude lepšie sktočne ísť na tú živnosť. Vďaka za pomoc.