Andrea.S.
14.06.07,14:32
Už som predtym ziskavala informacie ohľadom pani-dôchodkyne , ktoru ideme zamestnat na kratsi prac. čas, ak by som však mohla poprosiť o doplnenie.
1) môže byť stanovena mzda hodinovo, t. j. v zmluve bude uvedene hruba mzda 190,-Skk na hodinu?
2) a zaroven, moze byť uzavreta zmluva na dobu určitu?
3) s dovolenkou keď robi cca 2x do tyzdne na 5 hodin, berie sa to tak že si zoberie 25 dni t.j. tym ze pracuje 2x do tyzdne sa to berie ze si vycerpala 5 dni, alebo 2 dni?
4) ma narok na gastrolisty? ked robi nad 4 hod. denne? (to že je dôchodkyna zrejme na to nema vplyv)
5) este jedna otazocka moze byt v zmluve uzatvorena aj sadzba 100,-SKK /hodinu v cistom? (myslim ta formulacia odmenovania v cistom)
ďakujem
jamis
14.06.07,12:51
Už som predtym ziskavala informacie ohľadom pani-dôchodkyne , ktoru ideme zamestnat na kratsi prac. čas, ak by som však mohla poprosiť o doplnenie.
1) môže byť stanovena mzda hodinovo, t. j. v zmluve bude uvedene hruba mzda 190,-Skk na hodinu? ano
2) a zaroven, moze byť uzavreta zmluva na dobu určitu? ano
3) s dovolenkou keď robi cca 2x do tyzdne na 5 hodin, berie sa to tak že si zoberie 25 dni t.j. tym ze pracuje 2x do tyzdne sa to berie ze si vycerpala 5 dni, alebo 2 dni? vyčerpá si 2 dni ?...tak toto sa mi nezdá.
4) ma narok na gastrolisty? ked robi nad 4 hod. denne? (to že je dôchodkyna zrejme na to nema vplyv) stravné sa poskytuje zamestnancovi ktorý odpracuje viac ako 4 hod., takže má nárok ak bude robiť 5 hodín.
5) este jedna otazocka moze byt v zmluve uzatvorena aj sadzba 100,-SKK /hodinu v cistom? (myslim ta formulacia odmenovania v cistom) môže
ďakujem
Odpovede červeným.
Ak som sa v niečom pomýlila, prosím opravte ma niekto.
Netka
14.06.07,12:55
Nárok na stravné ma zamestnanec ak odpracuje 4 hodiny, ak nie je v kolektívnej zmluve stanovené inak.
jamis
14.06.07,12:59
Nárok na stravné ma zamestnanec ak odpracuje 4 hodiny, ak nie je v kolektívnej zmluve stanovené inak.
Prepáč, ale už som sa opravila.
Netka
14.06.07,13:01
:) Aha, no si sme písali súčasne. Nevadí aspoň sme si to zoplakovali.
jamis
14.06.07,13:02
:) Aha, no si sme písali súčasne. Nevadí aspoň sme si to zoplakovali.
A ako to vidíš s tou dovolenkou ?
Andrea.S.
14.06.07,13:26
ešte jedna vec ma niekto už vypracovanú takúto zmluvu na kratší prac. čas? myslim formulár?

dikes
nikulik
14.06.07,15:36
A ako to vidíš s tou dovolenkou ?

Aj ja by som rada vedela ako je to s dovolenkou pri kratsom PČ. :confused:
Velettka
14.06.07,15:54
uz to tu bolo rozoberane s tou dovolenkou pri skratenom pracovnom case....

dam ti priklad:

mas zmluvu na skrateny pracovny uvazok na 5 hodín týždenne a 5 dni v tyzdni (to znamena ze pri pravidelne rozvrhnutom pracovnom case kazdy den odpracujes hodinu). Na dovolenku mas narok ako kazdy iny zamestnanec, len u teba to bude tak ze dovolenka bude zodpovedat tvojemu pracovnemu casu. 1Dovolenka =1den s 1hodinovym pracovnym casom .....

..je to uz zrozumitelnejsie? dufam, ze som sa nevyjadrila jak "madar" :-)
Andrea.S.
15.06.07,07:52
dikes tomu rozumiem a ked robi 2*do tyzdne a zoberie si dovolenku cely tyzden, cize plati ze ma vycerpanu dovolenku 2 dni?
Velettka
15.06.07,07:57
Ano 2 dni dovolenky
azuz
15.06.07,08:05
dikes tomu rozumiem a ked robi 2*do tyzdne a zoberie si dovolenku cely tyzden, cize plati ze ma vycerpanu dovolenku 2 dni?
Áno, má vyčerpané 2 dni dovolenky a zároveň aj celý týždeň dovolenky. V jej prípade sa pod týždňom dovolenky rozumejú 2 dni (lebo má 2-dňový pracovný týždeň).
Už to tu bolo riešené veľa krát, skús si to pohľadať. Sú tam podrobné vysvetlenia aj s prepočtami.