Adaka
14.06.07,15:02
Chcem poprosiť o radu, rodičia chcú na mňa prepísať pozemok neviem či je výhodnejšie ho kúpiť alebo darovať a ako postupovať pri prepise Ďakujem
Monika Kováčová
14.06.07,14:05
Kúpna zmluva jednoznačne.
Denda
14.06.07,14:34
Kúpna zmluva jednoznačne.
Prečo jednoznačne kúpna zmluva?
Monika Kováčová
14.06.07,15:04
Denda
14.06.07,15:36
Čítame viacerí a odpoveď s linkami sa mi veľmi páči, hlavne na zorientovanie sa medzi jednotlivými typmi zmlúv. Jednoznačná odpoveď na kúpnu zmluvu ma však nepresvedčila. Čo v prípade, že daruje niekto majetok do obchodnej spoločnosti. Tu už nikto nič a nikomu negarantuje pri darovaní?
Monika Kováčová
14.06.07,15:44
Čítame viacerí a odpoveď s linkami sa mi veľmi páči, hlavne na zorientovanie sa medzi jednotlivými typmi zmlúv. Jednoznačná odpoveď na kúpnu zmluvu ma však nepresvedčila. Čo v prípade, že daruje niekto majetok do obchodnej spoločnosti. Tu už nikto nič a nikomu negarantuje pri darovaní?

O darovaní do obchodnej spoločnosti by mala byť iná téma, zadávateľka jasne definovala kupujúceho aj predávajúceho.

V prospech KZ hrá i skutočnosť, je Kúpna zmluva je hodnoverným dokladom preukazujúcim napr. účelové použitie fin. prostriedkov napr. zo stavebného sporenia, alebo v prípade úhrady kúpnej ceny v nejakej časovej lehote po zápise do katastra nehnuteľnosti existuje možnosť získania iného úveru v súvislosti s kúpou nehnuteľnosti a pod. ;)
Toto pri darovacej zmluve odpadá, nehovoriac o iných napadnutiach daru napr. súrodencami a pod. (čítaj linky uvedené v predchádzajúcom príspevku).
betka
14.06.07,18:02
Súhlasím, že by som to riešila radšej kúpnou zmluvou.
Čo ak sa v budúcnosti rozhodnete pozemok predať? (do 5 rokov, príjem nie je oslobodený).
Ak mám kúpnu zmluvu, môžem si odpočítať ako výdavok kúpnu cenu, daň z pozemkov.
Ak mám darovaný pozemok, zdaním celý príjem, odpočítam si asi len daň z pozemkov, čo je minim. hodnota.
Adaka
15.06.07,04:48
tak myslíte že lepšie je kúpiť aby po smrti rodičov nemohli to odomňa súrodenci pýtať späť aj ked je to na mna napísané a koľko sa platí u právnika niečo od ceny pozemku Ďakujem