margaretka100
14.06.07,16:56
Poraďte mi prosím:
mám došlú faktúru,text:
"faktúrujeme Vám zálohovo" - názov fa je FAKTURA-daňový doklad
k tejto fa mám ďalšiu "FAKTURU-daňový doklad"-kde je spomínaná akoby došlá záloh.faktúra odpočítaná.
Ako by ste prosím účtovali došlú "zálohovú " faktúru - medzi "riadne " faktúry alebo medzi zálohove faktúry?
(účtujem v omege) význam aj konečný dosledok je rovnaký,keď to zaúčtujem tam alebo tam,len mám trochu zmätok. Ďakujem
Julča
15.06.07,06:07
Pri účtovaní v Jú účtujem zálohovú faktúru do záloh. Keď zaplatím , tak zlikvidijem záväzok a potom riadnu faktúru účtujem do došlých faktúr a vykompenzujem so zálohovou faktúrou. Tiež záleží, čo je na riadnej faktúre napísané. Ale na zálohovej faktúre som mala zatiaľ vždy napísané zálohová faktúra a suma bola fakturované bez DPH.
margaretka100
15.06.07,14:32
Pri účtovaní v Jú účtujem zálohovú faktúru do záloh. Keď zaplatím , tak zlikvidijem záväzok a potom riadnu faktúru účtujem do došlých faktúr a vykompenzujem so zálohovou faktúrou. Tiež záleží, čo je na riadnej faktúre napísané. Ale na zálohovej faktúre som mala zatiaľ vždy napísané zálohová faktúra a suma bola fakturované bez DPH.

Ja účtujem v PÚ..
No veď to,že na zálohovej je vždy napísané zálohová faktúra a na riadnej je napísané FAKTÚRA,tak preto ma to domotalo..
tak ja ju zaúčtujem asi medzi riadne faktúru,zaúčtujem ju ako poskytn.preddavok 314/321 a potom ho odpočítam z riadnej faktúry 321/314..