ajkariky
14.06.07,19:21
Zdravím všetkých poraďákov, mám otázočku nikde v zákone o Zdr.poistení som sa nedočítala, že RZZP nemôžem zaslať poštou ako to vlastne je ?musíme tam ísť všetci svorne odstáť v radoch ?
Velettka
14.06.07,17:24
NIe, RZZP môžete zaslať aj doporučene poštou ...

Doporučene preto, aby si mal doklad ze si im ho poslal :-)
ajkariky
14.06.07,17:37
ďakujem, myslela som doporučenou poštou,apropo zašlem im aj RZZP za rok 2005 ako opravný nakoľko som urobila chybu na ktorú som prišla až teraz čo s tým ,???
ekopo
14.06.07,17:47
NIe, RZZP môžete zaslať aj doporučene poštou ...

Doporučene preto, aby si mal doklad ze si im ho poslal :-)

Súhlasím, ale v konečnom dôsledku potvrdený podací lístok neznamená, že som poslal práve tlačivo RZZP, ale len že som "niečo" do ZP poslal.
Denda
14.06.07,17:50
Prosím zlezaradilotázku.
Velettka
14.06.07,17:51
Suhlasim, ale tak je to so vsetkym co posielas doporucene :D :D :D



Súhlasím, ale v konečnom dôsledku potvrdený podací lístok neznamená, že som poslal práve tlačivo RZZP, ale len že som "niečo" do ZP poslal.
ekopo
14.06.07,17:52
Prosím zlezaradilotázku.

V tomto období je to už pravidlom.
Denda
14.06.07,17:57
Na tieto prípady máme tlačítko nahlás pre moderátora alebo v prípade rýchleho zásahu upozornenie vo forme tabulkyzlezaradil alebo mimotemy. Akosi na to všetci zabúdame.:)
ekopo
14.06.07,18:01
Denda, niekedy by sme nerobili nič iné, len bonzovali. Vidíš a už som zase mimotemy ;)
veronikasad
14.06.07,18:16
Po skúsenostiach s postrácanými dokladmi v SP, kde ma "zachránilo" iba razítko na kópii, žiadne RZZP určite nebudem posielať poštou. Inšpekcia práce už dokonca spochybňuje podací lístok z pošty, kolegyni tvrdili, že si ho dala dodatočne potvrdiť na pošte. Nakoniec sa všetky doklady našli v SP. Dúfam, že v podatelni bude vyčlenená jedna sila na preberanie a iná na vypisovanie.

--------
Veronika
Monika Kováčová
14.06.07,18:18
.. preto stále preferujem doručenky, doručenky, doručenky. A pekne im ich do SP aj odfaxujem, že áno prevzali ste... Doručenky dokonca evidujú...
Monika Kováčová
14.06.07,18:19
... a potom hľadajú, hľadajú a hľadajú... až nájdu.
ekopo
14.06.07,18:50
Moni, ako si sa rozpísala......... Ja sa už bežne stretávam s tým, že mi v podateľni dajú len razítko a podpis žiadny, potom pozerajú na mňa ako na mimozemšťana, keď ich žiadam o podpis. Razítko s dátumom prijatia pri dnešných možnostiach techniky totiž neznamená nič. Stále mimotemy
jeani
11.07.07,12:45
Ahojte, chcem sa pripojiť. Ja to riešim tak, že RZZP posielam do ZP v obálke s doručenkou.
Maruška54
12.07.07,08:14
Ja som poslala RZZP doporučene poštou aj s potvrdením o podaní RZZP, dnes mi prišlo podpísané a opečiatkované potvrdenie poštou doporučene naspäť.
Assea
12.07.07,08:20
Ja som poslala RZZP doporučene poštou aj s potvrdením o podaní RZZP, dnes mi prišlo podpísané a opečiatkované potvrdenie poštou doporučene naspäť.

toto mňa nenapadlo :-( - Poslala som ho len jednoducho doporučene...
Je nutné ísť si dať potvrdenie potvrdiť, alebo by to malo byť v poriadku a stáčí mi aj podací lístok?
Maruška54
12.07.07,09:16
toto mňa nenapadlo :-( - Poslala som ho len jednoducho doporučene...
Je nutné ísť si dať potvrdenie potvrdiť, alebo by to malo byť v poriadku a stáčí mi aj podací lístok?
Myslím si že stačí podací lístok. Ja som túto možnosť poradila aj mojim zákazníkom, nevedela som ako to dopadne, sama som z toho prekvapená - bola to poisťovňa Apollo.
Jozef Mihál
12.07.07,09:28
Moja (nemenovaná) ZP dostala RZZP (vrátane vyplneného potvrdenia o podaní) obyčajnou poštou a rovnako obyčajnou poštou mi od nej prišlo potvrdenie o podaní.
Beata
12.07.07,09:47
Ja som poslala RZZP za všetkých mojich klientov, do troch poisťovní, v troch obálkach (rozumej, v jednej obálke aj štyri RZZP), doporučene, aj s priloženými potvrdeniami o podaní RZZP.
Dodnes som neobdržala žiadne potvrdenie o podaní RZZP, ani žiadny klient mi neoznámil, že toto obdržal od svojej ZP. Tak ešte čakám... hádam sa aj dočkám
Zita5
12.07.07,09:56
Ja som poslala RZZP za všetkých mojich klientov, do troch poisťovní, v troch obálkach (rozumej, v jednej obálke aj štyri RZZP), doporučene, aj s priloženými potvrdeniami o podaní RZZP.
Dodnes som neobdržala žiadne potvrdenie o podaní RZZP, ani žiadny klient mi neoznámil, že toto obdržal od svojej ZP. Tak ešte čakám... hádam sa aj dočkám


Určite sa dočkáš , my postupne dostávame potvrdenia už od 29.júna 2007 čo som bola milo prekvapená .Tiež nemáme všetko , ale pevne verím že sa vrátia potvrdené .