sympatacka
15.06.07,07:36
Ahojte vsetci!
Velmi pekne Vas chcem poprosit o radu.
Nastupujem po MD do prace na Obecny urad, budem robit okrem ineho aj mzdy. Mam pracovnikov s kratenymi uvazkami, napr. duchovny - 0,087, upratovacka 0,35 a podobne.

Chcela by som vediet:
1. Na kolko dni dovolenky ma pracovnik s kratenym uvazkom? Ako to prepocitam?
2. Ak ma pracovnik kumulovanu mzdu, teda ma 0,5 uvazok na Zakladnu skolu, 0,35 uvazok na Skolsku jedalen a 0,25 uvazok na Skolsky klub, ako jemu prepocitam dovolenku? Z kazdeho uvazku zvlast? (Dokopy ma teda 1,1 uvazok a pedagogicki pracovnici maju narok na 45 dni dovolenky)

Radili mi, ze aj pracovnik s ciastocnym uvazkom ma narok na celu dovolenku. Ale logicky vzate, neodpracuje tolko hodin ako pracovnik na cely uvazok, tak preco by mal mat aj dovolenku celu?

Vopred Vam vsetkym dakujem. Ala
liba2
15.06.07,05:39
Zamestnanec so skráteným úväzkom má presne taký istý nárok na dovolenku ako pri plnom úväzku. Napr. ak pracuje len 2 hod. denne, potom pri čerpaní dovolenky má dovolenku tiež len 2 hod./deň.
Orsz
15.06.07,05:40
Ahojte vsetci!
Velmi pekne Vas chcem poprosit o radu.
Nastupujem po MD do prace na Obecny urad, budem robit okrem ineho aj mzdy. Mam pracovnikov s kratenymi uvazkami, napr. duchovny - 0,087, upratovacka 0,35 a podobne.

Chcela by som vediet:
1. Na kolko dni dovolenky ma pracovnik s kratenym uvazkom? Ako to prepocitam?
2. Ak ma pracovnik kumulovanu mzdu, teda ma 0,5 uvazok na Zakladnu skolu, 0,35 uvazok na Skolsku jedalen a 0,25 uvazok na Skolsky klub, ako jemu prepocitam dovolenku? Z kazdeho uvazku zvlast? (Dokopy ma teda 1,1 uvazok a pedagogicki pracovnici maju narok na 45 dni dovolenky)

Radili mi, ze aj pracovnik s ciastocnym uvazkom ma narok na celu dovolenku. Ale logicky vzate, neodpracuje tolko hodin ako pracovnik na cely uvazok, tak preco by mal mat aj dovolenku celu?

Vopred Vam vsetkym dakujem. Ala

Nárok na dovolenku v dňoch má normálne podľa Zákonníka práce, akurát, že jeden deň dovolenky nemá 8 hodín, ale 4 hodiny, alebo 2 hodiny.
Orsz
15.06.07,05:40
:D si ma predbehla, liba :D
ZlaticaB
15.06.07,05:48
Suhlasím s odpoveďami, ale táto téma už na porade bola.
liba2
15.06.07,11:41
:D si ma predbehla, liba :D
... prepáč, nechcela som, ani som sa nesnažila :)
liba2
15.06.07,11:44
mimotemy


Suhlasím s odpoveďami, ale táto téma už na porade bola.To je kolobeh života porady. Tu sú už všetky témy viackrát prelúskané, lebo stále prichádzajú noví začiatočníci a tí čo prišli pred rokom-dvomi, už podrástli a radia tým novým.... :D