Clone1
15.06.07,07:46
Dobrý deň,

Mám otázku k mojej výplatnej páske.

Za mesiac Máj som odpracoval 21 dní + 2 sviatky po 4 hodiny, čiže 168 hodín + 2 sviatky po 4 hodiny/8/ + počas prac dní som nadčasoval za celý mesiac + vsetky Soboty spolu 24,5 hodiny
Na výplatnej páske mám uvedené :

Odpracované dni:21

Odpracované hodiny:168
Nadčasové hodiny 24,5
PLATENÉ sviatky: 1
PLATENÉ sviatky: 8 - Hodiny
Odpracované sviatky:1
Odpracované sviatky:8 - Hodiny
odpracované dni celkom:23
Odpracované hodiny celkom:208,5 ASI - /168 /norm prac doba/+24,5/nadčasy/+8/nadčas za sviatok/+8/asipriplatok sviatok/ tak mi to vychadza že by to bole spravne a sedelo by to
Mzda za odprac sviatky: určitá suma
Mzdové zvýhodnenie za odprac sviatky:určitá suma
Mzda za prácu načas:určitá suma
Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas:určitá suma

Po telefonickom oboznámení od pani čo má na starosti mzdy som sa dozvedel nasledovné:
1./Nemusím sa báť zaplatení sviatky som mal ako každý iný čiže 8 hodin podla zakona ci som alebo nie som v praci + 4 hodiny co som bol v praci ako nadčas + 4 hodiny priplatok sviatok ako bonus ze som prisiel do prace.
2./a teraz k jednotlivym bodom- uvedené načasové hodiny su preto 24,5 že tých 8 co som robil v sviatok je ako mzda za pracu vo sviatok + zvyhodnenie za pracu vo sviatok - to je ten priplatok
uvedené platene sviatky 1 namiesto 2 co bol v maji a pracoval som je to preto lebo lebo som bol v praci a rata sa ako 1 a hodin 8 to je tych 4 za jeden a 4 za druhy sviatok a 1 den a 8 hodin odpracovanych tiež pretpo lebo je to v mzdovom zvyhodnenie uvedené že je to novy formular a uvádza sa to tak.
Lenže pre mna ako laika by bolo naj aby bolo na vyplatnej paske to co si pisem do dochadzky cize 168 + 32,5 hodin nadcas/ z toho 4 a 4 hodiny v sviatok + 4 a 4 hodiny priplatok sviatok/
V odpracovanych dni celkom je 23 co je v poriadku 21 normalne + 2 dni sviatkya celkovo hodiny 208,5 tiez sedi cize mzdarka asi ratal vsetky hodiny len preco to neni laicky napisane že 2 dbi platney sviatok a 16 hodin ze vraj preto ze som odpracoval a bla bla tak neviem

Viete mi poradit niekto ci je vyplatna paska spravne spravena?

dakujem

a este nieco ak mam priklad odpracovane 2 soboty ako nadcas 4 hodiny a dalsi sviatok som poviny si vybrat Nahradne volno cize 4+4 za soboty a 4+4priplatok za sviatok automaticky sa mi skrta priplatok za sviatok zoberiem nahradne volno ale z tych 12+4priplatok mi ostane 4 hoidny nadcas lebo 8 som si vybral ako Nvolno a tych 4 priplatok sa rusi, je to spravne?

dakujem este raz
anmary
15.06.07,05:58
Neviem či správne chápem jadro problému. No pokúsim sa odpovedať podľa svojho názoru /keďže som riešila podobný problém/.
Za sviatok patrí náhrada mzdy/pokiaľ pripadá na pracovný deň §122 ods. 3/. Ak je však tento sviatok odpracovaný namiesto náhrady mzdy patrí dosiahnutá mzda + mzdové zvýhodnenie. Polopate: Ak niekto pracuje vo sviatok dostane zaplatené iba o príplatok /50%/ viac ako ten ktorý vo sviatok nepracuje. Takže nemôže byť súčasne zaplatený sviatok aj odpracované hodiny vo sviatok+príplatok.
Buď-alebo.
Clone1
15.06.07,10:38
Vie mi niekto poradiť?, myslím že je to v poriadku, mzda a hodiny mi vychádzajú, len preco tie platene hodiny za sviatky su uvedene ako mzdove zvyhodnenie, dakujem
Zita4
15.06.07,11:08
Vie mi niekto poradiť?, myslím že je to v poriadku, mzda a hodiny mi vychádzajú, len preco tie platene hodiny za sviatky su uvedene ako mzdove zvyhodnenie, dakujem
Máš tam určitú sumu za odpracované hodiny za sviatky a mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok, čo je vlastne príplatok za sviatok.
Takisto pri nadčasovej práci máš mzdu za odpracované hodiny aj mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas - príslušné percento. ;)
Clone1
15.06.07,17:54
čiže je to vlastne v poriadku, len je výpl páska vypísaná po novom - pre mňa nechápajúcom pojme?
ďakujem
Clone1
18.06.07,10:48
Je teda všetko v poriadku a nemusím sa strachovař, či som nebol ukrátený o časť výplaty?

ďakujem
Clone1
19.06.07,09:38
dobry den, vie mi aspon niekto seriozne odpovedat na predosle 2 otazky?
dakujem velmi pekne
anmary
19.06.07,09:44
Podľa môjho názoru /a predchádzajúceho vysvetlenia/ je to O.K.
Máš zaplatený odpracovaný čas vo sviatok s príslušným mzdovým zvýhodnením. Preto ti chýbajú hodiny za sviatok /náhrada za neodpracovaný sviatok/.
Clone1
19.06.07,15:30
oki dakujem Vam, hned som spokojnejsi ak je vsetko v poriadku