12spidy
15.06.07,09:11
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom dotácie z SFRB, pozeral som si ich stránku ale som s toho dosť zmätený vedeli by ste mi poradiť ako by som mal začať ak chcem podať žiadosť o dotáciu a kedy by som mal podať žiadosť a aké dokumenty potrebujem. Ak ešte viete niečo bližšie prosím o radu. Vopred vám veľmi pekne ďakujem.
anet
16.06.07,04:19
Myslis uver (volaju to aj podpora) zo SFRB na vystavbu RD?
12spidy
18.06.07,04:15
ano myslím presne to,ak vieš prosím porad Dakujem
judita1971
18.06.07,20:41
stačí kliknúť na :http://www.sfrb.sk/kontakty.html a dozvieš sa čo pre začiatok. Na tejto stránke si klikni ďalej vľavo hore na adresáre mestských alebo krajských úradov, kde je zoznam pracovníkov čo ti poradia a dajú formuláre . Ja som postupovala rovnako. Zašla na úrad /vtedy ešte okresný/, zozbierala doklady, ktoré potrebuješ / hromadu/ atď atď.
12spidy
19.06.07,04:11
dakujem ti a chcem sa spýtať ako si dopadla aj si dostala niečo. napr. ked dostaneš milion koľko je nenavratnej pôžičky s toho.
anet
19.06.07,10:01
Uver sme dostali 07/2006, ziadali sme on hned v 01/2006.
Takze pre zaciatok si priprav projekt, rozpocet stavby (potvrdeny rozpoctarom). Rozpocet zbytocne nenavysuj o svietidla, krb a pod. je to nadstandard :D a na to nemozes pouzit peniaze zo SFRB. A zozen si stavebny dozor s okruhlou peciatkou (bude peciatkovat faktury, ktore budes nosit na SFRB a odtial do banky).
Vyplnis ziadost,treba potvrdenia o prijme aj rucitelia.(tlaciva ti daju na SFRB) Dokladali sme k ziadosti sobasny list, ofotene obcianske, ak maju rucitelia malolete deti dolozit rodne listy, suhlas manzelky-la o ruceni overeny notarom.
Na ucet zozen k 01/2008 20% vlastných prostriedkov z vysky rozpoctu stavby.
Ziadost toho roku uz nepodavaj, po prve prostriedky su uz na tento rok minute, a po druhe nevybavene ziadosti neprechadzaju do dalsieho roka (musel by si to papierovanie absolvovat zas).
Jednoducho to funguje ako vsade na uradoch, co najviac papierov, suhlasov a podpisov :D
Uz ma nic nenapada, ak tak sa pytaj.
judita1971
19.06.07,19:29
dakujem ti a chcem sa spýtať ako si dopadla aj si dostala niečo. napr. ked dostaneš milion koľko je nenavratnej pôžičky s toho.


ako som dopadla ? Ja som žiadala cca pred 5 rokmi, ale ja som požiadala v októbri a peniaze na účte som mala už v marci. Vtedy dávali šesťsto tisíc.
dostala som ich, ale nenávratnú nemám ani korunu. Ale to sa stále mení.
Choď za prac. ŠFRB, mrkni na internet a najnovšie informácie, koľko dávajú
podmienky , kedy dávajú nenávratnú podporu tam zistíš. Chvalabohu, my sme robili samostatnú bytovú jednotku v RD /podkrovné bývanie/, bývame v nej už štyri roky. Máme za sebou aj záložnú zmluvu. Už len splácam 30 rokov po 2.728,- Sk.:cool:
12spidy
20.06.07,06:26
dakujem Vám obom za odpovede super ste mi pomohli už sa len musím do toho pustiť ešte raz veľmi pekne dakujem a ked niečo nebudem vedieť sa ozvem