jana@centrum.sk
15.06.07,09:50
Ahoj, chcela by som Vás poprosiť o radu. Firma, v ktorej pracujem je v exekúcií - čiže končí.Zamestnávateľ mi dal ukončenie pracovného pomeru dohodou k 22.06.2007, podľa §60.Bez udania,že firma je v krachu.Kedže mám ešte nárok na dovolenku, zamestnávateľ ma naň prihlásil od 14.06.2007. Chcem sa opýtať,ak pôjdem na PN napr. 21.06.2007 budem v ochrannej dobe a sociálna poisťovňa mi uhradí napr. 1 mesiac PN?

Dufám, že som to napísala správne.

Vopred VEĽMI ĎAKUJEM::(
jankasm
15.06.07,08:02
Ahoj, chcela by som Vás poprosiť o radu. Firma, v ktorej pracujem je v exekúcií - čiže končí.Zamestnávateľ mi dal ukončenie pracovného pomeru dohodou k 22.06.2007, podľa §60.Bez udania,že firma je v krachu.Kedže mám ešte nárok na dovolenku, zamestnávateľ ma naň prihlásil od 14.06.2007. Chcem sa opýtať,ak pôjdem na PN napr. 21.06.2007 budem v ochrannej dobe a sociálna poisťovňa mi uhradí napr. 1 mesiac PN?

Dufám, že som to napísala správne.

Vopred VEĽMI ĎAKUJEM::(

Áno, ak nastúpiš na PN tak prvé dni, až do skončenia PP, maximálne 10 dní, ti zaplatí zamestnávateľ náhradu príjmu. Potom PP ukončíte a on tvoju PN postúpi na SP, ktorá ti ju bude vyplácať aj naďalej až do jej skončenia. ;)
Zoltán Kovács
15.06.07,08:11
Nadväzujem na zadanie. Ak zamestnanec čerpá dovolenku a počas dovolenky ochorie, odovzdá PN zamestnávateľovi dovolenka sa automaticky preruší a pokračuje PN?
jankasm
15.06.07,08:14
Nadväzujem na zadanie. Ak zamestnanec čerpá dovolenku a počas dovolenky ochorie, odovzdá PN zamestnávateľovi dovolenka sa automaticky preruší a pokračuje PN?

Áno, presne tak ako píšeš. ;)
Zoltán Kovács
15.06.07,08:16
Ahoj, chcela by som Vás poprosiť o radu. Firma, v ktorej pracujem je v exekúcií - čiže končí.Zamestnávateľ mi dal ukončenie pracovného pomeru dohodou k 22.06.2007, podľa §60.Bez udania,že firma je v krachu.Kedže mám ešte nárok na dovolenku, zamestnávateľ ma naň prihlásil od 14.06.2007. Chcem sa opýtať,ak pôjdem na PN napr. 21.06.2007 budem v ochrannej dobe a sociálna poisťovňa mi uhradí napr. 1 mesiac PN?

Dufám, že som to napísala správne.

Vopred VEĽMI ĎAKUJEM::(


Áno, presne tak ako píšeš. ;)

Takže z toho vychádza, že keď nedočerpá dovolenku a ku dňu rozviazania prac.pomeru ostane nevyčerpaná dovolenka, tak zamestnávateľ je povinný to preplatiť v rámci poslednej výplaty.
jankasm
15.06.07,08:21
Takže z toho vychádza, že keď nedočerpá dovolenku a ku dňu rozviazania prac.pomeru ostane nevyčerpaná dovolenka, tak zamestnávateľ je povinný to preplatiť v rámci poslednej výplaty.

Áno, pri ukončení PP je zamestnávateľ povinný preplatiť zostatok dovolenky.
Takže ak sa jej dovolenka preruší z dôvodu nástupu na PN a ku dňu ukončenia PP jej zostanú nejaké dni dovolenky, zamestnávateľ jej ich musí v poslednej výplate preplatiť. ;)