vanilka
15.06.07,11:08
do firmy sme kupili privesny vozik, ovplyvnuje jeho pouzivanie nejako knihu jazd?
alušik
15.06.07,11:13
Osobne si myslím, že vôbec nie. Vozík sám osebe nepotrebuje benzín alebo naftu, len sa pripojí za nejaké vozidlo, takže určite nijakú osobitnu knihu jázd viesť nebudete. No a spotreba toho vozidla, ku ktorému je vozík pripojený, je tiež daná technickým preukazom, pripojenie vozíka za auto ju neovplyvňuje.;)
vanilka
15.06.07,11:27
aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
?
alušik
15.06.07,12:00
duficek
15.06.07,12:15
este dodam, treba zaplatit aj cestnu dan ci ako sa to teraz vola...
alušik
15.06.07,12:18
aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
?

Sama v príspevku píšeš o zvýšení SZN v prípade súkromných vozidiel.:) ;)
Manual
15.06.07,12:28
aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
?
Tých 15% o ktorých hovorí §7 ods. 2 chápem tak, že základná máhrada t.j. 6,20 Sk/km sa zvýší o 15% to je na sumu 7,13 Sk. A základná náhrada sa používa pri súkromných osob. autách, ktoré sú využívané v podnikaní. V KJ treba vyznačiť jazdy, kedy sa jazdilo s vozíkom a podľa toho na tieto cesty si uplatniť zvýšené "kilometrovné".
alušik
15.06.07,12:30
Tých 15% o ktorých hovorí §7 ods. 2 chápem tak, že základná máhrada t.j. 6,20 Sk/km sa zvýší o 15% to je na sumu 7,13 Sk. A základná náhrada sa používa pri súkromných osob. autách, ktoré sú využívané v podnikaní. V KJ treba vyznačiť jazdy, kedy sa jazdilo s vozíkom a podľa toho na tieto cesty si uplatniť zvýšené "kilometrovné".
Janko, ale ona píše, že kúpili vozík do firmy, takže tam o zvýšení nemôže uvažovať.:)
rastom
15.06.07,12:33
Používanie vozíka ma samozrejme vplyv na spotrebu.
Je potrebné zvýšiť spotrebu o 15% pri použití vozíka.
V prípade uplatnovania paušálu... (auto podnikateľa, alebo zamestnanec)
Ak je auto firemené, tak sa to prejavý v spotrebe.
Avšak rozhodne to treba poznačiť do evidencie,
aby sa dala preukázať zvýšená spotreba auta.
Si myslím :D
Manual
15.06.07,12:39
Janko, ale ona píše, že kúpili vozík do firmy, takže tam o zvýšení nemôže uvažovať.:)
Ano, prehliadol som, ale zákon pravdepodobne na firemné autá nepamätá, lebo hovorí len o zvýšení základnej náhrady.
vanilka
15.06.07,13:27
dakujem za vycerpavajuce odpovede, ide o to, ze kedze dane auto odpisujem naraz neuplatnujem si amortizaciu v knihe jazd /6,20/ takze potom to vykompenzujem pri odpise?
alušik
15.06.07,13:34
dakujem za vycerpavajuce odpovede, ide o to, ze kedze dane auto odpisujem naraz neuplatnujem si amortizaciu v knihe jazd /6,20/ takze potom to vykompenzujem pri odpise?
Odpisy vozíka vypočítaš normálne - tie Ti pôjdu do nákladov. Amortizáciu samozrejme pri firemnom aute ani uplatňovať nemôžeš, keďže v tomto prípade si zahrňuješ do nákladov odpisy+všetky ostatné reálne výdavky na vozík - napr. opravy a pod.;)