Marykayka
15.06.07,12:36
Ahojte všetci, prosím o radu. V máji mi odišla jedna zamestnankyňa na materskú dovolenku, je to moja prvá materská tak som bola z toho ... Vtedy som študovala a nejako som sa dopátrala, čo treba kam poslať. Ale teraz mám opät problémik a hľadám to už 2 hodiny, ale nenašla som to a nemám sa s kým poradiť. Kto s tým prosím robíte, dajte mi vedieť. Teraz v máji boli 2 štátne sviatky a program mi i po nahodený dochádzky celý mesiac MD počíta mzdu 920 Sk z týchto 2 sviatkov. Je to tak? Platí sviatky materskej zamestnávateľ? Moc mi pomôže každá rada, lebo už neviem, kde by som to hľadala.
Ďakujem
alušik
15.06.07,10:38
Ak je vypísaná na materskú, zamestnávateľ už neplatí nič. Určite program prepočítať mzdu za sviatky nemal - asi bude nesprávne nahodená materská - nemoc.;)
endrju
15.06.07,10:41
Ahojte všetci, prosím o radu. V máji mi odišla jedna zamestnankyňa na materskú dovolenku, je to moja prvá materská tak som bola z toho ... Vtedy som študovala a nejako som sa dopátrala, čo treba kam poslať. Ale teraz mám opät problémik a hľadám to už 2 hodiny, ale nenašla som to a nemám sa s kým poradiť. Kto s tým prosím robíte, dajte mi vedieť. Teraz v máji boli 2 štátne sviatky a program mi i po nahodený dochádzky celý mesiac MD počíta mzdu 920 Sk z týchto 2 sviatkov. Je to tak? Platí sviatky materskej zamestnávateľ? Moc mi pomôže každá rada, lebo už neviem, kde by som to hľadala.
Ďakujem

Materské platí sociálna poisťovňa.
Pravdepodobne si niečo nenastavila alebo nenahrala v programe správne. Obvykle treba v prípade materskej dovolenky zmeniť stav z evidenčného na mimoevidenčný. Vtedy zvykne výpočet prebehnúť "bez závad". Ak chceš podrobnejšie informácie, odporúčam hľadať odpoveď v niektorej z podsekcií Porady v sekcii "Účtovné softvéry".
Marykayka
15.06.07,10:50
Díky moc, skúsim zmeniť ten stav, to ma nenapadlo, prípadne ručne vymažem tie 2 sviatky v dochádzke u nej, tam ma pustí a budem to riešiť u výrobcu software. Ďakujem, ste zlatí
Zoltán Kovács
15.06.07,10:51
Díky moc, skúsim zmeniť ten stav, to ma nenapadlo, prípadne ručne vymažem tie 2 sviatky v dochádzke u nej, tam ma pustí a budem to riešiť u výrobcu software. Ďakujem, ste zlatí

Ak som dobre pozrel používaš MRP na mzdy. Tento problém výrobca asi nevyrieši. Už to tu bolo párkrát preberané. Ja to riešim tak, že jednoducho nerátam mzdu, keď je na materskej.
nikulik
15.06.07,10:53
Pri materskej musiš zadať 23 pracovných dni, nie 21. Mal by sa ta program pýtať aj na kal.dni, to znamena, že zadaš od 01.05. do 31.05.a program by ti uz mal sam nahodiť, že to robí 23 prac.dní.