rommy
15.06.07,13:02
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Otvárali sme novú prevádzku a na oficiálne otvorenie sme pozvali hostí. Kupovali sme víno, jedlo, hudbu, tanečnú skupinu... a teraz mojich pár otázok v ktorých som si nie istá:
Výroba pozvánok s našim logom a menom je uznaný daň. výdavok?
Víno hudba, jedlo, tanečná skupina asi nie je uznaný daň. výdavok....
Darčekové tašky na ktoré sme prilepili naše meno a logo sú uznaný daň. výdavok?
Víno, ktoré sme hosťom pri odchode dali v týchto taškách a bol na každom víne štítok s poďakovaním a naším obch. menom a logom je uznaný daň. výdavok?
Moc by mi pomohla pomoc a usmernenie od vás, nie som si istá čo všetko uznať môžem a čo nie...
Vladimír Ozimý
15.06.07,11:14
treba si z toho zatriediť čo je reklamný predmet a čo pohostenie...to jest to čo papali a pili na akcii by som dal ako reprezentáciu to je nedaňový výdavok...tašku ak je hodnota do 500 Sk tak by som dal ako reklamný predmet do daňových výdavkov a to isté aj s vínom pokiaľ ako hovoríte že to obsahovalo vaše logo...

náklady na kapelu asi tiež nedaňové - uznané by boli len vtedy ak by boli súčasťou reklamnej kampane, vtedy sa výdavky na kapelu berú takisto ako druh reklamy a sú v plnej výške uznateľné...
Danila
15.06.07,11:17
Ja by som uznala len tašku s logom ako reklamný predmet ak bol do 500.-Sk a víno v ňom len ak ide o firmu zaoberajúcu sa výrobou vína. Ale to by asi nebolo za päťsto. Ostatné všetko nedaňový výdavok. Aj keď možno práve akcie za takéto výdavky prilákajú najviac klientov a teda aj rozšíria odbyt.
betka
15.06.07,11:19
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Otvárali sme novú prevádzku a na oficiálne otvorenie sme pozvali hostí. Kupovali sme víno, jedlo, hudbu, tanečnú skupinu... a teraz mojich pár otázok v ktorých som si nie istá:
Výroba pozvánok s našim logom a menom je uznaný daň. výdavok?- nedaňový výdavok
Víno hudba, jedlo, tanečná skupina asi nie je uznaný daň. výdavok....-reprezentácia (nedaňový)
Darčekové tašky na ktoré sme prilepili naše meno a logo sú uznaný daň. výdavok? danový výdavok
Víno, ktoré sme hosťom pri odchode dali v týchto taškách a bol na každom víne štítok s poďakovaním a naším obch. menom a logom je uznaný daň. výdavok? daňový výdavok, ak sa nedá logo odlepiť z fľaše, ak ste Vaše logo dali na krabicu-obal, už nejde o daňový výdavok, pretože krabica Vám nerobí reklamu, ale priamo vínko
Moc by mi pomohla pomoc a usmernenie od vás, nie som si istá čo všetko uznať môžem a čo nie...

...........................
rommy
15.06.07,14:05
Hm myslela som že tie pozvánky sú daňovo uznané... S tým vínom v darčekových taškách to urobili tak, že ten štítok bol na šnúrke priviazaný na fľašu.
betka
15.06.07,15:47
TAk by som to neposudzovala za reklamu, ale reprezentáciu.