M&G
15.06.07,13:23
Ahojte, mám dosť zlú alergiu na slnko. Celé ruky, nohy a dekolt mám vyhádzaný svrbivými pupákmi, ako keby som bola celá doštípaná od komárov. Užívala som ZODAC, ale nepomáha mi. Ani Eucerin nezaberá, už dva týždne sa trápim a je to čím ďalej horšie. Stačí pár minút na slnku a vyzerám ako keby ma práve niekto vytiahol zo žihlavy. Neviete mi niečo poradiť???
Dada
15.06.07,11:25
Nezdržiavaj sa na slnku ak nemusíš. Choď s tým k alergológovi a na kožné. Netreba to podceniť. Koža je dosť citlivá.
Muška
15.06.07,11:26
Mám také isté problémy, preto musím v lete nosiť blúzky s dlhým rukávom, nohavice a dlhé šaty - čo najmenej slnečných lúčov priamo na pokožku. Našťastie ZODAC mi ešte zaberá, ale tiež zvyšujem dávkovanie.
M&G
15.06.07,11:27
rada by som nechodila na slnko, ale stačí aby som prešla z domu na zastávku a mám to :-(
ďakujem, v pondelok už idem k lekárovi. K alergológovi ma asi musí poslať obvodný, že ?
M&G
15.06.07,11:27
Mám také isté problémy, preto musím v lete nosiť blúzky s dlhým rukávom, nohavice a dlhé šaty - čo najmenej slnečných lúčov priamo na pokožku. Našťastie ZODAC mi ešte zaberá, ale tiež zvyšujem dávkovanie.

ja som brala 2x denne a nezabralo, koľko berieš ty ?
Dada
15.06.07,11:29
Dievčence a nezabudnite papať aj Betakarotén.
Muška
15.06.07,11:30
Daj vedieť ako si dopadla.
Lebo výsledok mojich vyšetrení je "Alergia na slnečné lúče" a teda sa mu mám vyhýbať :D
Dada
15.06.07,11:31
mimotemy A alergia na mesačné lúče neexistuje? :D
M&G
15.06.07,11:34
Daj vedieť ako si dopadla.
Lebo výsledok mojich vyšetrení je "Alergia na slnečné lúče" a teda sa mu mám vyhýbať :D


a nedal ti ani nejaké lieky na zmiernenie ?????
M&G
15.06.07,11:34
mimotemy A alergia na mesačné lúče neexistuje? :D


dúfam, že nie, lebo keby hej, určite by som chytila aj tú a potom už neviem kedy by som vychádzala von :eek:
Muška
15.06.07,11:40
a nedal ti ani nejaké lieky na zmiernenie ?????
Najskôr som začala tým Claritin /neviem ako sa to píše/, no a potom som vyfasovala ZODAC.....a moje prvé príznaky sú, že sa začnem tak nenápadne škrabkať vo výstrihu ..., tak okamžite si prasknem ZODAC a po 4 h ďalší a potom to už sledujem, čo a ako. Ale stane sa mi že si dám ZODAC aj 4 x za deň. /ale to je svojvoľné, poraď sa s lekárom/.

No a natieram sa Fenistilom /zasa neviem sa to píše/, alebo tou zelenou Alpou ale stane sa mi, že v noci musím vstať a ísť do sprchy, lebo sa to fakt niekedy nedá vydržať.
M&G
15.06.07,11:46
Muška moc ďakujem za rady. Uvidím čo mi povie lekár a potom ti napíšem ako som dopadla. V najhoršom budem aj ja nosiť dlhé rukávy, čiapku a nohavice .-)
M&G
15.06.07,11:47
;) ĎAKUJEM ZA RADY !!!
rada
15.06.07,11:50
Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.
M&G
15.06.07,11:51
Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.


Betakaroten beriem, aj zodac a nepomáhajú .. ten DAYLONG nepoznám. Je to na predpis?
Danila
15.06.07,11:53
Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.Daylong je vynikajúci. Aj na pleť. Ale pozor na oči. Natierať okolo očí veľmi opatrne. Ak sa napriek tomu do očí dostane tak plačem celý deň.
Muška
15.06.07,11:56
A neužívaš nejaké iné lieky.....lebo alergia na slnko sa zhoršuje ak užívaš nejaké lieky a chodíš po slnku.
M&G
15.06.07,11:58
A neužívaš nejaké iné lieky.....lebo alergia na slnko sa zhoršuje ak užívaš nejaké lieky a chodíš po slnku.


jediné čo beriem je antikoncepcia... ale beriem ju asi 5 rokov a až teraz posledné dva mám problémy
rada
15.06.07,12:03
Betakaroten beriem, aj zodac a nepomáhajú .. ten DAYLONG nepoznám. Je to na predpis?
Nie, nie je to na predpis. Mliečko má chrániť pokožku pred slnečným žiarením. Je to swiss made. Myslím, že faktory sú rôzne. Ja ako som napísala na odporúčanie alergologičky som zakúpila faktor ochrany 16. Je pomerne drahé 200 ml stálo 450,- Sk, ale čo človek neurobí keď by mu to malo pomôcť. Skúsenosť s tým zatiaľ mama nemá, ale keďže dôverujem alergologičke a viem, že vždy dobre poradí predpokladám, že to mame pomôže ako tak ochrániť pokožku pred slnkom.
Muška
15.06.07,12:03
rada
15.06.07,12:15
Mrkni sem http://lesk.zoznam.sk/cl/10171/160825/Nastrahy-leta-Alergia-na-slnko
Prebehla som si to. V súvislosti s tým ma napadlo, že ten betakaroten čo som na odporúčanie zakúpila bol v kombinácii so zinkom,vitamínom C a E.
M&G
15.06.07,12:16
ďakujem všetkým, článok som si prečítala a určite by som ho ocenila bodíkmi, keby sa dalo ... zasa som o niečo múdrejšia
priscila
15.06.07,12:31
Ahojte, ja mám alergiu na slnko už takmer 10 rokov,a verte za tie roky som vyskúšala všetko.Pomohlo mi chvíľu skoro všetko ale dnes už nič.Tak že naozaj pomáha len dlhý rukáv a plátené nohavice.Ja mám dokonca aj na narte a prstoch na nohách pľuzgieriky a 10 rokov sa vôbec neslním a nechodím v lete na dovolenku a plávam len keď všetci idú pomaly domov z kupka hrúza :mee: a preto nemám vôbec rada leto držím Vám palce ale veľa výdrže
M&G
15.06.07,12:34
Ahojte, ja mám alergiu na slnko už takmer 10 rokov,a verte za tie roky som vyskúšala všetko.Pomohlo mi chvíľu skoro všetko ale dnes už nič.Tak že naozaj pomáha len dlhý rukáv a plátené nohavice.Ja mám dokonca aj na narte a prstoch na nohách pľuzgieriky a 10 rokov sa vôbec neslním a nechodím v lete na dovolenku a plávam len keď všetci idú pomaly domov z kupka hrúza :mee: a preto nemám vôbec rada leto držím Vám palce ale veľa výdrže


ďakujeme a budem držať palčeky aj tebe, možno vymyslia niečo, čo ti pomôže .-)
Muška
15.06.07,12:38
Muška
15.06.07,12:40
Psycholog
15.06.07,13:30
Fenistil gel je pro tento kožní problém vhodný, protože s ním nesmíte na slunce a to vy opravdu nesmíte. Při jiných protialergických problémech může kombinace slunečního ozáření a fenistilu způsobit vleklé záněty a otoky.
Z přírodních látek nejlépe fungují uklidňující večerní koupele = 2 litry mléka z obchodu nalijeme do vlažné vody ve vaně a ležíme v ní max. 10 minut, dokud je voda příjemně teplá.
Nebo odvar ovoce černého bezu (Fr.) a třezalky/ľubovník bodkovaný (Hb.) v poměru 1:1. Obkládat postižená místa. Petr
Pozor! doplněno o článek a odvolávku na www.proalergiky.cz
jess
15.06.07,13:52
Nie, nie je to na predpis. Mliečko má chrániť pokožku pred slnečným žiarením. Je to swiss made. Myslím, že faktory sú rôzne. Ja ako som napísala na odporúčanie alergologičky som zakúpila faktor ochrany 16. Je pomerne drahé 200 ml stálo 450,- Sk, ale čo človek neurobí keď by mu to malo pomôcť. Skúsenosť s tým zatiaľ mama nemá, ale keďže dôverujem alergologičke a viem, že vždy dobre poradí predpokladám, že to mame pomôže ako tak ochrániť pokožku pred slnkom.

Drahé je, ale keď si vezmeš, že ti stačí sa natrieť len raz denne, tak drahé nie je. Ja si ho tiež idem kúpiť, lebo sa chystáme do Chorvátska a už teraz máme hrôzu zo svrbenia. Mne sa vyhodia svrbivé pľuzgieriky v dekolte, a po celých rukách. Fenistil ani Zodac nepomáha, ba ani Panthenol. Je to na nevydržanie:eek::mee::mee: . Celé ruky mám fľakaté od tých vyrážok. Každá vyrážka sa mi "zahojí" jazvou - hnedým fľakom.

Po minulé roky som chodila po pláži v košeli a so šatkou na krku ako ťuk-ťuk....
Hlinkovx
15.06.07,14:25
tak toto všetko poznám..
a tiež mi na to vôbec nič nepomáha... vyskúšala som už všetko..
ak idem na slnko.. na koži sa mi vytvoria také malé bolestivé pupienky..
a pokožka strašne páli..
a navyše..ešte mi to aj oči ťahá a potom aj slzia..prskám a tak...jednoducho paráda...nie je nad zimu so snehom :D:D
jess
15.06.07,14:32
tak toto všetko poznám..
a tiež mi na to vôbec nič nepomáha... vyskúšala som už všetko..
ak idem na slnko.. na koži sa mi vytvoria také malé bolestivé pupienky..
a pokožka strašne páli..
a navyše..ešte mi to aj oči ťahá a potom aj slzia..prskám a tak...jednoducho paráda...nie je nad zimu so snehom :D:D

do jaskyneeeeeéééééééééééé :D:D:D:D:D
Hlinkovx
15.06.07,14:44
do jaskyneeeeeéééééééééééé :D:D:D:D:D
Daška,
správne...ľadovej... a s navozeným snehom :D:D
chanell
15.06.07,15:25
Musím povedať, že všetky tieto problémy takisto dobre poznám.
Ja denne užívam Tellfast (je to na atopický ekzém), ale tento rok mám pocit, že budem musieť zmeniť. Odporúčam natierať sa opalovacím krémom aj viac krát denne - aj ked je písané, že vydrží na 24 hodín, tak je to blbosť, a nevystavovať sa slnku.

Ale určite to netreba podceňovať. Moja alergologička mi povedala, že táto slnečná alergia ide ruka v ruke s astmou. A aj ked teraz na astmu netrpím, je dosť možné, že môže vypuknúť. Dúfam, že liečením tú astmu čo najviac oddialim.

A to, že som aj po lete biela a po opálení skoro žiadnej stopy, mi občas vadí, ale radšej byť biela ako celá pľuzgieriková .....
DanielaSL
15.06.07,17:54
Pre alergiu na slnko Daylong je neúčiný...mám to vyskúšané x - krát a ani žiadne užívanie Betakaroténu. Najnovšie som počula , že je to dokonca škodlivé. Jedine Eucerin zaberá. Dostať ho tento rok už aj na Slovensku. Skúste.... Moja alergia však nesvrbí. Alergiu mám už hádam 15 rokov a nedá sa skrývať pred slnkom, najmä keď idete k moru. Skúšala som už skutočne všetko, čo mi kto odporučil, včítane kožnej lekárky. Eucerin bola jediná vec , ktorá zabrala asi tak, že keď sa mi alergia objavila , tak po natieraní Eucerinom sa stratila. Čoskoro idem na dovolenku, Eucerin vo všetkých faktoroch už mám nachystaný, ako zaberie dám vám vedieť, lebo tento rok sa nebudem natierať ničím iným len týmto prostriedkom.
Muška
15.06.07,18:42
Tak Danielka.....:eek:
tu som písala, http://www.porada.sk/showpost.php?p=482124&postcount=26 že používam Eucerin a že tento rok skúsim Daylong.....tak fčul neviem. Mám ostať radšej pri Eucerine:rolleyes:
endrju
15.06.07,19:28
Muška, odporúčam zostať "v prírode" - tej Tvojej. Najmä odporúčam kvalitný slnečník v tej prírode :D
Muška
15.06.07,19:40
Muška, odporúčam zostať "v prírode" - tej Tvojej. Najmä odporúčam kvalitný slnečník v tej prírode :D

Andrejko, Ty si proste najsamlepší lekár ;)
Máš pravdu v tej mojej prírode nem-chytím žiadnu alergiu :D.
DanielaSL
15.06.07,19:58
Tak Danielka.....:eek:
tu som písala, http://www.porada.sk/showpost.php?p=482124&postcount=26 že používam Eucerin a že tento rok skúsim Daylong.....tak fčul neviem. Mám ostať radšej pri Eucerine:rolleyes:

Muši je to na tebe...ale ja mám s Daylongom len samé zlé skúsenosti. Eucerin mi dali takí mladí bystričania raz na dovolenke, keď videli moju alergiu. Alergia sa mi po natretí začala strácať a potom sa už viac neobjavila. Akurát sa to ale na Slovensku nedalo pozháňať. Tak mi to dcéra priniesla zo zahraničia. Ale aby to malo účinok , tak si myslím, že netreba sa začať natierať inými prostriedkami, len Eucerinom. Vlani mi druhá dcéra priniesla niečo iné - SUN E45, ale to bolo tiež nanič. Pretože som mala Eucerinu málo, tak som ho použila vždy ako sa mi alergia objavila. Teraz ho mám slušnú zásobu, tak som zvedavá.
Muška
15.06.07,20:07
Danielka,
ja som si Eucerin kupovala v Rakúsku, ale už ho dostať aj u nás a ja som taká "lenivá", že si ho nechávam nosiť kurierom www.mojalekaren.sk
Muška
15.06.07,20:08
DanielaSL
15.06.07,20:11
Áno , aj títo bystričania ho kupovali v Rakúsku. Muši to je jedno odkiaľ si ho nechávaš nosiť. Skús Daylong a potom mi povieš, čo je lepšie..... ja s ním ale nemám dobrú skúsenosť. Ja sa vždy pred dovolenkou trochu postupne opaľujem v solárku, na dovolenke sedím pod slnečníkom, ale pred slnkom sa celkom skryť nedá , ale s Eucerinom je to oveľa oveľa pre mňa lepšie.
Muška
15.06.07,20:17
Danielka,
ja už som tiež zásobená Eucerinom a sprchový gel Eucerin vyskúšam prvý krát. Kúpim drahému Daylong /hoci on by sa mohol aj naftou natrieť a nič sa mu nestane/ a vyskúšam ho a uvidím.
M&G
19.06.07,05:57
Ahoje, včera som bola u lekára kvôli tej mojej alergii a sprdol ma, že som neprišla skôr. ZODAC vraj na môj typ alergie nezaberá a EUCERIN alebo DAYLONG treba začať používať skôr, v štádiu keď je alergia naplno rozbehnutá ani jeden z nich nezaberie. Dostala som na predpis DITHIADEN 2x denne a mastičku LOCOID LIPOCREAM a musím povedať, že sa to malinko lepší. Aspoň to už tak veľmi nesvrbí .. Takže odporúčam zájsť k lekárovi ..
učtovníčka
19.06.07,06:41
2x tabletka DITHIADEN však to je na tito letné horúčavy ako klepnutie po hlave. Je to riadny oblbovák, ja si dávam len keď ma to veľmi svrbí na noc a ráno som ešte oťapnutá. Mne zabral podľa rady lekárničky Fenistil gel.
Alergologičke sa to zdalo že na veľkej ploche je to ako 5 násobná dávka protialergických tabliet ale mi to pomohlo a tak sa to dalo zniesť. Asi 2 x som natrela a ustúpilo to a nesvrbelo. Teraz mi to ešte niekedy sčervenie ale už tak nesvrbí. Podľa rady lekárky žiadne opaľovacie a kozmetické krémy na to nepatria. Ešte to zhoršia.
M&G
19.06.07,07:08
Aj ja si myslím, že človek s takouto alergiou by sa mal vyhýbať kozmetickým prípravkom ..
M&G
20.06.07,06:14
chcem sa spýtať, či niekto s alergiou na slniečko skúšal ísť do solárka a ako to naňho pôsobilo .. ďakujem
Milla
20.06.07,08:02
Dobrý deň, chcem sa spýtať, tie vyrážky vyzerajú ako od komára? Totiž moja dcéra má asi dva týždne také pupáčiky po tele, svrbý ju to. Ideme na dovolenku, tak som ju poslala k lekárke, dnes išla , poslala ju ku kožnej, tá jej povedala, že to alergia na oblečenie, ktoré si skušala v nejakom obchode alebo podobne. Keď to tu čítam, tak neviem, či to nebude na to slnko. Má astmu, užíva Zodac. Neviem si predstaviť, že si skúšate šaty v obchode, máte ich na sebe 5 minút, a potom dva- tri týždne máte z toho vyrážky. Ono je možné asi čokoľvek, ale sa mi veľmi nezdá.
M&G
20.06.07,10:15
hej, tie pupáčiky sú ako štipance od komára. Doporučujem neškriabať si to, je možnosť, že zostanú jazvy. Treba to potierať fenistil gelom, alebo navštíviť lekára, nech jej predpíše masť a tabletky (antihistaminiká) na zmiernenie ...
jess
20.06.07,10:20
Ja nemám veľkosti ako od komára, od komára mám štípance priemeru cca 1 - 1,5cm.
Alergia na slnko : v mojom prípade sú to drobné červené svrbivé pupáčiky max.veľkosti špendlíkovej hlavičky na krku, dekolte a rukách. Sú naliate vodou a príšerne to svrbí, ale to až v tom najhoršom štádiu. Niekedy ich ani nevidno a idem zošalieť od svrbenia.Teraz som v štádiu, že ma strááááášne svrbí krk.:mee: Kúpila som si DAYLONG 16 aj ZODAC, tak idem testovať.
DanielaSL
20.06.07,10:26
chcem sa spýtať, či niekto s alergiou na slniečko skúšal ísť do solárka a ako to naňho pôsobilo .. ďakujem

Mne to dokonca odporúčala moja kožná lekárka pred dovolenkou. Ináč mám veľmi bledú pokožku, alergiu na slnko, ktorá však nesvrbí, robia sa mi len nepekné červené fľaky zvyčajne po rukách, navyše mám alergiu na parfémové zložky. Chodím teda pred tým než idem na dovolenku do solárka , ale používam vždy opaľovacie prostriedky do solária a chodím tam len na veľmi krátky čas...cca tri minúty. Nerobí mi to nič. Koža je v pohode, trošku zhnednem. Ja som používala Eucerin na tie moje fľaky a fľaky sa mi po natieraní Eucerinom stratili. Teraz idem budúci týždeň k moru, už len Eucerinom sa budem natierať a som zvedavá , či sa fľaky objavia.
M&G
20.06.07,10:28
Ja nemám veľkosti ako od komára, od komára mám štípance priemeru cca 1 - 1,5cm.
Alergia na slnko : v mojom prípade sú to drobné červené svrbivé pupáčiky max.veľkosti špendlíkovej hlavičky na krku, dekolte a rukách. Sú naliate vodou a príšerne to svrbí, ale to až v tom najhoršom štádiu. Niekedy ich ani nevidno a idem zošalieť od svrbenia.Teraz som v štádiu, že ma strááááášne svrbí krk.:mee: Kúpila som si DAYLONG 16 aj ZODAC, tak idem testovať.

skús navštíviť lekára .. mne ZODAC nepomohol a DAylong pomáha pred vypuknutím alergie...
DanielaSL
20.06.07,10:28
Ja nemám veľkosti ako od komára, od komára mám štípance priemeru cca 1 - 1,5cm.
Alergia na slnko : v mojom prípade sú to drobné červené svrbivé pupáčiky max.veľkosti špendlíkovej hlavičky na krku, dekolte a rukách. Sú naliate vodou a príšerne to svrbí, ale to až v tom najhoršom štádiu. Niekedy ich ani nevidno a idem zošalieť od svrbenia.Teraz som v štádiu, že ma strááááášne svrbí krk.:mee: Kúpila som si DAYLONG 16 aj ZODAC, tak idem testovať.

Dáši radšej si si mohla kúpiť Eucerin..... je síce na našom trhu neznámy, ani v lekárňach o ňom nepočuli a ani kožní lekári ho nepoznajú. Objavil sa tu až tento rok. Ja mám s ním oveľa lepšiu skúsenosť ako s Daylongom.
M&G
20.06.07,10:30
Mne to dokonca odporúčala moja kožná lekárka pred dovolenkou. Ináč mám veľmi bledú pokožku, alergiu na slnko, ktorá však nesvrbí, robia sa mi len nepekné červené fľaky zvyčajne po rukách, navyše mám alergiu na parfémové zložky. Chodím teda pred tým než idem na dovolenku do solárka , ale používam vždy opaľovacie prostriedky do solária a chodím tam len na veľmi krátky čas...cca tri minúty. Nerobí mi to nič. Koža je v pohode, trošku zhnednem. Ja som používala Eucerin na tie moje fľaky a fľaky sa mi po natieraní Eucerinom stratili. Teraz idem budúci týždeň k moru, už len Eucerinom sa budem natierať a som zvedavá , či sa fľaky objavia.

držím palce, nech sa neobjavia ... tuším budúci rok zájdem aj ja do solárka, nie preto, že by som sa chcla opáliť (lebo ja sa veľmi ťažko opaľujem), ale snáď to trošku stlmí tú alergiu
DanielaSL
20.06.07,10:31
skús navštíviť lekára .. mne ZODAC nepomohol a DAylong pomáha pred vypuknutím alergie...

Pre tromi rokmi som išla vyzbrojená len Daylongom, vôbec som nemala alergiu. Mala som aj vyšší aj nižší faktor, ale alergia sa mi objavila aj tak, takže na žiadne jeho účinky pred alergiou neverím.
M&G
20.06.07,10:33
Pre tromi rokmi som išla vyzbrojená len Daylongom, vôbec som nemala alergiu. Mala som aj vyšší aj nižší faktor, ale alergia sa mi objavila aj tak, takže na žiadne jeho účinky pred alergiou neverím.

ja som daylong neskúšala, mne len lekár povedal, že keď už som vyhádzaná, tak sa mi neoplatí kupovať ho ..
DanielaSL
20.06.07,10:43
ja som daylong neskúšala, mne len lekár povedal, že keď už som vyhádzaná, tak sa mi neoplatí kupovať ho ..

A neoplatí sa ti ani pred tým. Lekári ho radi doporučujú, minule som čítala o jeho dobrých účinkoch ,ale v súvislosti s rakovinou kože. Ale na alergiu na slnko nie je dobrý. Skús radšej ten Eucerin.... skutočne toto je jediná vec , ktorá na mňa zabrala tak, že fľaky sa mi začali strácať a po krátkom čase zmizli úplne.... dokonca som sa potom opaľovala s mierou..a dokonca som prišla domov aj hnedá..nie ako indián, ale bolo vidieť, že som tmavšia ako obvykle. A fľaky sa mi už neobjavili.
M&G
20.06.07,10:55
A neoplatí sa ti ani pred tým. Lekári ho radi doporučujú, minule som čítala o jeho dobrých účinkoch ,ale v súvislosti s rakovinou kože. Ale na alergiu na slnko nie je dobrý. Skús radšej ten Eucerin.... skutočne toto je jediná vec , ktorá na mňa zabrala tak, že fľaky sa mi začali strácať a po krátkom čase zmizli úplne.... dokonca som sa potom opaľovala s mierou..a dokonca som prišla domov aj hnedá..nie ako indián, ale bolo vidieť, že som tmavšia ako obvykle. A fľaky sa mi už neobjavili.


skúsim dobrať lieky a masť, čo mám od lekára a keď to nepomôže, skúsim ten Eucerin .. nerada by som to teraz miešala ...
:(
ekovm
20.06.07,10:57
Aj ja mám také isté problémy so slnkom. Mne sa osvedčilo /ja viem že to je nezdravé/ SOLARIUM.
Vo veľmi malých dávkach začínam si to dávkovať. a potom raz za 2 týždne opakujem. Keď si mi pokožka zvikne na tie lúče nereaguje tak dráždivo na slnko. A ešte dobrá rada. Existuje 50 faktorové mlieko pre deti, ktorým si natieram hruď /lebo tú mám najviac postihnutú/. Zatiaľl sa však držím a alergia ma obchádza a som už celkom hnedá.
M&G
20.06.07,11:05
Aj ja mám také isté problémy so slnkom. Mne sa osvedčilo /ja viem že to je nezdravé/ SOLARIUM.
Vo veľmi malých dávkach začínam si to dávkovať. a potom raz za 2 týždne opakujem. Keď si mi pokožka zvikne na tie lúče nereaguje tak dráždivo na slnko. A ešte dobrá rada. Existuje 50 faktorové mlieko pre deti, ktorým si natieram hruď /lebo tú mám najviac postihnutú/. Zatiaľl sa však držím a alergia ma obchádza a som už celkom hnedá.


a po solárku si nemala žiadnu nežiaducu reakciu pokožky?
ekovm
20.06.07,11:13
Trošku som mala začervenelú pokožku, ale som nemala vyrážky, svrbenie a pálenie. Natri si to potom DERMAZINOM , používa sa na popáleniny , ukľudní to pokožku.
M&G
20.06.07,11:28
ok, moc dík za radu .. určite to skúsim ..
DanielaSL
13.07.07,07:19
Danielka,
ja už som tiež zásobená Eucerinom a sprchový gel Eucerin vyskúšam prvý krát. Kúpim drahému Daylong /hoci on by sa mohol aj naftou natrieť a nič sa mu nestane/ a vyskúšam ho a uvidím.

Muši tak z dovolenky som doma, celkom pekne opálená. Alergiu sme s sb nemali, natierali sme sa len Eucerinom 25 a potom 15. Aj mlieko po opaľovaní sme mali tejto značky. Takže odskúšané, fungovalo to.
Len chcem doplniť. Eucerin má mlieka aj na opaľovanie , ale aj na ochranu pred alergiou, takže treba si dať pozor, ktoré kupujete, lebo mne sa stalo, že som kúpila dve 15-ky a doma som si všimla, že nie sú rovnaké..... takže alergici len toto čo je špeciálne proti alergii. Aj keď teda môj muž používal potom aj to klasické, a alergiu nedostal ani tak.
Vianocka
13.07.07,08:35
Pripájam aj moju skúsenosť. Budem rada, ak to pomôže aspoň jednej z vás. Každá máme iné dispozície a preto je tu aj toľko názorov.
Aj ja mávam (mávala som) problémy so svrbivými vyrážkami. Myslela som si, že sa od svrbenia zbláznim a dovolenku som brala ako nutné zlo, doprovod mojich chlapov, ktorí také problémy nepoznajú.
Tento rok som už z dovolenky v Chorvátsku doma. Mala som so sebou tieto prípravky - fenistil gél, čerstvo vytopenú bravčovú masť, tabletky betakaroténu, kalciovú masť (Calcium panthothenicum) a opaľovací krém z lekárne (LA ROCHE-POSAY s 50 ochranným faktorom / UVA, UVB ANTHELIOS XL).
A postupovala som takto - na pláž sme prvé 3 dni chodili až po 15,00 hod a tvár a dekolt som si pred slnkom chránila. Vyrážky sa mi síce v malej miere vyhodili hneď v prvý deň, ale už na druhý deň boli príznaky slabšie a na tretí deň sa úplne stratili. Takže konečne som si dovolenku užila a neskutočne som sa opálila.
Ráno som sa natierala na postihnutých miestach kalciovou masťou, na pláži som si naniesla aj opaľovací krém (aj viackrát za deň, po kúpaní). Ráno som si dala aj tabletku betakaroténu. Večer som sa sprchovala vlažnou vodou. Dekolt som si umývala toaletným mydlom. Po osprchovaní som sa natrela kalciovou masťou a fenistilom. Telo som si natierala čerstvo vytopenou neslanou bravčovou masťou, ktorú som po celý čas udržiavala v chladničke.
M&G
13.07.07,09:10
Vianocka, koľko stojí ten opaľovací krém? Ja som si kúpila detský protialergénny NIVEA 50+ a bol mooooc drahý. 500Sk za takú malú tubu, že na jednu dovolenku by mi nestačil. A aké účinnky má ta masť? O tom som ešte nepočula ..

A Daniela, gratulujem, budúci rok ten Eucerin určite vyskúšam aj ja. Pls, nebola si pred dovolenkou aj v solárku?
DanielaSL
13.07.07,09:31
Vianocka, koľko stojí ten opaľovací krém? Ja som si kúpila detský protialergénny NIVEA 50+ a bol mooooc drahý. 500Sk za takú malú tubu, že na jednu dovolenku by mi nestačil. A aké účinnky má ta masť? O tom som ešte nepočula ..

A Daniela, gratulujem, budúci rok ten Eucerin určite vyskúšam aj ja. Pls, nebola si pred dovolenkou aj v solárku?

Prečo až budúci rok? Vyskúšaj už tento rok...áno v solárku som bola asi 5 x po 3 minúty. Vidíš vyhodíš kopec korún za krém, ktorý ti ani pomôcť nemusí. Eucerin je tiež drahý, ale aspoň účinný. Napokon všetky krémy s vyšším faktorom majú aj vyššiu cenu.
Vianocka
13.07.07,10:44
Vianocka, koľko stojí ten opaľovací krém? Ja som si kúpila detský protialergénny NIVEA 50+ a bol mooooc drahý. 500Sk za takú malú tubu, že na jednu dovolenku by mi nestačil. A aké účinnky má ta masť? O tom som ešte nepočula ..

A Daniela, gratulujem, budúci rok ten Eucerin určite vyskúšam aj ja. Pls, nebola si pred dovolenkou aj v solárku?

Krém stál cca 600 SK, ale keď som ho kupovala bola pribalená aj osviežujúca minerálna voda v spreji na tvár. Ja som ho používala najviac a nešetrila som, sem-tam som natrela aj mažela a syna a ešte mi z neho ostalo.

A čo sa týka tej bravčovej masti, to je recept od mojej babičky, veď kedysi ženy nemali možnosť používať také prípravky ako my, ale práve len tie prírodné maste, ktoré si po domácky vyrobili.
alenad
17.07.07,05:37
S opaľovacími prostriedkami LA ROCHE-POSAY (Anthelios ) mám toto leto aj ja veľmi dobré skúsenosti. Prvá dovolenka bez vyrážok, svrbenia, pálenia. Je celkom možné, že som nebola alergicka na slnko, ale práve na parfumáciu opaľovacích prípravkov. Tak-že toho roku bolu opaľovanie drahšie, ale bez utrpenia.
stella125
24.07.07,09:46
Pohar
24.07.07,09:56
moja znama to ma tiez, az sa vyhadzuje do pluzgierov......v lekarni jej poradili nejaky super gel, ale neviem nazov........skoc do lekarne a vypytaj rovno nieco na alergiu na slnko.....oni urcite vedia. Vela stastia.
AlQex
30.07.07,09:14
Alergia na slnko sa vyskytuje dost casto v dnesnej dobe. Odporucane lieky su zodac a fenistil.No jeden z najucinnejsich je sol z mrtveho mora z harmancekom alebo s levandulou. Zakupit si ich mozete v bylinkovych obchodikoch.Vrelo odporucam. hned vam to prejde.:):):):):):)
jess
30.07.07,09:19
Alergia na slnko sa vyskytuje dost casto v dnesnej dobe. Odporucane lieky su zodac a fenistil.No jeden z najucinnejsich je sol z mrtveho mora z harmancekom alebo s levandulou. Zakupit si ich mozete v bylinkovych obchodikoch.Vrelo odporucam. hned vam to prejde.:):):):):):)
Mne bohužiaľ ani Fenistil ani Zodac nezaberá. Zodac už beriem pekných pár rokov na alergiu na chlad, ale pri alergii na slnko je nulový. aj teraz mám dekolt samú svrbivú vyrážku a to som sa toto leto ešte neopaľovala a natieram sa Daylong 16. V auguste idem do Chorvátska, tak už sa teším :eek::eek::eek::eek::o:o:o:o ako ma bude všetko svrbieť.

A čo s tou soľou treba robiť ?
Janca
30.07.07,09:40
jess, téma na alergiu na chlad nie je založené, môžeš mi cez alebo aj tu na porade napísať niečo viac o nej, moja sestra má podozrenie, že jej 7-ročné dvojičky ju majú ?
DanielaSL
30.07.07,09:45
Mne bohužiaľ ani Fenistil ani Zodac nezaberá. Zodac už beriem pekných pár rokov na alergiu na chlad, ale pri alergii na slnko je nulový. aj teraz mám dekolt samú svrbivú vyrážku a to som sa toto leto ešte neopaľovala a natieram sa Daylong 16. V auguste idem do Chorvátska, tak už sa teším :eek::eek::eek::eek::o:o:o:o ako ma bude všetko svrbieť.

A čo s tou soľou treba robiť ?

Dáška mne nezaberá ani Zodac ani Fenistil tiež , zabral mi Eucerin 100%.Skús ho, je vyvinutý špeciálne , aby zabránil vzniku alergie, Daylong na to nie je..... a cenove sú na jednej úrovni.
jess
30.07.07,10:04
Dani, napíš mi prosím ťa celý názov, čo si mám v lekárni pýtať.

Aj muž má to isté. Ja mám svrbivé šialenstvo v dekolte, na krku a na rukách, ale muž má napríklad pod kolenami (z druhej strany) a aj pod pazuchami. Kozmetiku novú nemá a je to letná záležitosť už pár rokov. Keď sme boli pred 2 rokmi v Bulharsku, celý čas sme mali pod mrakom, sem-tam slniečko...bolo super...posledné 2 dni však vyšlo priame slnko a hneď sme sa povyhadzovali.
DanielaSL
30.07.07,10:18
Dani, napíš mi prosím ťa celý názov, čo si mám v lekárni pýtať.

Aj muž má to isté. Ja mám svrbivé šialenstvo v dekolte, na krku a na rukách, ale muž má napríklad pod kolenami (z druhej strany) a aj pod pazuchami. Kozmetiku novú nemá a je to letná záležitosť už pár rokov. Keď sme boli pred 2 rokmi v Bulharsku, celý čas sme mali pod mrakom, sem-tam slniečko...bolo super...posledné 2 dni však vyšlo priame slnko a hneď sme sa povyhadzovali.

Dáši volá sa to len jednoducho Eucerin - opaľovacie mlieko proti slnečnej alergii. Majú faktor 25 aj 15. Dostaneš to len v lekárni aj to nie v každej.Ale treba si dať pozor, Eucerin 15 majú dva druhy , jeden je klasické opaľovacie mlieko a jedno je to proti alergii. My máme s mužom alergiu na slnko obidvaja, tento krát sme sa natierali len Eucerinom a nemali sme žiadny problém.A to sme omylom kúpili jednu 15-ku tú klasickú. Sú aj iné faktory , ale proti alergii je 25 a 15. Je to super, konečne sme mali raz dovolenku bez problémov.
jess
30.07.07,10:23
OK Dani, kúpim a koncom augusta dám vedieť ako sme dopadli.....idem až 14-teho
DanielaSL
30.07.07,10:32
Dáši ja som to používala vlani len vtedy keď sa mi objavila alergia , lebo som mala len jedno mlieko a to som si šetrila. Vždy sa mi po Eucerine stratila. Mala som to z Nemecka. Tento rok sa to objavilo konečne aj na našom trhu a tak som sa už od januára zásobila. Mali sme jeden 25, jeden 20 - ale ten bol tiež len klasické mlieko na opaľovanie a tie dve 15 -ky. Dokonca aj mlieko po opaľovaní som kúpila Eucerin a dopadlo to výborne..... už nikdy sa nebudem natierať iným prostriedkom. A to som za tie roky čo mám alergiu na slnko vyskúšala všetko čo mi radili a nepomohlo nikdy nič, len tento Eucerin. Dokonca tento rok som nebrala ani Betakarotén odkedy som počula, že škodí na iné...
jess
30.07.07,10:41
Stačí mi aj 15-tka ? Chcem sa aj opáliť :cool:.

V júli sme boli v Tatrách cez tie horúčavy a natrela som sa len Daylongom. Ruky ok, sem-tam 1-2 svrbivé vyrážky, ale dekolt trošičku svrbel.
DanielaSL
30.07.07,11:18
Neviem aká si pokožka a ako sa opaľuješ, ja som veľmi bledá , chytá ma do červena , ja som potrebovala tú 25-ku. Natierali sme sa ňou prvé dva-tri dni. Potom sme používali 20-ku - hoci tá nebola na alergiu a nakoniec ja 15-ku protialergickú a môj muž klasickú. Ale v čase odchodu som bola v štádiu, keď som sa mohla opaľovať už viac alebo poprípade znížiť ešte faktor. Všetci mi hovorili, že som opálená a to som sa ani moc nevytŕčala na slnku, len trochu ráno a potom až od 16.30. Ja by som na tvojom mieste začala tou 25 -kou....a potom skús znížiť.
jess
30.07.07,11:21
my máme obaja tmavú pokožku
tina.b
06.08.07,07:39
Ja som mala podobne problemy a moja kozna lekarka mi povedala ze to nieje alergia na slnko:-)Kozmeticka mi poradila aby som uz v decembri zacala brat betakaroten a predstav si toto leto to bolo o.k.
M&G
06.08.07,08:00
Ja som mala podobne problemy a moja kozna lekarka mi povedala ze to nieje alergia na slnko:-)Kozmeticka mi poradila aby som uz v decembri zacala brat betakaroten a predstav si toto leto to bolo o.k.


a čo si to teda mala, keď to nebola alergia na slnko?
Gabi03
06.08.07,08:18
Tak dievčence a chlapci. :D
Priebežne som čítala túto tému, lebo moja anineviemčialergia sa prejavovala u mňa tým, že mi krk a dekolt sčervenel, bol taký flakatý. Myslým, že je to skôr alergia na teplo, pretože sa to sem-tam stávalo, aj keď som sa rozčúlila a krv sa rozprúdila a ostalo mi teplo, aj keď to bolo v zime.
No ale tento rok sme sa dostali k moru, ja vyzbrojená 15-tkou Eucerinom (teraz neviem či protialergénnym), aj tak ma niečo chytilo. Je síce pravda, že som sa natierala aj iným opalovacími krémami s vyšším faktorom. Proste sa mi vyhodili vyrážky na rukách, aj to len po lakte. Sem-tam to svrbí. Viac sa vyhodili, až keď sme sa vrátili. A tomu je už viac ako 2 týždne a neustupuje to. Myslíte, že to môže byť alergia? Mala by som ísť s tým k doktorovi?
Lion Topoľčany
06.08.07,09:29
Gabi03, k lekárovi-určite !
M&G
06.08.07,10:02
Súhlasím!!! Rýchlo ísť k lekárovi, netreba to predlžovať. Ja som váhala dva týždne, potom som dostala lieky a masť. Lenže už bolo neskoro, ostali mi drobné jazvy na rukách. Takže bež čím skôr
Gabi03
06.08.07,10:05
Tak to ste ma teda naplašili. :eek:
M&G
06.08.07,10:08
Tak to ste ma teda naplašili. :eek:

Netreba sa plašiť. Každá pokožka reaguje inak, nikde nie je napísané, že dopadneš ako ja. Ale neriskovala by som to. Mne voľne dostupné lieky ako ZODAC, Fenistil a pod. nepomohli. Takže určite treba ísť k lekárovi pre locoidnú masť a antihistaminikum .
tina.b
06.08.07,15:44
Bola to alergia,ale to by sa musela lekarka aj pozriet aby to vedela potvrdit,ale to sa spoza stola urcite neda.Takze ist k lekarke,ale dobrej a nie k takej ako bola ta moja.
EmilyN
08.08.07,12:05
aj ja mam tento problem.vzdy na dovolenke sa cela vyhadzem od slnka.je to velmi neprijemne.ani fenistil nepomaha,ani opalovaci krem s 50 faktorm,ani beta karoten.nic!som z toho zufala :(
vzdy chodim na dovolenku v juni (to sa vzdy vyhadzem) a v septembri (to zas nemam problem s alergiou)
janka.janka
08.08.07,12:32
aj ja som mala alergiu na slnko, teraz mam "len" na prach a nejake buriny, ale vseobecne co sa tyka alergii treba si nechat urobit testy a potrebne vysetrenia u lekara. Z vlastnej skusenosti okrem toho viem, ze treba si aj upravit stravu, vyhybat sa potravinam, ktore zatazuju traviaci system organizmu (mlieko, ale kysle ml. vyrobky mozu byt, tiez tazke jedla - vyprazane, mastne, prilis vela masa) - aby sa organizmus mohol "sustredit" na boj s alergiami a nie na boj s travenim ;)
preto treba jest vela vlakniny
jani73
08.08.07,13:53
Prečítala som si všetky vaše príspevky a chcela by som sa podeliť aj o moju skúsenosť. Pred dvomi rokmi sme spolu s manželom a synom boli na dovolenke v Tunise. Nikdy som nebola vyhádzaná od slniečka až tam. Začalo to hneď na začiatku pobytu. Najmň na dekolte, ramenách a bruchu sa mi vyhádzali malé červené pupáčiky, ktoré strašne svrbeli. Začala som sa zdržiavať v tieni, ale poznáte to chcete si užiť aj mora, .... Po príchode z dovolenky mi kolegyňa poradila umývať sa sírovým myslom - dostať v lekárni. Je to mydlo s obsahom síry, pomáha pri kožných problémoch. Tlmí svrbenie. Po umytí som si ani len nespomenula na svrbenie. Takto som sa za 2 dni bez akýchkolvek liekov a mastí zbavila vyrážok. Na Slovensku sa mi to neobjavuje. Teraz mám však inú largiu - na štípance, ale to je už som písala a radila sa o tom v inej téme tu na porade.
SERVIS
09.08.07,09:38
Musím pochváliť už spomínaný Eucerin, gél na opaľovanie - prvá dovolenka bez alergie. Ani náznak. Mne pomohol.
jess
27.08.07,12:09
Dáška mne nezaberá ani Zodac ani Fenistil tiež , zabral mi Eucerin 100%.Skús ho, je vyvinutý špeciálne , aby zabránil vzniku alergie, Daylong na to nie je..... a cenove sú na jednej úrovni.

Dani, ďakujem Ti moc krát. Eucerin fakt zabral na 100% . Ja aj manžel sme sa natierali Eucerinom 2x denne. Deti som len ráno Daylongom, kvôli tomu, že boli stále vo vode a ten je vodeodolný. Nikto nemal žiadnu alergiu a to boli veľmi veľké horúčavy. Ani sme sa moc nechránili pred slnkom, z pláže sme ale chodili o 12-tej preč a vracali sme sa na ňu až po 16-tej, lebo sa tam nedalo vydržať.

Napriek tomu, že sa mi hlava zatočila pri účte za oba Euceriny, budem ho aj naďalej používať a naozaj doporučujem všetkým. :):):):)
katarinkamt
06.07.09,05:37
Ahojte, pozdravujem vsetkych slnecnych alergikoc, zo zaciatku som chcela najst nieco nove, co by manzelovi zabralo na alergiu, ale nasla som len Eucerin, tak ho vyskusame. Chcem sa vsak podleit o skusenost: tiez sme hladali nejaky liek, co by zabral a aj ked som tomu neverila, skusili sme homeopatika a cuduj sa svete, zabralo to, alergia sa manzelovi sice vyhodila v pdobobe cervenych vyrazok a le az na konci dovolenky a v ovela jemnejsom stave ako predtym, ale podstatne je, ze nesvrbela! Tak skuste aj Vy, v lekarni si treba pytat trojkombinaciu homeopatik na slnecnu alergiu. Vsetkym drzim palce!
DanielaSL
06.07.09,06:07
Eucerin je opaľovacie mlieko k tomu homeopatiká...myslím, že by to malo pomôcť. Mám skúsenosť s Eucerinom....výbornú a homeopatikám tiež dôverujem....
Len neviem či tú trojkombináciu niekde v našej lekárni zoženiem....
Martin Mocko
06.07.09,06:32
Ako vyzerá koža pri alergii na slnko? Naša malá (2roky) strávila tento víkend veľa času na slnku a dnes sme si všimli, že sa stále škriabe (hlave na dekolte) a na koži má také malé drobné červenkavé bodky. Môže to byť ono?
Olice
06.07.09,06:34
Ako vyzerá koža pri alergii na slnko? Naša malá (2roky) strávila tento víkend veľa času na slnku a dnes sme si všimli, že sa stále škriabe (hlave na dekolte) a na koži má také malé drobné červenkavé bodky. Môže to byť ono?
Kolegyňa sa vrátila pred pár dňami z Chorvatska a tiež mala alergiu na slnko, vyzeralo to tak ako popisuješ Ty, malé červené bodky, ale jej sa to zlievalo až do fľakov.
Antea
06.07.09,06:40
Vždy som si myslela, že mám alergiu na slnko, mala som presne také príznaky ako Ty.Raz pri táboráku, po západe slnka, som sedela blízko ohňa a opekala deckám špekačky, strávola som tam dlhší čas, a na druhý deň som bola celá vyhádzaná. Tak som vlasne zistila, že to mám z prílišného tepla a nie zo slnka.Odvtedy sa takýmto extrémom vyhýbam a mám pokoj.
sysula
06.07.09,06:41
Ako vyzerá koža pri alergii na slnko? Naša malá (2roky) strávila tento víkend veľa času na slnku a dnes sme si všimli, že sa stále škriabe (hlave na dekolte) a na koži má také malé drobné červenkavé bodky. Môže to byť ono?

Pravdepodobne ano. Presne takto sa prejavuje alergia aj mne. Na noc mi pomaha dithiaden alebo alerid, ale ten je len na predpis. ;)
lenkak
06.07.09,06:48
Ako vyzerá koža pri alergii na slnko? Naša malá (2roky) strávila tento víkend veľa času na slnku a dnes sme si všimli, že sa stále škriabe (hlave na dekolte) a na koži má také malé drobné červenkavé bodky. Môže to byť ono?

radšej by som to ukázala jej doktorke. Či sú to len potničky,a lebo spomínaná alergia. Ja syna (14mes) natieram Eucerin pre deti 50.
Martin Mocko
06.07.09,06:52
radšej by som to ukázala jej doktorke. Či sú to len potničky,a lebo spomínaná alergia. Ja syna (14mes) natieram Eucerin pre deti 50.

Aj syn mal niekedy problémy so slnkom? Alebo ten Eucerin používaš iba ako prevenciu.
Naša nemala zatiaľ žiadne problémy so slnkom. Dokonca má relatívne tmavú pokožku. Tak sme ju natreli s opaľovacím mliekom. Zabehneme k lekárke a uvidíme - či je to iba reakcia na to opaľovacie mlieko - alebo naozaj alergia na slnko. Dík za rady.
lenkak
06.07.09,07:00
ja mám problémy s alergiou, kvôli kojeniu nemôžem ani všetky lieky užívať, pre neho prevencia. V lekárni mi ho odporúčili, pre seba mám Eucerin na sln. alergiu. Syn má bledučkú pokožku, trošku je už ale opálený, ako ho natieram, tak nemám problémy, že by sa moc opálil.
DanielaSL
06.07.09,07:20
Aj syn mal niekedy problémy so slnkom? Alebo ten Eucerin používaš iba ako prevenciu.
Naša nemala zatiaľ žiadne problémy so slnkom. Dokonca má relatívne tmavú pokožku. Tak sme ju natreli s opaľovacím mliekom. Zabehneme k lekárke a uvidíme - či je to iba reakcia na to opaľovacie mlieko - alebo naozaj alergia na slnko. Dík za rady.
Tmavá pokožka nie je zárukou , že alergiu na slnko mať nemôže.....môj kolega bol taký tmavý, že si ho plietli s rómom a keď chodili s manželkou k moru, tak on dostal alergiu a ona bledučká blondínka sa mohla slniť bez problémov koľko chcela....
Tak ako ti doporučila Lenka, najprv malú treba ukázať lekárke a potom ak je to alergia tak liečiť....Ja mám napríklad alergiu takú, že sa mi urobia také nepekné fľaky na miestach kde ju mávam, ale nesvrbia.
GABAZ
06.07.09,07:32
Pred dvoma rokmi v Chorvatsku syn tiez dostal alergiu na slnko aj ked nikdy predtym nemal taky problem. Tiez nevieme, ci to bola reakcia na slnko, alebo na opalovaci krem. Minule leto sme ho mazali opalovacim mliekom Daylong OF 40 a alergia ho uz netrapila. Odporucili nam ho v lekarni. Je drahsie, ale staci natierat menej krat. Vydrzi aj kupanie, ak sa nezotrie uterakom.
DanielaSL
06.07.09,07:37
Daylong je opaľovací krém s vyšším faktorom ...neobsahuje takú zložku ako Eucerin. Mne sa napríklad po ňom urobila alergia ešte väčšia....
danushka
06.07.09,07:50
Mám tiež problém s alergiou na slniečko, ale len pri mori. Doma sa môžem slniť koľko chcem, nespálim sa, žiadne svrbenie, akonáhle prídeme k moru po troch dňoch na dekolte a rukách cítim svrbenie, až pálenie a pupáčiky sú na svete. Neviem, či tú kožu dráždi slaná morská voda, či je to slniečko v južnejších krajinách agresívnejšie, ale doma som OK.
Marcela_15
06.07.09,14:46
Skuste krem od firmy Clinique. Aj ja som sa hned ako som prisla na Slovensko (zijem v krajine kde stale prsi) vyhadzala a kedze som alergicka aj na opalovacie kremy bol to tvrdy oriesok. Avsak pred prichodom sem som si kupila Clinique (na telo a aj na tvar) s SPF40 s dohodou ze ak budem nan alergicka mozem ho vratit. Som tu uz niekolko tyzdnov, pouzivam krem a po odpornych pupencekoch (ktorymi som mala obsypane cele telo) po vyhojeni (priblizne 3 tyzdne) a dennom pouzivani kremov ani stopy. Sorry za hrubky.
Prajem vsetko naj. :)
luckapastvova
06.07.09,16:17
Ahojte!
Chcem sa spýtať je vhodný Eucerin aj pre tehotné? Viete, môj skoro manželík chce ísť k moru a ja vždy pri mori dostanem alergiu. Predtým som to riešila Zodacom týždeň pred dovolenkou a potom počas celej dovolenky a alergiu som nemala. Ale teraz, keď som tehotná, takéto tabletky samozrejme jesť nebudem. Tiež sa pri mori nechystám nejak opaľovať, len možno trocha okúpkať a potom šup pod slnečník. Len viem, že keď tam budem dlhšie, alergiu vždy dostanem. Ešte sa spýtam aj lekárky, ale ak mi viete vy poradiť, bolo by to super. Alebo pri najhoršom zrušíme dovolenku, xixi.
DanielaSL
06.07.09,18:18
Eucerin by nemal byť problém, je to kozmetika na citlivú pleť, bez alergénov , bez parfémov....nevidím dôvod prečo by mal tehotnej žene škodiť....
Pohar
17.07.11,08:48
Zdravím všetkých
prosím vás môžete mi poradiť...koľko asi trvala tá alergia....

stala sa nám takáto vec: doteraz sme sa vždy opálili do hneda - žiaden problém. a tento rok prvý krát...sme obe s dcérou dostali také flaky červené - sme sa spálili, plus alergia. Kožná lekárka nám dala masť beloderm, plus máme Zodac.
Prosím vás koľko to trvá kým to zmizne...máme to už týždeň, pomaly sa to stráca, ale dcéra to má ešte na lakťoch a zo spodu ako je predlaktie...akoby sa jej to zlialo tam....
vdaka za každú radu, príspevok.....
Zvedavôčka
18.07.11,00:12
zial bohu existuje :) aj ja ju mam a tiez nosim aj v lete dlhe nohavice (saty) a takmer ziadny vystrih (dekolt je velmi citlivy). Rukavy nosim lkratke, pokozka na predlakti je ovela odolnejsia, ako ostatna a natieram ju kremom s vysokym ochrannym faktorom (30). Samozrejmostou je pokryvka hlavy (inak mam vyrazku aj na tvari a pigmentove skvrny k tomu).
Co sa anitihistaminik tyka, treba len skusit co zaberie. So Zodacom mame doma dobru skusenost, ale sme vsetci (ja aj deti) rezistentni na Fenistil v akejkolvek forme. Na stipance od hmyzu aj alnecnu alergiu (ked velmi svrbi nejake lokalne lozisko) mi ale velmi pomaha Psilo balzam - odpoucam. Nemaju ho v kazdej lekarni, ale oplati sa pohladat. Je jediny s danou generickou latkou na trhu :)
dkralikova
23.05.14,10:27
Ahoj, mne doktor v grécku predpísal Medrol, a zabral :)
dusansl
23.05.14,17:04
Alergia
Tak sa nazýva neprimeraná – prehnaná reakcia ľudského organizmu samého na seba.
Hádam pred dvadsiatimi , či tridsiatimi rokmi bola táto anomália temer neznámym pojmom. Najčastejšie sa vyskytovala medzi juvenálnou populáciou a aj to boli zriedkavé prípady.
Dnes je situácia celkom iná. Táto anomália , nazývaná aj choroba bez problémov postihuje ľudí každého veku a v ktoromkoľvek úseku ich života. Pozoruhodné podľa klinických popisov sú aj jej príznaky. Táto zdravotná anomália sa veľmi často prejavuje ako kýchanie, kašľanie, nádcha, rôzne opuchy slizníc, slzenie očí, ich začervenanie, kašeľ či škrabanie v krku, sťažené dýchanie, stiahnutie priedušiek, oslabený sluch , a snáď milión druhov kožných prejavov v čítane lupienky, vyrážok, a pod. Takto nejako reaguje ľudský organizmus na podnety prichádzajúce z jeho okolia. Látky ktoré takéto reakcie v ľudskom imunitnom systéme vyvolávajú lekárka veda nazýva alergény.
Dnes by sme ich v skratke mohli vymenovať nasledovne: peľ všetkých druhov, prach akéhokoľvek druhu, zvieracia srsť, hmyz, potraviny,slnečné lúče,chlad,teplo,a podobné.
Za všetky prejavy alergie v tele podľa lekárov môže látka histamín a silné reakcie imunitného systému. Pre ,,liečbu „ alergických stavov si medicíny vytvorila samostatný odbor, alergiológiu. No nie je to pekné?
Taký špecialista alergiológ za krátku dobu za pomoci testov zistí, na čo je človek alergický. Prečo, to ho už akosi nezaujíma! Zato bez mihnutia oka hoci aj detskému pacientovi predpíše ľubovoľný liek s mimoriadne širokej medikálnej škály antihistaminík a počká , či ,,zaberie“. Ak áno, vec pokladá a vyriešenú. Ak nie nastupuje metóda pokusu a omylu. Od slabších až po rôzne kortikoidy a glukokortikoidy. Ak je lekár a hlavne pacient dostatočne trpezlivý, raz lekár trafí a má na čas po starostiach ako pacient, tak lekár.
Či farmaceutický priemysel vyvinul dosť druhov výrobkov? No nemajte strach dajú sa aj lopatou prehadzovať, myslím druhy nie množstvá.
Aký je cieľ užívania týchto farmák? Odstraňovať opuchy slizníc, blokovať odpoveď imunitného systému zabraňovať ich opuchom. No poviem Vám aj to je cesta umožňujúca prežitie.
Ale aká?
Máloktorý alergológ sa obťažuje na rovinu povedať pacientovi či rodičovi alergiou trpiaceho dieťaťa, čo podávané lieky s jeho organizmom po pár rokoch urobia.
- Dokonale rozbijú jeho hormonálny systém.
- Skôr či neskôr príde k narušeniu činnosti štítnej žľazy, nadobličiek, pri štítnych
teliesok, pohlavných žliaz, možno aj hypotalamu pankreasu a nezriedka aj hypofýzy.
Viete, stačí keď v dôsledku aplikovanej liečby prestane fungovať hoci aj len jedna z týchto žliaz a celý hormonálny systém sa rozsype.
Osobitosť a nepopierateľná prednosť Tibetskej medicíny je v tom, že práve tieto pre život nenahraditeľné orgány nepoškodí, ale práve ona dokáže funkčnosť aj po miernom poškodení obnoviť a upraviť do normálu.
Povedzme si teraz pár slov o pravdepodobných príčinách vzniku alergických stavov a spôsoboch ako ich,, liečiť“.
Na základe pozorovaní sa má za to, že alergia vzniká následkom mnohých faktorov akými sú najmä:
-dysbakterióza
-poškodená alebo zle fungujúca pečeň
-prítomnosť a rozmnoženie rôznych druhov parazitov v ľudskom organizme, pričom
najčastejšie to bývajú lambdie ale aj klebsiely, atď........
- genetické dedičstvo, ktoré sa obyčajne prejaví aktiváciou zdedeného génu za priaznivých
okolností
-psoriáza
-furukuóza a streptodermia
Celkom samostatnú a do dnešného dňa nikým nepublikovanú kapitolu tvoria potraviny a ich zloženie, chemické gebuziny ,ktorými ich výrobca zamorí v snahe dosiahnuť ich čo najdlhší čas ich spotreby a tým aj dlhodobú predajnosť, čo zaručuje maximálny ekonomický výnos z ich uvedenia na trh.
Pred niekoľkými rokmi sa v bývalom Československu predávali potraviny s dobou spotreby maximálne tri dni. Obsahovali len minimálne percento konzervačných látok, ktoré ale podliehali najprísnejšej zdravotnícko – hygienickej kontrole v Európe. Počet alergikov na 100 obyvateľov podľa dochovaných výskumov bol 2 obyvatelia. Najčastejšie to boli deti vo veku do 10 rokov. Po troch desaťročiach a zrušení temer všetkých obmedzení stanovujúcich percento konzervantov , stabilizátorov, zvýrazňovačov chutí a čo ja viem čoho ešte je výskyt alergikov 92 zo sto skúmaných pacientov a neustále rastie. Potraviny pritom majú tridsať a viac dennú dobu spotreby. Potom ich predajca zlacní aj o tridsať alebo viac percent a Slovač ich pokojne kúpi a je aj týždeň po poslednom dni spotreby, kŕmi s nimi maloleté deti a keď ochorejú neprestáva sa diviť.
Až potok prídu na rad lekári, školený nadháňači spotrebiteľov do osídel farmaceutického priemyslu a jeho nevyčísliteľných mnoho miliardových ročných ziskov. Začínajú svoje obete ,,liečiť“. Ako , tak to sa radšej nepýtajte. Chémia, chémia a ešte raz chémia. O pár rokov aj tie orgány , ktoré ako tak boli zdravé sa zničia. Na začiatku bralo dieťa jeden liek , po pár rokov už sú to kortikoidy a o ďalších pár rokov je s neho invalid, alebo mŕtvola. Nie neumre na alergiu, ale na srdečnú či inú nedostatočnosť, vyvolanú dlhodobým užívaním farmaceutických dobrôt! Máte pocit , že moja rétorika je neprimeraná? Všetci by ste mali kričať, dosť! Ide aj o vaše deti a Vás samých!
Kladiete si otázku, či inej cesty niet?
JE!!!
Jednou s mnohých je prísna selekcia potravín a to nielen podľa ich výrobcu a chuti ale hlavne podľa ich skladby!
Ak sa stane, že aj napriek tomu v minulosti prijaté potraviny a škodliviny v nich obsiahnuté zanešvária organizmus a objavia sa príznaky Alergie na čokoľvek, nastal čas konať. Ja poznám len jednu rokmi vyskúšanú účinnú cestu. A tou je pomoc od tradičnej Tibetsko –Čínskej medicíny. Upozorňujem, nie je to zázrak, ale účinne pomáhajúci smer zdravej výživy, pomáhajúci telu sa brániť, očistiť a naštartovať znovu vlastné zdravie.
Liečba každého pacienta býva značne zložitá , ale temer vždy sa dá dosiahnuť stav pomenovaný remisia , ktorý je dlhodobý a znamená pre pacienta stratu alergických príznakov.
Za celkom prirodzené pokladám, že po dosiahnutí takéhoto výsledku, pacient po istej dobe opakuje užívanie preparátov kúry, čím si zaisťuje bezproblémové žitie, ale zároveň je to aj účinný blok proti vzniku Astmy bronchiale, ktorá je v podstate alergiou na vlastné pľúca.
A môžem zodpovedne prehlásiť, zbaviť pacienta tejto pliagy je veru poriadna drina. Vtedy sa pacient musí obrniť priadnou dávkou trpezlivosti aby pokojne trpezlivo a pomaly absolvoval celú dlhú predpísanú kúru, lebo len toto je cesta k úspechu. Ak v ňom niet dosť trpezlivosti a viery v seba samého , je lepšie nezačať. Aspoň môže svoje peniaze pomíňať na čosi , čo mu aspoň na chvíľu navodí prchavý pocit radosti. Názor poniektorý pacientov z minulosti, že oni by to hádam ja skúsili, sa vždy ukázal ako pomýlený. Nie je potrebné skúšať, to už za pár tisícok rokov urobili miliardy ľudí pred Vami. Je potrebné sa so všetkou vážnosťou do choroby pustiť a pousilovať sa o obnovenie funkcií vlastného tela.
To všetkým čitateľom a chorým praje Dušan Slivka
dusansl
24.05.14,05:16
Pekný deň prajem,
pre všetkých čítajúcich ešte jedna poznámka k napísaným myšlienkam s témou Alergia.
Jej pôvod je jednaký len u každého postihnutého človeka sa prejavuje odlišným spôsobom, teda jeden človek má odrazu zvýšenú tvorbu hlienov v nose, iný už mé dýchacie problémy alebo má kožný prejav vo forme výsevu či inak.
ODstrán enie tohoto stavu som už popísal. Dusansl