martinez
15.06.07,14:02
Caute poradaci. Prosim o vysvetlenie §4,ods.4 zakona o dani z prijmov. Zda sa mi, ako keby to pisal mimozemstan. Ak mam vynalozene vydavky preukazatelne suvisiace so zacatim cinnosti podla §6 a tieto vydavky som vynalozil v kalendarnom roku, ktory predchadza roku ako som zacal vykonavat cinnost, mozem ich danovo uznat (zahrnut do zakladu dane). A co ked ich vynalozim v tom istom roku ako zacinam vykonavat cinnost...nariklad 1 mesiac pred obdrzanim povolenia na vykonavanie cinnosti.... taketo vydavky nemozem zahrnut do zakladu dane?

zacnem vykonavat cinnost 1.7.07 a vydavky na zacatie cinnosti mam z 1.5.07... nesplnam podmienky §4,4... co s nimi ?

Dakujem
JAJA11
15.06.07,14:47
Caute poradaci. Prosim o vysvetlenie §4,ods.4 zakona o dani z prijmov. Zda sa mi, ako keby to pisal mimozemstan. Ak mam vynalozene vydavky preukazatelne suvisiace so zacatim cinnosti podla §6 a tieto vydavky som vynalozil v kalendarnom roku, ktory predchadza roku ako som zacal vykonavat cinnost, mozem ich danovo uznat (zahrnut do zakladu dane). A co ked ich vynalozim v tom istom roku ako zacinam vykonavat cinnost...nariklad 1 mesiac pred obdrzanim povolenia na vykonavanie cinnosti.... taketo vydavky nemozem zahrnut do zakladu dane?

zacnem vykonavat cinnost 1.7.07 a vydavky na zacatie cinnosti mam z 1.5.07... nesplnam podmienky §4,4... co s nimi ?

Dakujem

Aj tieto náklady je možné uplatniť - je to samozrejmé. Tento paragraf rieši situáciu, ktorá je sporná, nakoľko ostatné paragrafy hovoria len o výdavkoch príslušného roka a tento odsek umožňuje uplatniť si aj niečo, čo bežné nie je - teda výdavky z predchádzajúceho roka.:rolleyes:
martinez
18.06.07,07:37
No mozno mas pravdu, ale zda sa mi, ze iba ciastocne... lebo vsetky spominane paragrafy upravuju danovu uznatelnost vydavkov, ktore boli vynalozene pocas prevadzkovania zivnosti... teda nie pred nou..s vynimkou toho §4,4... ale tam je potom diera... pretoze obdobie, ktore predchadza zacatiu cinnosti nie je uctovnym obdobim! a preto vydavky pocas neho, suvisiace s naslednou cinnostou, treba jasne a zrozumitelne upravit...

ale v konecnom dosledku mas pravdu, iba chcem povedat, ze je to choro naformulovane..